Abrupt, jocul sporturilor de iarnă (schi, snowboarding, parapanta și costum de aripi) al momentului care lovește!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Abrupt, jocul sporturilor de iarnă (schi, snowboarding, parapanta și costum de aripi) al momentului care lovește!




de Christophe » 08/09/17, 23:31

Am găsit recent ocazia pentru micuța mea (și în sfârșit și pentru mine :D) jocul Steep, un joc lansat la sfârșitul anului 2016 realizat de UbiSoft Annecy și care este demn de menționat, deoarece jocurile de sporturi de iarnă sunt destul de rare și acest lucru se schimbă din jocurile militare cu clone FPS, care sunt hiperpetitive și copiat și inserat ...

Deci, Steep este o lume deschisă (= sunteți liber să vă deplasați) activități montane (schi, snowboarding, parapanta și aripi în sporturile implicite și altele cu pachete de adăugat: călărie rapidă, săniuș, salt de bază ...) și mi se pare o mică bijuterie, sunt modelate masive reale (Mont Blanc, Aiguille Verte, Cervin ...) și poți, de exemplu, dacă vrei, să petreci 2 ore (vezi mai multe) să urc Mont Blanc „pe jos” (eu personal am făcut-o ... dar cu un parapantă :D)

Pe de altă parte, au zăpăcit văile probabil din motive de resurse și dimensiuni (masivele par mai apropiate decât în ​​real ...), prea rău ... dar rămâne cu adevărat mișto și imersiv! Există câteva sate și construcții civile (baraje, poduri ...)

Evident că este „arcade” foarte orientată, de exemplu, curenții termici în modul parapantă sunt foarte „optimiști”, de genul acesta de îndată ce lipiți un munte se ridică puternic ... închiderile velei nu sunt luate în considerare fie (putem face orice în deplină siguranță ...) ... dar, deoarece simulatoarele de parapantă sunt extrem de rare, este deja bine să poți face ...

La fel și pentru căderi, nu suntem niciodată „răniți” (chiar mai puțin morți ... dar putem fi KO) ...

Amuzant, există un mic contor G (depășim foarte des 20 ... mai mult de 60 ești „KO” ... în real 60G este un accident aerian ... modul Arcade scurt ce) pe de altă parte, nu există tahometru ...

Nici avalanșele nu sunt modelate ... prea rău ar fi putut fi un mod foarte distractiv de a încerca să evadeze o avalanșă ... (poate într-un Steep 2 ??) ...

În cele din urmă și nu este nimic, este un joc masiv multi-jucător, toată lumea poate chiar să-și împărtășească pistele și chiar să creeze piese noi (sau traiectorii în cazul activităților aeriene ...) pentru a le oferi ca „provocare” altora. ... când jucăm întâlnim alți jucători (în timp real sau sub forma unei „fantome”) când jucăm ...

Oricum, vorbesc despre asta aici doar pentru a vă sfătui pentru că este un joc original care merită (dacă vă plac, evident, munții ...)

Câteva videoclipuri:

În engleză:




În franceză:




Ultimul joc de munte care m-a agitat atât de mult a fost ... BIvouac, un simulator de alpisnime ... lansat în uh ... houla ... 1987: http://www.jeuxvideo.com/articles/0001/ ... c-test.htm



Păcat că nu au mai existat alte simulări de alpinism de la ... (din câte știu eu ...)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Re: Abrupt, THE jocuri de sporturi de iarnă (schi, snowboarding, parapanta și costum de aripi) al momentului care lovește!




de Christophe » 19/12/17, 01:53

Aurel, 7 ani și jumătate, vă prezint primul său videoclip de pe YouTube, el este destul de talentat în ideile sale (găsesc :)) deși oricum puțin stresat;)

0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Re: Abrupt, THE jocuri de sporturi de iarnă (schi, snowboarding, parapanta și costum de aripi) al momentului care lovește!




de Christophe » 19/12/17, 02:11

Stresul era deja mai bun pentru a doua:



Da, știu că a fost răsfățat : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Re: Abrupt, THE jocuri de sporturi de iarnă (schi, snowboarding, parapanta și costum de aripi) al momentului care lovește!




de Christophe » 20/12/17, 21:43

Pentru cei care încă mai schiază în viața reală, am găsit acest studiu: https://www.econologie.com/bilan-carbone-station-ski/
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 281