Ajutor cu privire la funcționarea site-ului

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4

Ajutor cu privire la funcționarea site-ului




de lejustemilieu » 09/07/08, 10:11

Bonjour à tous,
Și mai ales lui Christophe ...
Spuneți ... lipsește ceva pe site-ul dvs.; lasă-mă să explic :
Un manual tehnic lipsește pentru utilizarea corectă a site-ului
Acest manual ar trebui să fie accesibil pe toate paginile, cred (există întotdeauna noi care aterizează pe orice pagină)
Nu mai sunt foarte tânăr și populația îmbătrânește și ea, așa că ajutorul practic este întotdeauna binevenit.
Exemplu: într-o zi, i-ai explicat unui utilizator de Internet că, dacă ar face clic pe desenul paginii cu urechi de câine de la sfârșitul titlului postării, ar avea acces la ultima intervenție a postării! (a trecut un an de când am jurat, pcq tot am dat clic pe titlul postării ...)
Un alt exemplu: când vreau să creez o nouă postare, deschid o postare la întâmplare și fac clic pe „nou” ... în opinia mea, aceasta este soluția potrivită ... Am căutat cum să o fac pe economie ... nu am găsit răspunsul.
Alt exemplu :
Atunci când suntem obișnuiți cu site-ul, avem tendința de a urmări ultimele 100 de postări sau de a-i citi e-mailurile, cu conversațiile care ne interesează. Nu bine! Vă explic:
Uneori este bine să mergi să vezi celelalte lucruri de pe site .. (magazinul și alte lucruri practice de pe site)
Așadar, vă sugerez să vă scuturați tăiței intelectuali și să oferiți ajutor accesibil oricărei pagini .. și sau un câine mic ca pe cuvânt, cine face cine, cine și cine vă oferă ajutorul său ... sau cine îți face propuneri (sincer : Cheesy: )
Uite ... și corectorul francez de defecte, te gândești la asta?
Poate există, dar l-am găsit :?
Ha! din nou..un post..ce este? .. mai sunt alte nume ciudate pe care nu prea le înțeleg ...
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 09/07/08, 10:20

Pentru tine, este evident .... (toate acestea)
Dar nu doar bunicii bătrâni, el are și femei ...
Ei bine, da, în general bărbații sunt pe computer și doamna în sobă ....
Deci, ar trebui să aibă acces la explicații pentru a le explica totul.
Și apoi, aici există o lipsă de femei. Este vina ta : Cheesy:
Ha! ce spui despre asta?
0 x
Christine
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1144
Înregistrare: 09/08/04, 22:53
Locul de amplasare: În Belgia, o dată
x 1




de Christine » 09/07/08, 10:50

lejustemilieu a scris:Dar nu doar bunicii bătrâni, el are și femei ...

:şoc:

Ei bine, este bine de data asta - din respect pentru bătrânul bunic : Cheesy:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 09/07/08, 10:52

Vrei o explicație pentru forum mai degrabă dacă înțeleg corect?

Pentru site este aici: https://www.econologie.com/1ere-visite-a ... -3331.html

Acest link este vizibil în partea stângă sus pe TOATE paginile ...

Așa că pune-ți întrebările PRECISE aici și eu le voi răspunde.
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 09/07/08, 11:03

:? Bin da, m-am uitat la prima vizită ...
Răspunsurile mele nu sunt acolo ...
Spune-mi ... dacă ai vreo întrebare îți voi răspunde ...
Eu zic că nu, îți place șeful meu la serviciu, el dă informații cu picurare ... și cine cere ...
Nu sunt de acord, informațiile sunt pentru toată lumea.
Este în interesul dumneavoastră: de ce să repetați același lucru de 100 de ori?
Dar hei, e treaba ta, tu ești șeful
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 09/07/08, 11:07

Cum vrei să răspund la întrebări pe care nici măcar nu mi le pun? : Evil:

Ai folosit motorul de căutare?

Când ajung pe un site nou: primul lucru pe care îl fac, ating totul ...
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 09/07/08, 11:10

Dacă mi-ai fi citit corect textul, ai fi văzut că există cel puțin trei întrebări ...
Și nu vă puneți capul de diavol, altfel veți obține o migdală de 5 euro : Cheesy:
Îmi pare rău, am înțeles greșit răspunsul tău
Așadar, noul meu răspuns este: fii atent la gândurile mele fără să te enervezi
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 09/07/08, 11:15

Când ajung pe un site nou: primul lucru pe care îl fac, ating totul ...

Eu, când am un nou prieten, ating totul : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 09/07/08, 15:07

Am văzut întrebarea dvs., dar credeți că vizitatorul care nu înțelege nimic va fi supărat să vă citească textul?

Prin urmare, cer să reformulez o listă (mai mult de 3) de întrebări SIMPLE la care voi răspunde (dacă pot) ... atât este ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6991
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914




de gegyx » 09/07/08, 16:20

Deja, după 800 de postări (mesaje), încercăm să nu facem nimic, pe cât posibil.
Nu veți face ca niște bătrâni care ocolesc o coadă, pentru că se presupune că sunt uimiți ... : Cheesy:

Atunci nu facem clic pe „nou” nicăieri ...
Pentru noul dvs. subiect (subiect), mergem la §
sugestii /
și facem clic pe nou ...
Pentru a avea §, trebuie să mergeți la „index”.

Apoi, cu puțină experiență, când doriți să vă corectați, faceți clic pe „Editați”, mai degrabă decât „Răspundeți”.
La fel, dacă doriți să adăugați o idee sau o clarificare la ultima postare (mesaj).

Apropo, nu este nevoie să mergeți la „ultimele 100 de mesaje”. Veți face clic pe „Vedeți mesaje noi de la ultima vizită” și veți avea o mai bună personalizare.
Problema este doar dacă părăsiți momentan forum, rămâne amintirea vizitei dvs. recente și secțiunile pe care nu le-ați citit încă dispar. Doar acolo fac clic pe „ultimele 100 de mesaje (postări)
---
Ei bine, dacă nu pentru principiul, ai dreptate și aș fi exprimat aceleași idei, cu mult timp în urmă ...
Am creat subiecte în această direcție, pentru claritatea unui text, astfel încât să fie ușor de înțeles de majoritatea francofonă, și pentru ortografie (folosesc un editor de text (Word) pentru corectorul ortografie, există încă erori de conjugare, dar este deja mai bine, mai ales la vârstele noastre, facem cu bucurie cheile greșite ...)
Despre cum să scrieți mesaje.
Pentru mine, răspundeți doar „Sunt de acord” sau „+1” sau :D , nu avansează mult, dacă nu ne dezvoltăm.
Un tutorial despre cum să puneți o imagine.

Apoi Christophe a perfecționat această manevră, a simplificat legăturile care i se păreau inutil de lungi, a făcut diverse modificări pentru prezentare, viteza de afișare, descărcare.

Întotdeauna am așteptat de la începuturile mele, cu disperare, ca un suflet bun să dea o mână de ajutor, pentru a mă asigura că indicatorul „mesaje private”, care poate fi la 1, nu revine la 0, de îndată ce 'lăsăm prima pagină și rămânem la 1, până când o citim ...
Dar pare enorm de complicat de făcut ... : Mrgreen:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 171