analiza gazelor de eșapament

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
masashi
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 18/02/04, 21:57




de masashi » 06/03/04, 07:54

bonjour,

c pentru a afla dacă qlq'1 cunoaște un loc în care este posibil să se efectueze analize ale gazelor de eșapament ale motorului

Am întrebat deja puncte S și nu se întâmplă.
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 18/03/04, 18:42

Jandarmii în care poliția are dispozitive de control a poluării vehiculelor. Poate că a fi drăguț te va ajuta.
0 x
Dearcham
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 105
Înregistrare: 29/10/03, 23:55




de Dearcham » 18/03/04, 18:54

În prezent lucrez la un motor de cosit și, în timp ce parcurg mecanicii din jurul casei pentru analize de evacuare, am întâlnit oameni foarte prietenoși.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 18/03/04, 21:53

Orice centru de control tehnic. Toate au (cel puțin) un dispozitiv ... dar, în general, acordă atenție următoarelor gaze:
CO, corectat CO, CO2, ppm HC sau vapori .... Dar deja nu este rău ...

NOx mult mai greu de analizat (deci găsiți) și nu mi se pare că acest lucru este în „standardele obligatorii” ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 289