Anti phishing IE nu-i place economia

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Anti phishing IE nu-i place economia




de Christophe » 21/07/08, 14:31

Tocmai am schimbat versiunea IE și am observat că sistemul „Anti automatic hooking” al sistemului de! #! :( de la Microsoft în mare parte vâslit, chiar îngheț, site-ul și forums.

Pentru a fi dezactivat urgent ... : Evil:

Nu știu de unde vine problema, dar este insuportabilă :( îngheață aproximativ 1 încărcare în 3 ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 21/07/08, 16:39

același lucru mi s-a întâmplat și când am încercat blocarea „Kaperski antivirus 8” până la punctul în care computerul se oprește numai după 20 de minute.

Cred că acesta este prețul securității, cu cât puteți face mai puțin cu mașina dvs., cu atât este mai puțin probabil să vă infectați : Mrgreen:

așa că m-am întors la vechiul meu antivirus :|
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"
"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 21/07/08, 17:19

Și da, la fel ca în toate: „prea mult” ucide utilizarea ...

Cu Kaspery a fost doar economie sau alte site-uri?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 21/07/08, 17:58

nu numai, și multe alte site-uri, problema era mai presus de toate prelungirea timpului necesar pentru a le accesa
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"

"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 21/07/08, 18:00

Ok asta am crezut ... plus că poți fi sigur că krosoft înregistrează totul ... prostii :) Coșul de gunoi ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 21/07/08, 18:50

Trăiască Firefox !!!! :D
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 21/07/08, 18:52

Elefant ... trăiește vulpea! Cei mai informați vor observa micile legături „Îmbunătățiți-vă navigarea utilizând FireFox” în partea de jos a paginilor forum.

Pe de altă parte, o majoritate covârșitoare a vizitatorilor (80%) sunt „încă” sub IE ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
camel1
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 322
Înregistrare: 29/01/05, 00:29
Locul de amplasare: Loire
x 1
A lua legatura cu:




de camel1 » 21/07/08, 20:36

À tous Salut!

delnoram a scris:același lucru mi s-a întâmplat și când am încercat blocarea „Kaperski antivirus 8” până la punctul în care computerul se oprește numai după 20 de minute.

Cred că acesta este prețul securității, cu cât puteți face mai puțin cu mașina dvs., cu atât este mai puțin probabil să vă infectați : Mrgreen:

așa că m-am întors la vechiul meu antivirus :|


Ei bine, eu, crosoft și karseprski le-am rupt meniul, brusc, am trecut la Ubuntu + Firefox, FĂRĂ antivirus și am impresia că am un computer de două ori mai puternic decât înainte ... : Cheesy:

De atunci, navigarea mea pe econologie nu a fost niciodată atât de fluidă! :D

Adios, crosoft! : Mrgreen:
0 x
Eram pe marginea drumului, dar am făcut un mare pas înainte ...
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 21/07/08, 23:05

: Arrow: Din fericire acasă am Mandriva + firefox. 8)
Pentru că cu fluxul foarte „fluctuant” pe care îl am ... :se încrunta:

La locul de muncă am IE și de foarte multe ori tăie și refuză să-mi valideze postările ... pierzi unele dintre intervențiile mele ... :|
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 22/07/08, 01:12

Alte 2 mărturii bune care te încurajează să treci la Firefox ... chiar dacă ești pe Windows! http://www.mozilla-europe.org/fr/products/firefox/

Camel, pentru Linux depinde de sistemul tău: Linux poate „rândui” mai mult (= să fie mai lacom) decât Windows ... Am un prieten care are un Unbutu super instabil de exemplu ...

Citro, ai oprit rahatul anti-phishing * la locul de muncă?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 402