Înregistrați un videoclip pe DVD pentru a-l reda pe un player

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6

Înregistrați un videoclip pe DVD pentru a-l reda pe un player




de bham » 20/08/08, 17:52

Ei bine, aici sunt blocat, dacă un suflet bun m-ar putea ajuta.
Aș dori să inscripționez videoclipuri de pe net pe DVD, astfel încât să le pot reda pe un DVD player de acasă.
Prinderea este că pare mai puțin ușor decât se aștepta. Scopul meu este să pot reda DVD-ul pentru toată lumea, astfel încât să poată fi redat de către toți DVD player-urile de acasă.
Am încercat cu DVD RW +, unitatea mea nu o citește (Sony).
Pentru a arde, cu Real Player, trebuie să descărcați un software de încercare de 14 zile și apoi să plătiți.
Cu Nero nu este mai convingător.
Pe scurt, mă usuc pe toate fronturile :strigăt:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 20/08/08, 17:55

Cel mai simplu: cumperi un divx player cu 30 € ...

Se citește fișiere .avi .mpeg native ... și veți dura până la 12 ore pe DVD! : Cheesy:

Am un peekton de 2 ani care funcționează nichel. Aici voi face un mic anunț!

În caz contrar, ar trebui să încercăm să găsim un software de editare Open Source.
M-ar interesa și (pentru vecinii și prietenii care nu sunt încă la divx). Ai privit www.framasoft.net ?

Nu știam că Nero ar putea face DVD-uri de acasă ... putem crea meniuri personale?

ps: Sony este marca de evitat dacă căutați „compatibilitate” :( vei ști pentru restul ...
Dernière édition alin Christophe 20 / 08 / 08, 18: 03, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6




de bham » 20/08/08, 18:02

Christophe a scris:Cel mai simplu: cumperi un divx player cu 30 € ...

Citește fișiere native .avi .mpeg ...

Am un peekton de 2 ani care funcționează nichel. Aici voi face un mic anunț!

În caz contrar, ar trebui să încercăm să găsim un software de editare Open Source.
M-ar interesa și (pentru vecinii și prietenii care nu sunt încă la divx). Ai privit www.framasoft.net ? ...

Nu, am să văd, dar să văd că videoclipurile de pe net sunt comprimate> divx? pentru că așa cum spui, ar fi bine dacă toată lumea ar putea citi DVD-ul qq este cititorul.
Când cumpărați un DVD înregistrat comercial, acesta poate fi citit de toți jucătorii, nu? deci de ce nu funcționează de pe computer?
Christophe a scris:ps: Sony este marca de evitat dacă căutați „compatibilitate” :( vei ști pentru restul ...

Ah, mulțumesc, am făcut alegerea corectă atunci :se încrunta: în plus, este atât de rahat, încât este lent și zgomotos.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 20/08/08, 18:05

Ei bine ... momentan nu cred că există încă noi playere DVD care nu fac divx, dacă?

Ah, bine, în plus, este pouri fiul tău? Deci, vindeți-l sau dați-l și cumpărați un divx player ... îmi pare rău, insist, dar ... vă va ușura :)
(nu foarte economic, dar contează și orele petrecute pentru a vă transforma, nu?)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 20/08/08, 18:12

http://www.framasoft.net/article4552.html
Cado!

DVD Flick

DVD Flick vă permite să vă transformați videoclipurile în DVD care poate fi redat pe un platan rotativ din sufragerie.

După adăugarea unuia sau mai multor videoclipuri, subtitrări sau piste sonore suplimentare, tot ce trebuie să faceți este să rulați codificarea pentru a recupera o imagine ISO pentru a fi gravată de software-ul dvs. preferat de înregistrare [1], software-ul utilizând software-ul gratuit în mod implicit. dar proprietar, Imgburn.

De asemenea, este posibilă capitularea diferitelor videoclipuri în funcție de parametri diferiți: un capitol la fiecare x minute, x capitole în videoclip sau chiar 1 capitol pe videoclip. Regretăm că nu creează un meniu principal ca alte programe [2] și că nu poate edita manual capitolul [3].
0 x
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6




de bham » 20/08/08, 18:18

Christophe a scris:Ei bine ... momentan nu cred că există încă noi playere DVD care nu fac divx, dacă?

Ah, bine, în plus, este pouri fiul tău? Deci, vindeți-l sau dați-l și cumpărați un divx player ... îmi pare rău, insist, dar ... vă va ușura :)
(nu foarte economic, dar contează și orele petrecute pentru a vă transforma, nu?)

Deci, puteți confirma că videoclipurile de pe net sunt comprimate, deci în divx?
Pentru Sony-ul meu, trebuie să verific, trebuie să citească divx-ul, dar mizeria provine și din diferitele formate R + R-.
În ceea ce privește supărarea, sunt de acord, dar ar fi aproape necesar să aveți o licență audiovizuală pentru a cumpăra echipamentul compatibil care se potrivește cu toate.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6




de bham » 20/08/08, 18:20


Oh, mulțumesc, voi încerca asta acum și vă voi anunța
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 20/08/08, 18:26

Depinde de vârsta cititorului dvs. dacă are mai puțin de 2 ani, există șanse mari să citească divx-ul.

Nu, nu este doar divx, există zeci de codecuri, dar divx este cel mai comun.

Dacă player-ul dvs. este compatibil cu divx, aveți în mod necesar logo-ul pe față, îl veți vedea rapid, arată astfel:

Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Hasardine
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 350
Înregistrare: 26/07/08, 22:01
Locul de amplasare: Alsacia




de Hasardine » 20/08/08, 20:43

S-ar putea să fiu o prostie, dar de ce nu conectezi PC-ul la televizor, asta am făcut cu soțul meu, e tare mișto să vezi pozele cu familia! toată lumea beneficiază de aceasta și imprimăm direct pentru cei care doresc o copie pe hârtie (cum ar fi bunica care nu are computer!)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6




de bham » 20/08/08, 21:06

Bună idee Hasardine, dar nu toată lumea are un PC acasă, deci să circule un DVD, nu grozav, decât dacă faci o performanță acasă ....
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 271