Bistrons VS éconologie, un troll mai mult ... săturat!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Bistrons VS éconologie, un troll mai mult ... săturat!




de Christophe » 05/05/15, 12:22

Și iată întoarcerea unui mare troll care atacă forums, L-am numit pe Bistrons ... sătul!

https://www.econologie.com/forums/edf-lac-ar ... 13865.html

bistronii au scris:Ah, da, dar această energie electrică din Revin este o electricitate bună produsă în EDF.

Fără fantezii ale energiei electrice libere, motor cu greutate neverosimilă (mișcare perpetuă), motor cu magneți care funcționează de la sine, fuziune la rece, ulei Laigret, etc ...... Toate lucrurile care fac ca grăsimea să forum econologie.


Evident, se ascunde în spatele unui IP chinez pentru a ataca mai bine, ca lașii care trebuie să-l sponsorizeze ...

Internetul a devenit într-adevăr o lume putredă ... și dacă asta forum O zi nu mai există, păcat pentru toată inteligența dezbaterilor pierdute pentru totdeauna și putem mulțumi acestui gen de oameni ...

Înapoi înapoi la bistro ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
antoinet111
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 874
Înregistrare: 19/02/06, 18:17
Locul de amplasare: 29 - Landivisiau
x 1




de antoinet111 » 05/05/15, 19:17

Hei, tipul ăla de la Areva sau orice altceva, nu-l poți interzice din primul său post?
0 x
Vot pentru că scriu un mesaj concret și un sens practic.
Jos cu vorbitorii și beerbătorii!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 05/05/15, 19:22

Sigur că pot ... dar oricum m-am săturat ...

Și acești troli sunt doar partea continuă a „atacurilor” împotriva acestui site ....

Rezultate: Nu știu cât timp voi mai putea păstra site-ul online, magazinul nu îmi mai permite să trăiesc ...

Este un strigăt de ajutor pe care îl lansez aici ... :| :| :|
0 x
Avatar de l'Utilisateur
antoinet111
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 874
Înregistrare: 19/02/06, 18:17
Locul de amplasare: 29 - Landivisiau
x 1




de antoinet111 » 05/05/15, 19:29

Subţire. este foarte scump să păstrezi un forum?


ps: eliberați celălalt măgar este inutil ...
0 x
Vot pentru că scriu un mesaj concret și un sens practic.

Jos cu vorbitorii și beerbătorii!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 05/05/15, 19:49

Nu, nu este prea ... dar mai presus de toate nu am alte venituri decât cele de pe acest site ... Și totul este în roșu și nu știu unde să acționez, mai mult eu optimizați și urmați sfaturile Google, cu atât mai rău este ... Ceea ce ar trebui să-i încânte pe Bistrons și pe slujitorii lui ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
antoinet111
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 874
Înregistrare: 19/02/06, 18:17
Locul de amplasare: 29 - Landivisiau
x 1




de antoinet111 » 05/05/15, 20:16

Îndrăznește prietenul meu, ai o mulțime de oameni în principiu care te susțin.

faci lucruri bune în jurul tău, tocmai aici vezi, ești o persoană bună, nu zgârcită în sfaturi, asta înseamnă pentru mine nu egoist.

Nu postez în mod regulat, dar te urmăresc de mult timp, dacă te duci în nordul Bretaniei aș fi mândru și fericit să te primesc.

Cu sinceritate.
0 x
Vot pentru că scriu un mesaj concret și un sens practic.

Jos cu vorbitorii și beerbătorii!
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 05/05/15, 20:42

De ce nu un econothon?
O donație simplă, o mică contribuție la forum, fiecare dă ce vrea / și poate da?
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 05/05/15, 22:15

antoinet111 a scris:Îndrăznește prietenul meu, ai o mulțime de oameni în principiu care te susțin.

faci lucruri bune în jurul tău, tocmai aici vezi, ești o persoană bună, nu zgârcită în sfaturi, asta înseamnă pentru mine nu egoist.

Nu postez în mod regulat, dar te urmăresc de mult timp, dacă te duci în nordul Bretaniei aș fi mândru și fericit să te primesc.

Cu sinceritate.


Vă mulțumesc pentru aceste complimente, mă înveselesc puțin cel puțin pentru seara asta ... dar când mă uit la societatea din jurul meu (indiferent dacă este în viața reală sau pe net ... vă mulțumesc pentru criză?) nu mai este cu adevărat impresia că împărtășirea și altruismul sunt valori „la modă” ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 05/05/15, 22:19

sen-no-sen a scris:De ce nu un econothon?
O donație simplă, o mică contribuție la forum, fiecare dă ce vrea / și poate da?


Econotonul îl vom păstra pentru mai târziu ... pentru a face mari proiecte ecologice ... dacă vom supraviețui până atunci ...

În ceea ce privește contribuția, când lucrurile au început să meargă prost în urmă cu câteva luni, am pus un buton paypal pentru a dona pe forum... fără prea mult succes, deoarece doar Flytox, căruia aș dori să-i mulțumesc în treacăt, contribuie cu 10 € / lună ... În cele din urmă, am decis să îl șterg ...

Aș putea să-l pun înapoi în câteva minute ... și, de asemenea, să fac un sistem de donații prin magazin (dar acest lucru necesită crearea unui cont de client care va amâna unele ...)

De asemenea, m-am gândit la finanțarea cu crow ... dar acolo ai nevoie de un „proiect” ...

În toate cazurile: aș putea lansa un subiect „apel la ajutor” pentru a găsi idei de implementat ... între timp, nu ezitați să:
a) lansează subiecte sau relansează subiecte vechi
b) vizitați magazinul și vorbiți despre asta puțin în jurul vostru ... :| : Idee:

Mulțumesc, prieteni...

ps: a face un tur economic în Franța pentru a-i întâlni pe cei care ar dori să mă cunoască ar fi un proiect minunat pe care l-am avut în vedere de câțiva ani ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 06/05/15, 08:11

Christophe a scris:
În ceea ce privește contribuția, când lucrurile au început să meargă prost în urmă cu câteva luni, am pus un buton paypal pentru a dona pe forum... fără prea mult succes, deoarece doar Flytox, căruia aș dori să-i mulțumesc în treacăt, contribuie cu 10 € / lună ... În cele din urmă, am decis să îl șterg ...

Aș putea să-l pun înapoi în câteva minute ... și, de asemenea, să fac un sistem de donații prin magazin (dar acest lucru necesită crearea unui cont de client care va amâna unele ...)


Cred că nu l-ai promovat suficient, pentru că recunosc că nu am observat-o.
Îl poți pune înapoi?
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 223