Camel1 iese din lemn ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.

Care este diferența dintre un porumbel?

Sondajul a expirat pe 10 / 11 / 08, 00: 06

Depinde ...
2
33%
Da ...
1
17%
Nr ...
0
Nici un vot
Alta intrebare ?
3
50%
 
Numărul total de voturi: 6
Avatar de l'Utilisateur
camel1
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 322
Înregistrare: 29/01/05, 00:29
Locul de amplasare: Loire
x 1
A lua legatura cu:

Camel1 iese din lemn ...




de camel1 » 11/10/08, 01:06

À tous Salut!

După cum mi-a sugerat Christophe, vin aici să „fac puțină publicitate” pentru grupul meu Camelazur. : Cheesy:

Și, fiindcă sunt un tip plin de bune intenții, vă invit să ascultați o melodie care va trezi, fără îndoială, niște ecouri la unii dintre voi, mecanicii, pro sau „amatori”, bricolajii de duminică, care piratează în partea de jos a garajul lor sau pe trotuar, pentru a încerca un panton sau ceva de genul acesta.

Această melodie se numește „Mécanik Blues” și se află în platoul pe care îl jucăm în acest moment ... și așa cum spune formula, o dedicație specială pentru ecologiști! :D

Iată linkul direct: http://pagesperso-orange.fr/camelazur/mp3/Demo/mekablues.mp3

Dacă doriți să aflați mai multe despre grupul meu, se întâmplă aici:
http://pagesperso-orange.fr/camelazur/

Ascultare / citire fericită!

A ++
Michel

Imagine
0 x
Eram pe marginea drumului, dar am făcut un mare pas înainte ...
Avatar de l'Utilisateur
louphil
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 278
Înregistrare: 22/07/05, 01:20
Locul de amplasare: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




de louphil » 11/10/08, 08:29

Uau, e bine ... Dar nu prea ai de-a face cu Blues-ul ... Un pic prea multe tastaturi, nu sunt suficiente chitare pentru gustul meu, dar este destul de prezentabil pentru mai puțin maniac decât mine. În orice caz, textul este frumos ...

Dacă aveți nevoie de o chitară una dintre aceste 4, nu ezitați ... ;-)
0 x
http://wunic.fr

Acest lucru se datorează faptului că viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului,
Unele arată strălucitor, înainte să se uite ...:D :D :D
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 11/10/08, 12:13

Este bine, dar ați putea face mai bine pentru anunț:

un nume de domeniu real (.net sau .info, este ieftin, de exemplu la OVH)

pune două-trei titluri pe U-tube (ai grijă, luminează bine, altfel e urât)
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 11/10/08, 15:44

Îmi place tonul vocii și mediul muzical.
Dar de ce să fii atât de negativ :? chiar dacă există ceva.
Terminați o melodie cu versuri negative? nu e bine.
Spune adevărul, da. A fi pozitiv este mai bine atunci când vorbești cu mass-media, mai ales atunci când ai o voce plăcută :D
De asemenea, luați în considerare adăugarea sensibilității vocale a unei femei; se echilibrează :D (mai ales cu acea voce masculină deosebită și calmă)
O melodie este ca un motor nou, trebuie să o testați, să o îmbunătățiți.
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
Avatar de l'Utilisateur
camel1
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 322
Înregistrare: 29/01/05, 00:29
Locul de amplasare: Loire
x 1
A lua legatura cu:




de camel1 » 12/10/08, 00:36

À tous Salut!

Pentru Louphil:
... Dar nu prea ai de-a face cu Blues ... Un pic prea multe tastaturi, nu sunt suficiente chitare pentru gustul meu,


Ei bine, da, nu avem nici un grateux (suntem trei) și „chitarele” pe care le auziți pe anumite pasaje, de fapt Chris este cel care le face la basul său ... : Lol:
În ceea ce privește latura blues, să spunem că ideea a fost, având în vedere contextul SF, de a face un fel de „blues al viitorului”.
Bluesul nu este doar 3 acorduri și cântarele care merg cu el, este o stare de spirit, o atmosferă ...
Altfel, din oferta ta, pentru care îți mulțumesc, deduc că ești chitarist și că cânți la blues? :D

Pentru Elephant:
... un nume de domeniu real (.net sau .info, este ieftin, de exemplu la OVH) pune două sau trei titluri pe U-tube


Da, mă gândesc la asta (în numele domeniului), dar să spunem că, în conformitate cu obișnuința mea, încerc să o fac cât mai simplă posibil, site-ul este pentru grup o carte de vizită foarte practică pentru sondajul nostru, lăsăm un link și planificatorii de emisiuni au toate informațiile pe care le doresc ...

Când lucrurile s-au dezvoltat puțin, cred că vom avea un site „real” realizat de un profesionist,
În ceea ce privește chestii precum YouTube sau MySpace, aș fi mai dubios, ei bine, vom vedea ...
Oricum, rămân convins că cea mai bună publicitate sunt concertele (dacă vă place ... : Mrgreen: )

Pentru LeJuste:
Terminați o melodie cu versuri negative? nu e bine.
Spune adevărul, da. A fi pozitiv este mai bine ...


Arrf! Ei bine, tipul se îmbată, nu este neapărat negativ, știi, dacă traduci versurile multor blues, îți vei da seama că nici nu este neapărat tot roz, dar acolo, este adevărat că este în franceză ...
Vorbind despre o lume dezinfectată, nu este deja puțin spre locul în care mergem, cu sperieturile la fiecare colț de stradă?

De asemenea, luați în considerare adăugarea sensibilității vocale a unei femei; se echilibrează :D (mai ales cu acea voce masculină deosebită și calmă)
O melodie este ca un motor nou, trebuie să o testați, să o îmbunătățiți.


Toutafé, dar pentru moment, suntem doar trei, probabil că va evolua (găsesc deja o tastatură care să-mi permită să mă concentrez doar pe cânt), apoi mai târziu, voci feminine, o secțiune de alamă .. .

... te calmează! : Lol:
Oricum, mă bucur să văd că nu ați gândit atât de rău și vă mulțumesc sincer pentru comentarii!

Prietenii lui Michel.
0 x
Eram pe marginea drumului, dar am făcut un mare pas înainte ...

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 234