Trăiască cartofii prăjiți

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
bpval
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 561
Înregistrare: 06/10/06, 17:27

Trăiască cartofii prăjiți




de bpval » 13/07/08, 08:44

bonjour

și bucură-te de masă

http://www.20minutes.fr/article/241624/ ... -belge.php

Imi plac cei 10%

Alo
0 x
PIF PAF POUM
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 13/07/08, 10:15

:? Ho!, Îmi amintește de o poveste veche:
Acum câțiva ani, am cumpărat cartofi prăjiți în Franța,
Când le-am gustat, m-am gândit uahh, sunt dezgustătoare, parcă au fost gătite în ulei de motor.
Acum stiu..
Kurdă! : Evil: (Cuvânt polonez :D )
Mulțumesc bpval
0 x
Maximus Leo
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2183
Înregistrare: 07/11/06, 13:18
x 124




de Maximus Leo » 13/07/08, 10:32

Pentru informații: putem face foarte bine cartofi prăjiți fără ulei.
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 13/07/08, 11:53

Maximus Leo a scris:Pentru informații: putem face foarte bine cartofi prăjiți fără ulei.

Păi da, este ca și cum ai face dragoste cu prezervativul ... nu are gust :? oops scuze, un mic belgian a explicat acum câteva luni cum să faci cartofi prăjiți buni. : Cheesy:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043




de Christophe » 13/07/08, 11:57

Mai mult ulei de motor?
Este un pic prea mult pentru a fi o coincidență, după părerea mea, am strâns doar comenzile ...

Cu alte cuvinte: am mâncat din belșug de veacuri! Bordel ...
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 13/07/08, 11:58

Iată unde explic; este ca vinul: este mai bine să bei puțin și bine din el decât prea mult și norocos : Cheesy:
https://www.econologie.com/forums/post58073.html
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 13/07/08, 12:12

Christophe a scris:Mai mult ulei de motor?
Este un pic prea mult pentru a fi o coincidență, după părerea mea, am strâns doar comenzile ...

Cu alte cuvinte: am mâncat din belșug de veacuri! Bordel ...

Nu ai înțeles nimic Christophe:
Acum populația îmbătrânește prea mult, sunt prea mulți centenari.
costă prea mult pentru securitate, fondurile de pensii, soldul este supărat pe toți acești bătrâni de care voi fi în curând o parte deranjantă ... așa că „liderii” se asigură că reechilibrează echilibrul dintre bătrâni și tineri ... : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Chatham
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 536
Înregistrare: 03/12/07, 13:40




de Chatham » 13/07/08, 12:55

Christophe a scris:Mai mult ulei de motor?
Este un pic prea mult pentru a fi o coincidență, după părerea mea, am strâns doar comenzile ...

Cu alte cuvinte: am mâncat din belșug de veacuri! Bordel ...


Povestea asta cu ulei de motor în uleiuri furajere nu cred în (cu excepția cazurilor excepționale) și de ce? Ei bine, pentru că uleiul obținut din petrol, chiar reciclat, are mult mai multă valoare decât uleiul vegetal actual (chiar și uleiul de măsline low-end) ... brusc nu văd interesul pentru margoulini fără scrupule ...
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 13/07/08, 14:00

chatam a scris:
Christophe a scris:Mai mult ulei de motor?
Este un pic prea mult pentru a fi o coincidență, după părerea mea, am strâns doar comenzile ...

Cu alte cuvinte: am mâncat din belșug de veacuri! Bordel ...


Povestea asta cu ulei de motor în uleiuri furajere nu cred în (cu excepția cazurilor excepționale) și de ce? Ei bine, pentru că uleiul obținut din petrol, chiar reciclat, are mult mai multă valoare decât uleiul vegetal actual (chiar și uleiul de măsline low-end) ... brusc nu văd interesul pentru margoulini fără scrupule ...

În Belgia, trebuie să plătiți pentru a elimina uleiul din mașină.
Deci, dacă un personaj oferă un mecanic care să-și ia înapoi uleiurile gratuit ... nu vrea să știe unde va merge uleiul său.
Următoarele ? cartofi prăjiți : Cheesy:
0 x
jonule
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2404
Înregistrare: 15/03/05, 12:11




de jonule » 15/07/08, 10:51

chatam a scris:
Christophe a scris:Mai mult ulei de motor?
Este un pic prea mult pentru a fi o coincidență, după părerea mea, am strâns doar comenzile ...

Cu alte cuvinte: am mâncat din belșug de veacuri! Bordel ...


Povestea asta cu ulei de motor în uleiuri furajere nu cred în (cu excepția cazurilor excepționale) și de ce? Ei bine, pentru că uleiul obținut din petrol, chiar reciclat, are mult mai multă valoare decât uleiul vegetal actual (chiar și uleiul de măsline low-end) ... brusc nu văd interesul pentru margoulini fără scrupule ...


uimeste-l pe celălalt naiv în timp ce își protejează micii prieteni! : Lol:

> Nu știați că asta a fost, gustul mic de "sos de grătar"? -)

Nu știți că uleiurile au fost reciclate de veacuri, dar că încercăm să facem o persoană obișnuită să creadă că nu, ca să nu o facă?
auzisem deja că uleiurile McDonald's erau folosite pentru propriile camioane .... GAG! : Lol:



uleiul este ulei și se amestecă cu toate uleiurile.
se poate produce ulei aproape nou în filtrare / osmoză, de exemplu; reincorporat, fără urme.
pe de altă parte, este posibil să se facă o analiză de laborator precisă. vrei sa incerci?
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : 44 d.Hr. și oaspeții 241