[Upgrade] Lansarea forums

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

[Upgrade] Lansarea forums




de Christophe » 14/05/06, 13:01

Toate din forums și galeriile sunt acum disponibile pentru toți vizitatorii (chiar neînregistrați la forums ).

Acest lucru va permite o indexare mai completă a site-ului de către motoarele de căutare (prin urmare, mai mulți vizitatori pe forum/ site) și în orice caz nu putem împiedica recuperarea colectorului atât de bine ...

În plus, am actualizat linkurile „Live from forum"și" Ultimele 15 subiecte "care iau acum în considerare partea" Pantone "și Post it / Anunț, ceea ce nu era cazul înainte.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6982
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2907

Re: [Upgrade] Lansarea forums




de gegyx » 14/05/06, 13:22

Econologie a scris:Toate galeriile sunt acum disponibile pentru toți vizitatorii (chiar și pentru cei neînregistrați la forums ).

Inclusiv „Galeria privată” a membrilor înregistrați?
0 x
Christine
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1144
Înregistrare: 09/08/04, 22:53
Locul de amplasare: În Belgia, o dată
x 1




de Christine » 14/05/06, 14:05

Nu, aceasta este singura parte care rămâne „privată”, dar tu ești singurul care a postat ceva acolo pentru moment ... atât de bine ... se pare că nu este toată moda!

ps: corectie nu mai ai nimic în galeria ta privată ... :strigăt: Mă întreb dacă cele mai multe dintre forum sunt conștienți de această galerie ... :?:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6982
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2907




de gegyx » 14/05/06, 16:08

Pusesem eseuri foto și lucruri mai personale, documente pentru intervenții viitoare. Le-am șters imediat după anunț.
Am fost informat despre crearea unei galerii private prin anunțul făcut de Christophe și prin mențiunea „galerie personală”, clar vizibilă, în partea dreaptă sus a bannerului din partea de sus a paginii, de când a dispărut .

: Arrow: Acum, pentru a-l accesa, trebuie să fiți membru, faceți clic pe profilul acestuia sau pe cel al altui membru și faceți clic pe „galeria privată a lui xxx”.

Este activat, între descărcări și acces autorizat, descărcarea de imagini, documente, mai multe ImageShack, o galerie de documente foto, un acces privat, deschis și nu este necesară nicio metodă clară, pentru a explica mai lipsiți de cursul potrivit de urmat, există ceva care să încurce neuronii.

- La fel, în „galeriile pentru toți”, un membru nu are posibilitatea de a corecta un document prost realizat sau cel puțin de a-l șterge și de a-l înlocui cu unul mai bun, atunci când este, inițial, autorul contribuției, este „marcat” ca atare.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 15/05/06, 09:40

gegyx a scris: și prin mențiunea „galerie personală”, clar vizibilă, în partea dreaptă sus a bannerului din partea de sus a paginii, care a dispărut de atunci.


Nu am văzut niciodată acest link ... : Cheesy: Poate pentru că sunt administrator ?? Sunteți sigur că nu vă confundați cu „Galeria foto” care este încă acolo ... Tocmai am mutat-o ​​cu o „crestătură” la stânga ... deoarece link-ul cel mai din dreapta este legătura de conexiune / deconectare (în afară de asta voi corecta urâtul fote d'ortograf este conexiunea care trebuie spusă !!). O să încerc una sau două.

gegyx a scris: : Arrow: Acum, pentru a-l accesa, trebuie să fiți membru, faceți clic pe profilul acestuia sau pe cel al altui membru și faceți clic pe „galeria privată a lui xxx”.


Ai dreptate, voi adăuga un link greu doar pentru a face publicitate acestui sistem ...

gegyx a scris:Este activat, între descărcări și acces autorizat, descărcarea de imagini, documente, mai multe ImageShack, o galerie de documente foto, un acces privat, deschis și nu este necesară nicio metodă clară, pentru a explica mai lipsiți de cursul potrivit de urmat, există ceva care să încurce neuronii.


Din nou, sunt de acord cu dvs., am făcut mai multe modificări în 1 lună pe forum că peste 2 ani ... atât de neapărat poate fi deranjant pentru locuitori ... îmi cer profund scuze față de cei pe care i-aș putea deranja ... :strigăt:

pe aceasta: https://www.econologie.com/forums/a-propos-d ... t1805.html

În plus, tocmai am adăugat explicațiile galeriei aici: https://www.econologie.com/forums/comment-me ... t1176.html

Și cu fiecare modificare am creat un subiect pe forum tastați [Upgrade] pentru a-l anunța și pentru a da explicațiile necesare ...

gegyx a scris:- La fel, în „galeriile pentru toți”, un membru nu are posibilitatea de a corecta un document prost realizat sau cel puțin de a-l șterge și de a-l înlocui cu unul mai bun, atunci când este, inițial, autorul contribuției, este „marcat” ca atare.


Arf nu știam ... (am testat doar ca Admin sau este posibil, așa că am crezut că este posibil pentru toată lumea ...) dar nu pot face mare lucru împotriva lui .. .Exceptând moderarea galeriei ...

ps: astfel încât să vă puteți recupera imaginile private și să vă pare rău pentru neplăcerile ... : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 15/05/06, 09:50

reprezentanți: tocmai am testat „eliberarea” galeriilor private și nu am văzut să apară un link „galerie privată” în partea de sus a site-ului ... Prin urmare, am blocat din nou galeriile private și voi pune un link în această seară în partea de sus a forum
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 15/05/06, 11:21

[citat = "Econologie"]
legătura cea mai îndepărtată spre dreapta este cea a conexiunii / deconectării (pe lângă asta voi corecta urâtul fote al ortografului este conexiune care trebuie spusă !!).


Conexiune? Este francez? Cuvântul corect este conexiune.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 15/05/06, 11:35

Cuicui a scris:Conexiune? Este francez? Cuvântul corect este conexiune.


Ah? Ei bine, este paradoxal cu „ne conectăm”, așa că ... Îmi pare rău că îmi voi cumpăra un dico : Mrgreen:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 286