Șantiere de construcții pentru 2004?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Dearcham
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 105
Înregistrare: 29/10/03, 23:55




de Dearcham » 17/03/04, 21:52

Anul trecut, unele asociații s-au reunit aici pentru a oferi proiecte voluntare referitoare la energiile regenerabile.
Aș fi vrut să știu - dacă acești oameni trec pe aici - dacă aceștia sunt reînnoiți pentru vara anului 2004?

În general, ați fi auzit de astfel de proiecte în jurul vostru?

(Caut în special perioada iulie / august în Franța, mai ales în străinătate de ce nu, dar crește imediat costurile)

Ne pare rău pentru anunțul clasificat, dar cred că ar putea interesa oamenii; Nu ?
0 x
Dearcham
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 105
Înregistrare: 29/10/03, 23:55




de Dearcham » 18/03/04, 18:24

I-am scris lui Ademe (da, știu) Ministerului Ecologiei (știu că am spus) și multor asociații, inclusiv Adera, care și-a prezentat site-ul aici în 2003.

Vă voi trimite informațiile așa cum mi se va întâmpla:

Pentru moment, site-ul Adera este reînnoit pentru 2004
- Ar trebui să aibă loc în perioada 31 iulie - 22 august (rezervați-vă datele)
- Proiectul ar trebui să fie asamblarea unei structuri din lemn de 100m2 pe două
niveluri care vor servi ca sedii de recepție și cazare pentru birourile noastre,
doc center ... pentru viitor.
Pe cât posibil, vom încerca să folosim cât mai multe
materiale sănătoase pentru construcția acestei clădiri.
În timpul site-ului vom vorbi și vom vizita o serie de instalații
energiile regenerabile.

Acest site de lucru este încă situat pe site-ul Gourgeon din Haute-Saône: aici, fotografii și contacte
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 393