Anunțuri clasificate pe econo ce părere aveți?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Anunțuri clasificate pe econo ce părere aveți?




de Christophe » 04/02/06, 16:55

Totul este în titlu. Evident, această sub-parte a site-ului ar fi complet liberă de acces (anunț și consultare).

Ți se pare înțelept? Și l-ați folosi? Dacă da pentru a anunța ce?

Vă rog să-mi dați diferitele opinii pentru a vedea dacă începem proiectarea acestei părți (care ar arăta de fapt ca directorul) sau nu.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
asgard os tyr
My R21 Pantone pe TF1 :)
My R21 Pantone pe TF1 :)
posturi: 160
Înregistrare: 06/02/05, 18:21
Locul de amplasare: pretutindeni
x 1




de asgard os tyr » 04/02/06, 18:22

Este un lucru uriaș de gestionat! :?
Și de ce...?
Va ajuta asta la realizarea lucrurilor?
Sau apoi mici anunțuri de soluții simple din punct de vedere energetic, sau apoi organizați-vă în modul SEL, dar pentru mine este necesar să împărtășesc acest acces la informații și la schimb, econologie pentru a câștiga ceva! !! : Idee:
> Dacă toată lumea beneficiază de un sistem, este normal ca cei care le permit această libertate, să fie susținuți, recompensați și / sau încurajați la toate nivelurile posibile (de asemenea, economic, să nu uităm!) :x )
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 05/02/06, 00:31

Bine!
Iată primul meu anunț de atunci:

"Caut o femeie cu un vehicul echipat cu un panton. Trimiteți fotografia lui Pantone" : Cheesy:
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 05/02/06, 20:35

Lau, ar trebui să pui:

Caut femeie dotată cu pantaloni
Cu vehicul echipat cu Pantone
0 x
Avatar de l'Utilisateur
asgard os tyr
My R21 Pantone pe TF1 :)
My R21 Pantone pe TF1 :)
posturi: 160
Înregistrare: 06/02/05, 18:21
Locul de amplasare: pretutindeni
x 1




de asgard os tyr » 06/02/06, 09:54

Probabil că am intrat în secțiunea greșită, nu credeam că sunt una dintre glume! deja că avansează încet atunci ...!
Vă rog domnilor și chiar dacă nu! un mic efort! : Lol:
Așadar, puteți participa la discuție, subiectul căruia vă reamintesc: Mic anunț pe econo.
Vă mulțumim că ați urmat firul, se întâmplă să însemne îndepărtarea, este adevărat, dar, nu suntem suficienți pentru a participa, pentru a merge în toate direcțiile. : Cheesy:
ASA DE???...
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 06/02/06, 10:47

Nu cred că reclamele mici sunt utile pentru mult ... Chiar și pentru schimburile de ajutor, din cauza dispersiei geografice (în afară de aceasta există deja o grupare geografică parțială pe forum).

Toate anunțurile pe care probabil le veți obține sunt reclame care vând energie neutronică în spread-uri inversate retro sau băieți care sunt leneși să caute știri și să ceară direct: „căutați informații / plan de asamblare pantone pe Trabant 4x4 Coupé Sport” .

Așadar, personal mă îndoiesc că anunțurile vor aduce mult la economie ...

Voila.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 06/02/06, 13:05

Iau notă de diferitele tale comentarii (în special cele ale lui Rulian) ... așa că îngropăm ideea că este?

Pentru a compensa serviciul oferit, mă gândeam la autofinanțarea de către Google Ads, ca și restul site-ului ....
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 12/07/06, 14:26

Bine, în ciuda părerii negative a lui Rulian, voi încerca totuși să introduc un sistem PA gratuit pe site.

Pentru moment am definit următoarele categorii:

1) Cereri de locuri de muncă (pentru solicitanții de locuri de muncă)
2) Oferte de locuri de muncă (pentru recrutor, IMM, director de resurse umane ...)
3) Cumpărați, vindeți și cercetați echipamente folosite pentru energie regenerabilă.
4) Evenimente, conferințe, târguri și expoziții ...
5) Biocombustibili: vânzare de ulei vegetal pur în regiunea dumneavoastră
6) Bicicletă și scuter: vehicule și accesorii
7) Motociclete: vehicule și accesorii
8) Mașini: vehicule și accesorii
9) Aparate de uz casnic
10) Diverse dispozitive
11) Întâlniri
12) Imobiliare: închiriere, vânzare, cumpărare ...

Bine, toate categoriile nu sunt într-adevăr econologice, dar ar face posibilă aducerea altor tipuri de vizitatori și să le facă cunoscute în același timp economia ...

Tu ce crezi ??
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 12/07/06, 14:36

Cred că aceasta este o idee foarte bună. Vom judeca după rezultate.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12




de abyssin3 » 12/07/06, 17:28

Cred că este o idee bună, ar putea permite să se întâmple unele lucruri.
Pe de altă parte, pentru vânzarea de ulei, olio o face deja minunat cu oliostările sale. Testat și aprobat ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 116