Haide, un mic apropo

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
the-scribbler
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 57
Înregistrare: 21/04/07, 10:54

Haide, un mic apropo




de the-scribbler » 14/09/07, 06:27

Vineri, 14 septembrie 2007

Cum a trecut ceva timp de când sunt în zonă, iată unul mic ...

Un crescător de vaci merge la bancherul său pentru a obține un împrumut pentru a cumpăra un taur.
Câteva zile mai târziu, bancherul se întâlnește cu crescătorul în stradă și îl întreabă:
- Deci, cum merge taurul nostru?
Crescătorul răspunde:
"Ei bine, nu groaznic! L-am pus în pajiște cu toate junincile să se acopere și nu a vrut să le facă nimic."
Bancherul îi răspunde:
- Mai bine suni veterinarul.
Câteva zile mai târziu, bancherul îl întâlnește din nou pe crescător:
- Și ce mai face taurul nostru acum?
Crescătorul răspunde:
"Fără pată. A acoperit toate junincile mele, apoi a trecut peste gard și acum se ocupă de vacile vecinului."
Bancherul:
"Hei hei! Și ce i-a dat veterinarul?"
Crescătorul răspunde:
- I-a dat pastile.
Bancherul:
- Ce fel de tablete?
Crescătorul răspunde:

„Nu știu, dar au gust de căpșuni.
0 x
 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 149