Ebay și roboți

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Ebay și roboți

de Christophe » 08/10/06, 15:22

Pentru oricine are încredere orbește în comentariile lui Ebay: Iată un mic link care miroase puternic a bot
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2

de Targol » 08/10/06, 20:02

încredere oarbă, nu exagera. : Wink:

Pentru bot, puteți explica?
Doar pentru că tipul acesta colectează legături nu înseamnă că un bot postează comentarii. În afară de faptul că are mai multe profiluri și cumpără lucruri pe cont propriu, nu văd cum ar putea intra un robot.

Se recunoaște că unii eBay folosesc roboții pentru a posta automat comentarii „false” cumpărătorilor lor. Acest lucru nu înseamnă că în spatele fiecărui comentariu există o achiziție și o persoană satisfăcută. Unele instrumente eBay oferă chiar și acest tip de servicii.

Asta nu dovedește nimic ... Sau trebuie să explicați mai multe ...
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 08/10/06, 20:14

Targol a scris:Se recunoaște că unii eBay folosesc roboții pentru a posta automat comentarii „false” cumpărătorilor lor. Acest lucru nu înseamnă că în spatele fiecărui comentariu există o achiziție și o persoană satisfăcută.


Uh, nu există ceva ca un paradox în propoziția ta?

Ei bine, nu aș extinde subiectul ... doar că mai am prin gât să fac, astfel încât vânzătorul (1 profesionist) să mă părăsească: „Uită-te la numărul meu de stele” când am vrut să cumpăr 1 mare electricitate la 1000 € ...

Nu foarte serios ... nu împiedicați să încercăm să punem câteva produse din magazin pe eBay ... doar „să vedem” : Cheesy:
0 x
Christine
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1144
Înregistrare: 09/08/04, 22:53
Locul de amplasare: În Belgia, o dată
x 1

de Christine » 08/10/06, 20:53

Nu prea văd problema. Băieții au cumpărat mai multe cravate în același timp și, din moment ce e-bay le cere un comentariu pentru fiecare articol, nu intră în literatură și iau din nou același lucru.
Nu ar trebui să vedem răul peste tot ... și apoi sincer, keskonenaabranler?
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2

de Targol » 08/10/06, 21:01

Christine a scris:Nu prea văd problema. Băieții au cumpărat mai multe cravate în același timp și, din moment ce e-bay le cere un comentariu pentru fiecare articol, nu intră în literatură și iau din nou același lucru.

Exact asta am spus dar diferit.

Christine a scris:Nu ar trebui să vedem răul peste tot ... și apoi sincer, keskonenaabranler?


+1
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 08/10/06, 21:23

Ei bine, merge bine ... zete toate împotriva mea atunci: Imagine
și închiderea subiectului!
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : 44 d.Hr. și oaspeții 227