Ecologie.biz

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79356
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Ecologie.biz




de Christophe » 06/05/06, 14:39

De ceva timp, lucrăm la un director profesional pentru mediu și energie: http://www.econologie.biz

Acest site este un director profesional creat în parteneriat cu Google, scopul său este de a vă oferi site-uri pe tema ecologiei, econologiei și protecția mediului.

Caracteristicile acestui director sunt:

◊ Multe categorii de referință.
◊ O gamă de site-uri de calitate clasificate pe subiecte.
◊ Un motor de căutare rapid.
◊ Posibilitatea de a obține alte rezultate făcând clic pe butonul „Afișează alte rezultate”.
◊ Rezultate dinamice de la Google, în continuă evoluție.


Au trecut 2 săptămâni de când am testat sistemul și se pare că funcționează destul de bine dar nu este clar ce ai putea crede.

Deci, aveți comentarii sau critici despre acest nou site și eventual sugestii pentru categorii sau îmbunătățiri în raport cu așteptările dumneavoastră?

mulțumesc

Editare 2010: Econologie.biz a devenit un agregator de știri de afaceri de mediu
Dernière édition alin Christophe 06 / 10 / 10, 12: 14, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 06/05/06, 21:04

Ați putea să-l introduceți în bara de instrumente econologie?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79356
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 06/05/06, 22:28

Da, nu vă faceți griji, voi nota asta și o voi face mâine!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 07/05/06, 10:57

Si asta am gasit cand am cautat "uleiuri vegetale brute"!! link ciudat...

http://www.ecochip.eu/fr/fiches.php

....si garantat pe viata!!!

Dacă funcționează, ce rost are să pantonizezi?
Dernière édition alin jean63 07 / 05 / 06, 11: 07, editate 1 ori.
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79356
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 07/05/06, 11:07

jean63 a scris:Si asta am gasit cand am cautat "uleiuri vegetale brute"!!

http://www.ecochip.eu/fr/fiches.php

Dacă funcționează, ce rost are să pantonizezi?


Cred că poate funcționa (am vrut să vorbesc despre asta pe forum dar am uitat )...dar face doar un amestec slab...cu riscuri pentru motor.

În orice caz, încă îmi vine greu să cred argumentul lor: mai mult cuplu și mai puțin consum.... Dacă este adevărul, asta ar însemna că producătorii limitează în mod voluntar performanța de consum a vehiculelor lor.

Legat de pret: 400€ pentru un cip care nu valoreaza 50€...intotdeauna calculul profitabilitatii si nu al pretului de cost real...

In sfarsit mi se pare ca Autoplus testase asta sau alta...vad daca era marca asta sau altceva...

Edit: este la fel...

Imagine

Raportat la puterea maximă și cuplul mai există un câștig! Deci nu aș fi la fel de categoric ca Autoplus... Încă trebuie să folosesc această putere/cuplu...
Dernière édition alin Christophe 06 / 10 / 10, 12: 12, editate 2 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79356
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 07/05/06, 11:09

ex-oceanic a scris:Ați putea să-l introduceți în bara de instrumente econologie?


Gata...am profitat de ocazie sa-l optimizez putin dar hei, din moment ce sunt doar 20 de utilizatori obisnuiti ai barului, nu stiu daca merit efortul cum se spune...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 317