Econologia nu este Econologie

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Econologia nu este Econologie




de Christophe » 29/10/10, 11:14

A n-o oară am fost contactat de cineva surprins să găsesc 2 site-uri: Econologie și Econologie... acesta chiar s-a gândit că ei erau acolo înaintea noastră.

Așa că am vrut doar să clarific puțin lucrurile: Econologia nu este Econologie, nu avem nicio legătură cu ei și am mai fost acolo! Econologia a fost creată mult după Econologie.

Mulți oameni cred că s-ar putea să fim aceeași companie (nu este neobișnuit pe net), nu este absolut adevărat.

Econologia este o companie pur comercială care nu are nimic de-a face cu noi sau cu magazin econologic.

Econolgy face afaceri exclusiv.
Facem informații și schimburi gratuite.

Prin urmare, pot fi considerați ca plagiatori care profită de notorietatea de pe net și de referințarea Econologiei să vindem produse mult mai scumpe decât ale noastre.

Cei care sunt webmasteri știu că lucrează pentru a configura SEO de calitate și pentru a avea credibilitate pe net ... De asemenea, ne iau informații de la noi.

Deci, dacă ezitați să alegeți un produs care ar fi în catalogul celor 2 magazine, vă rugăm să nu alegeți plagiatul ...

Vezi și: https://www.econologie.com/forums/les-autres ... t2347.html
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637




de Macro » 29/10/10, 11:53

Există, de asemenea, spectatorii TF1 ... Tâmpitele de acasă pentru a fi atenți la ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 29/10/10, 12:23

Pfff Macro, nu este un subiect plin de umor aici : Mrgreen:

În plus, ai ajuns deja la noi!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16133
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5245




de Remundo » 29/10/10, 12:59

Ooh acolo Christophe,

Tocmai am mers la magazinul lor: în competiție directă cu a ta ...

Și copiind numele tău :?

sunt cei care nu ezită! :|
0 x
Imagine
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 29/10/10, 13:18

Cu numele meu? Îmi puteți explica, vă rog? :şoc:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 29/10/10, 14:04

este un mare plagiat

econology a devenit aproape un nume obișnuit ... în plus față de y la sfârșit va fi dificil să le interzici să folosească acest nume

acest subiect va clarifica lucrurile pentru cei care îl citesc ... dar va fi uitat repede

ar fi necesar să se pună mesaje de informații foarte clare și vizibile ... nu neapărat agresive de genul, ferește-te de copiatoarea econology.fr

ci mai degrabă: forum econologie există din 19xx și econology.fr, care nu are nimic de-a face cu noi, a fost creat în 2010
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16133
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5245




de Remundo » 29/10/10, 15:09

Christophe a scris:Cu numele meu? Îmi puteți explica, vă rog? :şoc:

Numele dumneavoastră forum și magazinul tău : Idee:

Dar știți că în mod legal Drepturi de autor, de cand
1) puteți dovedi prioritatea nominală a magazinului dvs.,
2) celălalt magazin are un nume care vă încurcă în mod clar și cu bună știință în scopuri comerciale și în plus competitiv...

puteți încerca să îi determinați să își schimbe numele ... dacă vă plac procedurile. Pentru că ei, la rândul lor, pot susține că este un nume comun (dar nu prea comun nici în opinia mea) pe care l-au anglicizat ... : Cheesy:
0 x
Imagine
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 29/10/10, 15:46

chatelot16 a scris:ci mai degrabă: forum econologie există din 19xx și econology.fr, care nu are nimic de-a face cu noi, a fost creat în 2010


Nu încă nu 19xx pentru noi ... și sunt mai vechi de 2010. Trebuie doar să faci un whois pe numele de domenii: 03/2002 împotriva 07/2006 ... hei da, este deja un căscat pe care îl plagiază .. .

Dar asta nu schimbă faptul că au beneficiat de notorietatea site-ului nostru ... de ani de zile ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637




de Macro » 29/10/10, 15:51

Trebuie doar să puneți un banner publicitar pe pagina principală în roșu și roșu. Și întrucât această pagină este foarte des consultată, cei care vor să meargă acolo se vor regăsi aici ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 29/10/10, 16:19

bineînțeles că sunteți mai bine plasat decât mine pentru a afla datele exacte!

Am pus 2010 pentru că am văzut pe site-ul lor un copyrignt 2010 ... și am fost puțin optimist punând 19xx

https://www.econologie.com/shop/qui-sommes-nous.html#qui
1. CINE SUNTEM ȘI DE CE ACEST MAGAZIN?

Site-ul econologie.com (online din 2003) și magazinul econologic (online din 2006) au fost create de Christine J. și Christophe M

cel puțin pe această pagină trebuie să spunem un cuvânt despre această economie

spui că numele lor de domeniu datează din 2006: deci exact în același an cu începerea magazinului de econologie!

crearea numelui de domeniu nu este neapărat începutul activității! este posibil ca cineva să fi observat imediat interesul unui magazin de ecologie și să fi creat nume de domenii învecinate pentru a le utiliza mai târziu sau chiar să le vândă!

Când a început cu adevărat magazinul de ecologie?

nici unele informații pe wikipedia nu vor strica! Mă voi uita la ceea ce este deja acolo
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 425