Sfarsitul post-rips ;-)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12

Sfarsitul post-rips ;-)

de Andre » 04/03/13, 02:06

bonjour

Pentru a nu urmări postarea Tipul motorului cu turbină hibrid
Deschid o altă postare care ar trebui să fie mai degrabă în secțiunea coș de gunoi.

Obamotul se lasă fără a contamina celelalte postări pe subiect

Nu profitați de faptul că Christophe doarme, are suficiente probleme pentru a gestiona acest lucru forum fără a adăuga un alt strat.
Dacă de fiecare dată când se culcă trebuie să blocheze anumite posturi și să le deblocheze a doua zi dimineață ?? avem undeva o problemă ..

Când ai micile tale amenințări de a continua să strice postările
cineva se va ocupa să pună ceva ordine.
Spuneți-vă că forum umblați înainte să ajungeți și va continua să meargă fără voi și fără mine (cimitirele sunt pline de oameni esențiali și viața continuă.)

Deci, respectați subiectele postărilor.

Deschideți o altă postare în secțiunea corespunzătoare. Hărțuirea fiziologică sau alta? cei interesați vor răspunde, dar acest lucru îl contaminează pe străinul care nu este obișnuit forum gândiți-vă să găsiți câteva informații despre turbos și să găsiți o spălare de rufe murdare, dezgustă, cititorul care răsfoiește forum .
Devine greu toate aceste copiate lipite, citate din postările vechi nimic constructiv.
Acum, pentru Alain, nu am nicio problemă cu el, în ciuda diferențelor noastre politice și dacă unele lucruri mă deranjează este doar 2 ore cu mașina să-l întâlnesc și să vedem mai clar, dar tu, nu știm dacă nu ești un personaj fictiv format din toate piesele care nu trăiește nicăieri, nimic în trombinoscop, nimic fără fotografii cu ceea ce ai realizat sau în ce domeniu lucrezi? deși am ideea mea, există încă urme pe forums că un tip a fost dat afară. Este incredibil ce poate un mic tânăr pirat să caute pe net și tot ce putem învăța.

Voi ajunge să cred că scopul tău este să torpilezi forum .
A fost o vreme când am părăsit forum Începusem să găsesc o pierdere de timp și energie să răspund acestor atacuri verbale de a fi obligat să justific ceea ce scriu.
Nu am mai recunoscut acest lucru forum de la aceste începuturi, cu schimburi interesante la fel de mult pe pantoni, apa dopând arzătorul cu bile, aragazul cu ardere lentă și multe alte lucruri electrice tehnice, a fost plăcut să ne decorăm realizările cu fotografii.
Dar să te gândești la retragerea sau ignorarea anumitor posturi, înseamnă a-i încuraja pe cei care provoacă probleme să își continue acțiunea.
demolatori, care, odată ce totul este spart, renunță și caută altceva de rupt.

André
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3

de Alain G » 04/03/13, 03:11

Bună seara și mulțumesc André!

Am constatat că forum mergea destul de bine astăzi înainte de sosirea lui Obamot, am avut impresia că suntem forum pe care le știam înainte de sosirea Ti Jos știind cum ai spus atât de bine!

Mă bucur foarte mult să aflu că ați trecut de etapa pătrățelor roșii, care a împărțit mulți cebecieni care încă se găsesc așezați la aceeași masă pentru a bea mica bere vineri seara.

Știi că lucrez nopți și, din moment ce soția mea este în pat când sosesc și ea a plecat când mă ridic, am citit forum când ajung și mă ridic să-mi iau mintea de la lucruri, am ocazia să citesc toate comentariile lui Obamot care închide mingea foarte târziu noaptea dacă luăm în considerare diferența pe care o avem și îi văd denigrarea și supărarea cu toate comentariile altora indiferent de subiect, pe măsură ce noi, cebecezii, ne spunem lucrurile direct și apoi s-a terminat, nu mai vorbim despre asta, am încercat să-l argumentăm din păcate fără succes, mai mulți el au trimis mesaje politicos , fără succes și pentru ei.

Ca și tine, constat că forum s-au deteriorat și subiectele tehnice care au fost punctul forte al forum acolo unde mulți oameni au venit să pună întrebări și să-și ceară opinii cu privire la diferite probleme, acești oameni nu mai vin de teamă să ajungă să creadă într-un Dédé sau într-un Obamot care își extrage experiența de pe net, nu că nu putem învăța ci Nu este nimic mai bun decât a fi pe teren care să ne ajute să asimilăm toate informațiile pe care le găsim acolo.

Fie ca cei care s-au săturat de atacurile Obamot să folosească acest forum pentru a-l spune și a o face pentru că este singura soluție pentru eradicarea problemei!

Alain
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
aerialcastor
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 865
Înregistrare: 10/05/09, 16:39
x 21

de aerialcastor » 04/03/13, 09:40

De asemenea, cred că Obamot degradează forum, ar fi nevoie de o cantitate incredibilă de timp pentru a răspunde la fiecare mesaj Obamot. Nu am nici timpul, nici înclinația
În plus, abia mai particip. Există o mulțime de alții forum pe internet, unde putem discuta în liniște, învăța lucruri constructive, nu am nicio problemă să merg acolo. Discursurile goale mă umflă.

Mi se pare dăunător pentru Christophe, că a forum completează sau strică unul câte unul.

Ar fi bine dacă cititorii de forum dă-i părerea, dacă trebuie să continuăm așa ...
0 x
Salvați un copac, mâncați un castor.
Este inutil să reușești în viață, ceea ce este nevoie să pierzi moartea.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

de Christophe » 04/03/13, 10:58

Destul e destul!!

Am decis să „dau” 1 săptămână de vacanță lui Obamot dar și lui gegyx ...
Dernière édition alin Christophe 04 / 03 / 13, 11: 16, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

de Christophe » 04/03/13, 11:05

Nu este nevoie să copiați / lipiți postările pe care le-am șters gegyx.

Sărbători fericite pentru voi 2!

Pentru cei care tocmai au sosit: Obamot și Gegyx sunt în concediu timp de 1 săptămână.
0 x
roy1361
x 17

de roy1361 » 04/03/13, 12:12

Christophe a scris:Obamot și Gegyx sunt în concediu timp de 1 săptămână.


o veste bună!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

de chatelot16 » 04/03/13, 14:06

arată încă o dată că este nevoie de o moderare mai severă


conta doar pe exilarea celor care poluează nu funcționează, deoarece această sancțiune grea poate fi folosită numai după o decădere gravă și lungă

ștergeți postările irelevante sau chiar ștergeți ultimele 10 postări ale unei persoane care se aglomerau, l-ar descuraja să nu exagereze

sau pentru a nu fi acuzat de cenzură, nu ștergeți postările care nu sunt subiect, ci mutați-le pe un singur subiect: coșul de gunoi un subiect dezactivat

nu faceți niciun detaliu: mutați întregul mesaj, chiar dacă există lucruri interesante amestecate cu controverse nedorite ... cine pune controverse inutile trebuie doar să refacă un mesaj mai curat dacă nu vrea să să nu fie concediat

acest mod de a putrezi subiectul pe turbine este lamentabil ... există mai multe pagini de controverse în afara subiectului care trebuie transferate

și cred că cei care se lasă instruiți să răspundă la polemici inutile vor fi bucuroși să vadă tot ceea ce este inutil eliminat sau mutat!

mai ai nevoie de un moderator?
0 x
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2

de bidouille23 » 04/03/13, 14:40

bonjour,

Sper că calmul sărbătorilor va aduce cu sine partea sa de reflecții pe care sper să le fie benefice pentru ei și brusc pentru aici, deci pentru toți ...

Este adevărat că subiectele prea largi și frecvente omoară dorința de a citi ...

Este o rușine totuși să spui că este necesar să fii mai moderat, nu am spus că nu este necesar să fii atent, spun că este regretabil că între oamenii cunoscuți ca responsabili trebuie să fi ajuns acolo ...

Acest lucru spune de fapt, a avea un loc pentru a pune HS inutile și alte atacuri personale este departe de a fi o idee proastă ...

Pe de altă parte, Christophe este cel care ar ajunge cu această sarcină ?? nu mișto nici asta ... sau apoi un alt moderator, numit, dar pe care Chrisophe ar trebui să-l controleze și nu ...
Poate putem face un sistem de vot? atunci când au constatat că HS este inutil sau că există alunecare, apoi au bifat o casetă, dintr-un anumit număr de voturi, răspunsul este trimis direct la coșul de gunoi sau HS ...
se poate face asta ???
așa au păstrat principiul democrației și nu l-au însărcinat pe Christophe să joace polițist ... Poziție care mi se pare neplăcută și în care nu aș vrea să fiu, atât pentru timpul petrecut cât și pentru sarcină ...

Fred
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

de chatelot16 » 04/03/13, 15:50

Nu aș vrea sarcina moderatorului care suprimă complet ceea ce nu-mi place ... așa cum vedem la Futura Science ... un astfel de moderator nu mai poate participa corect la discuții

sarcina moderatorului care mișcă doar ceea ce aglomerează este mai ușoară: rezultatul rămâne vizibil și controlabil de toată lumea: un moderator care se poate mișca doar fără ștergere nu este suspectat că șterge tot ceea ce îl contrazice

Cred că mai sunt câțiva moderatori în acest sens forum l-ar putea face mai prezentabil, fără a-l face să piardă libertatea pe care o apreciem

imi place forum usinage.com: mesajele sunt foarte numeroase, iar moderatorii sunt suficient de numeroși pentru a menține ordinea, în special prin mutarea mesajelor pentru a crea subiecte noi sau prin recoltarea unui subiect nou către un subiect deja existent ... spune cu adevărat prostii proaste pentru a obține ceva suprimat

există o secțiune bla bla cu discuții care ies complet din prelucrare și care seamănă puțin cu ceea ce se spune despre economie, dar fără controverse între nimeni
0 x
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2

de bidouille23 » 04/03/13, 16:01

Re,


Sunt total de acord cu dvs. chatelot, doar că ne putem asigura și că toată lumea moderează cu un simplu clic.
Nu spun că a șters subiectul nu, nu, l-ai spus bine, doar mișcat, și în loc de mesaj un mic mesaj de bază care spune mutat de moderare generală ... prin urmare, sarcina de moderare nu este nu mai este cu adevărat unul și fiecare este responsabil pentru sine și pentru ceilalți și ia o parte activă în viața lui forum ...

Acum aceasta este doar o idee și aș respecta soluția aleasă ...

Îmi spun doar că putem schimba poate principiul de funcționare în timp ce avem aceleași rezultate, dar printr-o logică diferită ...

Fred
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 317