Ciudatenie, becuri cu consum redus

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
titus02
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 18/10/05, 18:56
Locul de amplasare: Aisne




de titus02 » 01/11/05, 12:16

salut

în genul ciudat: când eram copil luam în mod regulat „castane” prin atingere
întrerupătorul luminii băii, întrucât am fost singurul care s-a întâmplat
trimit în mod regulat „mingea” de restul familiei când m-am plâns.

într-o zi, obosit de război, unchiul meu care este un bun muncitor și care are cunoștințe
bazele de energie electrică au decis să testeze comutatorul, a observat el cu voltmetrul că
curentul rezidual „ar circula” pe întreaga suprafață a comutatorului, în timp ce această suprafață se afla
„plastic solid” fără prezența elementelor metalice.
putem considera o degradare a plasticului care l-ar fi făcut conductiv, întrerupătorul are
a ajuns în coșul de gunoi și a câștigat o oarecare credibilitate!
0 x
Prefer un con care functioneaza doar trei scaune intelectuale (multumesc Audiart).

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Ahmed și oaspeții 280