Explica-mi.

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
chedavid
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 29/09/04, 15:30




de chedavid » 29/09/04, 15:47

asa de:
părinții mei dețin un citroën BX turbo-diesel. are 250000 km și am dori să știm dacă, când spui motor normal, metoda de amestecare cu ulei vegetal brut funcționează pe tipul nostru de vehicul.
pe de altă parte, am o mafie, o generație veche Peugeot 103, pe benzină, și care funcționează cu un amestec de ulei în doi timpi. ce să faci pentru a putea polua mai puțin cu el? Nu prea am înțeles toate explicațiile tale ...
multumesc anticipat.
David, 15 ani.
ps: dsl Am pus mai întâi mizeria asta. în greșeală forum.
0 x
Christine
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1144
Înregistrare: 09/08/04, 22:53
Locul de amplasare: În Belgia, o dată
x 1




de Christine » 30/09/04, 18:59

Christophe răspunsese:


Pentru BX vă sfătuiesc să citiți .pdf-ul de pe această pagină:
https://www.econologie.com/l-huile-veget ... s-120.html

Pentru gloată nu prea trebuie făcut .... poate fi benzină sintetică? (200 L ulei vegetal + 5 L alcool de ars amestecăm câteva zile și obținem o benzină sintetică)

Sau mai bine: asamblați un reactor pantone (a se vedea partea Pantone Project) pe site.

Sunt autorul raportului de inginerie
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 239