Pagina de Facebook a forums și econologie

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Pagina de Facebook a forums și econologie




de Christophe » 17/09/13, 17:31

Iată pagina de Facebook pentru forums: https://www.facebook.com/pages/econologie

Voi încerca (după planificare) să includ cele mai interesante subiecte ale momentului, să selectez subiectele interesante din punct de vedere istoric pe care le dezvoltasem (cum ar fi cel al mașinii viitorului!), Am pus alte știri ... decât ne vom dezvolta aici sau nu ...

Pe scurt, voi încerca să fac o „sinteză” a forums... dar concurența este dură pentru FB și locurile au fost deja ocupate pentru o vreme ... dar nu e niciodată prea târziu ...

ps: dacă un moderator al forum vrei să devii co-administrator al acestei pagini (Remudo?), este posibil să mă contactezi în MP (aici sau pe FB)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 17/09/13, 18:17

Pagina este de fapt comunitară și deschisă (din câte am înțeles eu sunt începător pe FB eh ...): orice membru al FB căruia îi place pagina poate posta pe ea ...

Dar departe de mine ideea de a te obliga să te înregistrezi pe FB eh!
0 x
dimi010
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 01/02/10, 23:14

Facebook esențial?




de dimi010 » 18/09/13, 13:04

bonjour,
Le Forum econologia este plină de informații și discuții interesante. Oricine caută informații prin intermediul unui motor de căutare va ajunge automat acolo.
La ce folosește o rețea socială, al cărei singur scop, să nu uităm, este profitul legat de colectarea informațiilor despre oameni.
De asemenea, acestea scapă de legislația privind protecția datelor și confidențialitatea din afara Europei.
Bună reflecție ....
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 18/09/13, 14:14

Aici relansați dezbaterea pe Facebook pe care am început-o aici în 2008: https://www.econologie.com/forums/envoye-spe ... t6650.html

Pentru a te proteja de ea, trebuie doar să te gândești la ce ai pus în ea ...

Avantajul utilizării facebook-ului este că „vampirizează” timpul utilizatorilor de internet! Marea majoritate a unei anumite categorii de utilizatori de Internet își petrec acum aproape exclusiv timpul de internet pe Facebook sau YouTube!

Sunt de acord că utilizatorii de internet nu sunt neapărat interesați de economie, dar cred că în 2013 este prost să se lipsească de aceste instrumente.

Mai ales că economia a scăzut de un an, vezi: https://www.econologie.com/forums/re-booston ... 12505.html nu există nimic care să confirme că FB nu este puțin responsabil pentru asta!

În plus, pe Facebook există multe grupuri „verzi”, iar unele au peste 50 de aprecieri ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
LeLyon
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 18
Înregistrare: 21/01/10, 18:57
Locul de amplasare: Poitiers (86)
x 1




de LeLyon » 18/09/13, 21:53

Adaug un like evident :!: : Cheesy:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 18/09/13, 23:51

Mulțumesc! Aproape 100 de aprecieri pentru prima zi de lansare! Da clasa! ;)

Obiectiv: 1000 de aprecieri până la sfârșitul anului? :)

O putem face!

: Cheesy:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 19/09/13, 08:49

104 în această dimineață!

Crește : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Bing [Bot] și oaspeții 518