Scoateți pantonul

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
freddau
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 641
Înregistrare: 19/09/05, 20:08
x 1

Scoateți pantonul




de freddau » 14/12/05, 15:23

Bine,

Mă enervează să nu fac nimic și că nu se întâmplă nimic în afară de teste specifice, când ar fi necesar să trec la o altă scară. (sau ma insel ??)

În prezent, subiectul energiei este destul de sensibil, în special pentru șoferii de camioane și fermieri.

Nu știu dacă ați discutat deja cu sindicatele camioanelor, dar ar fi bine să le vedeți, nu? Cu o mașină care funcționează cu dopaj, același lucru pentru FNSEA.

Sau l-ai încercat deja pe Christophe ??
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 14/12/05, 19:47

Nu vei fi primul care vorbește despre asta. Este chiar cel mai vechi proiect pe care îl avem. Ne uităm la el de ceva vreme.

Dar de acolo la practică ... nu atât de simplu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 14/12/05, 20:47

Da, nu este ușor, deoarece situația este următoarea:

În absența unor cercetări suplimentare GRAVE, este pur și simplu imposibil să fii credibil față de profesioniștii care, în orice caz, sunt interesați doar de soluții rapide eficiente ... Mai mult, având în vedere numărul de soluții „miraculoase” care economisesc combustibil. pe piață (și evident ineficiente) au devenit foarte suspicioși cu privire la orice nu iese din producători ....

Dar iată acești producători care au mijloacele de cercetare și dezvoltare aparent nu au niciun interes să ajute la dezvoltarea acestei tehnologii ...

Asa de....
0 x
Avatar de l'Utilisateur
asgard os tyr
My R21 Pantone pe TF1 :)
My R21 Pantone pe TF1 :)
posturi: 160
Înregistrare: 06/02/05, 18:21
Locul de amplasare: pretutindeni
x 1

re




de asgard os tyr » 07/01/06, 15:48

Dacă așteptăm să vedem apariția unui început de reacție din lobby, avem timp să vedem cum mor generațiile care nu s-au născut încă!
În ciuda acestui fapt, trebuie să aranjăm să adunăm tot ce avem nevoie, să realizăm prototipuri și protocoale de testare incontestabile! (Și asta, parte sute!)
După aceea, îi putem determina cu calm să se răzgândească !!! : Wink:
APEL la crearea unui observator / laborator de studiu prin aplicație, pentru diversificarea resurselor energetice !!!
TESTARE ȘI VALIDARE (banc de putere și trecere la mine) ALL concept în materie, permițând reproducerea locală a acestor concepte!
PENTRU un astfel de dispozitiv este necesar să coordonezi o mulțime de energii! toată lumea trebuie să ia parte la ea !!!
Astept senin, raspunsul fiecaruia dintre voi !!! : Wink:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 07/01/06, 16:01

De ce să nu-i scrii lui Nicolas Hulot, un personaj foarte media care țipă de pretutindeni că planeta este în pericol?
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Avatar de l'Utilisateur
asgard os tyr
My R21 Pantone pe TF1 :)
My R21 Pantone pe TF1 :)
posturi: 160
Înregistrare: 06/02/05, 18:21
Locul de amplasare: pretutindeni
x 1




de asgard os tyr » 07/01/06, 16:09

După părerea mea trebuie să facem deja maximul fără ajutorul nimănui, doar între noi !!!
După aceea putem face pași, dar mai întâi este lucru în ateliere !!! Amatori !!!
Credibilitatea zilelor noastre este un CÂȘTIG DUR !!!
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 07/01/06, 16:28

bonjour,
Înainte de a contacta mass-media sau de a face mult zgomot
trebuie să fim siguri că fiecare încearcă să poată justifica o economie de combustibil peste 30% și aș spune cu mult peste, deoarece 20% se realizează prin moduri de conducere, schimbări climatice și mici gadgeturi pe care 'găsim ici și colo.
Pentru noi, care avem mijloace foarte limitate, în special timpul și instrumentele pentru a efectua testele repetitive și îmbunătățirile care ar fi necesare pentru a face pentonul funcțional nu din când în când, ci la toate viteza și în toate condițiile.
Am rezultate bune, dar întotdeauna sub 30% și uneori văd un rinichi deloc iarna, cel mai adesea este aproape de 20%, totuși nu pot face întotdeauna 500 km dintr-o singură dată cu panton și fără panton doar pentru a valida o mică modificare.
Când vorbim cu toată lumea pe stradă reducând poluarea într-un mod semnificativ, aceasta nu trezește pasiuni mari, singura limbă pe care o doresc este câți km pot face cu un tanc .. restul îmi spun că avem catalizatori,
În prezent nu aș împrumuta mașina unui jurnalist pentru ca acesta să facă teste, funcționează prea neregulat (la frig) și singurele teste care validează economia este o călătorie lungă de peste 100kmh, pe călătorii scurte mai puțin de 20 km diferență și destul de slab ... (este momentul încălzirii sistemului)

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
asgard os tyr
My R21 Pantone pe TF1 :)
My R21 Pantone pe TF1 :)
posturi: 160
Înregistrare: 06/02/05, 18:21
Locul de amplasare: pretutindeni
x 1




de asgard os tyr » 07/01/06, 16:48

Nu răspunde la întrebare, ce realizăm împreună și când !!!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 07/01/06, 17:38

bonjour

Nu știu dacă asta răspunde la întrebarea „Asguard”, dar mi se pare că ceea ce încercăm să construim aici împreună este un reactor Pantone dopat cu apă care funcționează bine (20-30% din economisind poluarea sunt neapărat) pentru fiecare experimentator.
Pentru moment, în afară de dvs., André și Christophe, cred că noi, ceilalți, ridicăm (10% sau mai puțin, a se vedea consumul excesiv). Sper că următorul va fi Guidi, deoarece el dezvoltă niște sisteme cu adevărat practice pe măsură pentru oricine are hardware și abilități în electronică. După cum spui „asguard”, trebuie să fim cât mai mulți pentru a reuși. Dacă trebuie să credem forum nu suntem atât de mult. Sau unii rămân în anonimă. : Wink:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 07/01/06, 19:27

bine, la mine în vaucluse, asociația APTE (dragă lui Christophe : Wink: ) are între 400 și 500 de mașini și vehicule care circulă pe HBV. Câțiva șoferi rari în pantone (foarte puțini) și eu voi fi următorul.

În ceea ce privește tractoarele care poluează și consumă mult, este frenezia și îmi cântăresc cuvintele. Economii de 50% dacă este bine făcut și bine asamblat. Doi oameni pe care îi cunosc, în departamentul meu, montează permanent truse pe tractoare.
Primul este pe cont propriu și al doilea va fi în curând. Cu tot respectul pentru webmaster, APTE a contribuit mult la popularizarea procesului printre colegii mei fermieri (chiar dacă motivațiile sunt pecuniare). Încă nu aprob drepturile de autor.
Am multe cunoștințe în sudul dromei și nu se știe deloc acolo.
La târgurile agricole pentru echipamente la care se întâmplă să particip în toamnă, pe un stand există întotdeauna un fluturaș potrivit pentru a exalta meritele pantonei.
Am vorbit cu un producător de echipamente agricole al cărui client sunt excelent! I-am spus că poate face unele pentru toți acei clienți care doresc să-și reducă consumul de combustibil.
Răspunsul său a fost fără echivoc: cunoaște foarte bine acest proces, dar nu vrea să aibă probleme cu autoritățile, deoarece nu este aprobat!
S-a spus Liturghie!
Pentru mine, viitorul pantonei este în primul rând pe mașinile care oferă cele mai bune rezultate în ceea ce privește economiile de energie și poluarea; utilaje agricole și de construcții ... și poate și camioane.
în ceea ce privește mașinile, așa cum spune André sau Christophe: este dificil să depășești economiile de 25%, deci nu te lăsa lăsat departe. : Roll:
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 573