Important: Migrarea din Forum

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 09/11/05, 13:13

În prezent testez migrarea forum. Dacă are succes, noul forum ar trebui să înlocuiască acest lucru în câteva ore.

Deci, fii atent pentru că: Toate datele noi inserate după 9 noiembrie la ora 13:XNUMX se vor pierde în noua versiune.

Prin urmare, vă sfătuiesc și de acum înainte să nu:

1) nu scrieți mesaje pe forum

2) nu vă înregistrați pe forum.

3) nu introduceți evenimente în calendar.

... Pe scurt, să nu faci NIMIC decât să citești forum.

Vă voi ține la curent cu evoluția migrației.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 09/11/05, 21:20

salut christophe, dacă vrei ajutor pentru forum în phpbb, o pot face pentru că am făcut mai multe ...

va trebui, de asemenea, să schimbați sigla 'phpbb cu cea a econologiei.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1

(mesaje copiate din forum Arhiva)




de fostul Oceano » 12/11/05, 15:16

După multe eșecuri cu gazda mea, anunț că migrația este într-o formă bună.

Am reușit să convertesc:

1) Membri (nu este nevoie să vă înregistrați din nou)
2) ultimul subiect 3160 (număr arbitrar) al forum.
3) Structura forum

Cu toate acestea, există încă o mulțime de puncte de rafinat, iar cele mai importante subiecte (înainte de ultimul 3160) de pus "în mână"

Deoarece arată bine, voi interzice, prin urmare, să scriu despre acest lucru forum (deoarece unii nu par să fi văzut acest mesaj)

--------------------
Econologie.com


Aici am blocat accesul la scriere la diverse forum EXCEPȚI acesta.

Dacă aveți, prin urmare, vreo remarcă de făcut cu privire la migrarea forum, vă rog să le faceți aici.

La începutul serii aș pune un link către cel nou forum ICI.

--------------------
Econologie.com


Vă reamintesc că contul dvs. despre acest lucru forum a fost păstrat ... deci nu este nevoie să vă înregistrați din nou. Și cred (nu l-am testat încă) că recuperarea parolei va funcționa (spre deosebire de forum actual)

Evident, există încă destul de multe lucruri care nu se lipesc (cum ar fi atașamente, avatare, design, semnături ale membrilor ...), așa că nu vă mirați să vedeți câteva schimbări în timp ce navigați.

De asemenea, mă gândesc să adaug suplimente foarte frumoase precum ultimele 10 postări pe care le place tuturor. Toate acestea vor veni pe măsură ce mergem.
--------------------
Econologie.com


Ce forum este cu siguranță închis și va rămâne o perioadă în „Arhivare”.

Am adăugat câteva explicații pe toate paginile forum.

După 2 atacuri în mai puțin de o lună, asta forum nu mai este activ.
Contul dvs. și ultimele 4000 de mesaje au fost transferate către unul nou forum.
(adică nu trebuie să vă înregistrați din nou, vechiul dvs. cont va funcționa)
Ce forum va rămâne accesibil ca arhivă, dar nu veți mai putea participa.

Pentru a ajunge la nou forum de econologie.com, faceți clic aici: https://www.econologie.com/forums/


--------------------
Econologie.com
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 270