Mi-e rușine pentru noi

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
jp33
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 14/01/06, 09:55
Locul de amplasare: BORDEAUX

Mi-e rușine pentru noi




de jp33 » 01/02/06, 22:28

Ce păcat!!!

Forțând pescarii să distrugă, nu știu câte tone de scoici nevândute, deoarece a existat o problemă a cumpărătorilor care se întorceau din campania de pescuit, mi se pare scandalos.
Obligația de a distruge acest păcat, altfel fără subvenție
din Europa.
Furnizați dovezi ale distrugerii de către o companie specializată.
Interzicerea acordării de către ASO-uri caritabile.

COMPORTAMENTUL EUROPEI ???

Comportamentul păcătoșilor ???

Problema asistenței ???

Unde mergem?

Depinde de tine să spui ce crezi!

Sunt meșter de aproape 12 ani și conduc magazinul.
Nu mă satur să mănânc, dar plătesc pentru tot.
Din fericire, nu trăiesc singur.
Nu mai arăt spre ASSEDIC, trăiesc cu capul sus și nu datorez nimănui (sau aproape) nimic!

Îmi pare rău că nu am înregistrat acest lucru pe JT TF1 în această seară. Dacă QQu'un ar fi făcut-o, aș vrea să fie retransmis către necredincioși.
0 x
NU CEDATI NICIODATA .....
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 01/02/06, 23:06

Acest lucru se întâmplă de ani de zile. În timpul studiilor mele în oceano, unul dintre profesorii de tehnică de pescuit ne-a spus că pescarii de sardină i-au pescuit și i-au aruncat înapoi în apă, morți, pentru a primi subvenții din Europa. Și era deja în 87 ...

Societatea noastră nu mai este nici măcar o societate a consumului sau a consumului excesiv, este o societate a deșeurilor. Puțini oameni au păstrat simțul valorilor, fie pentru obiecte, resurse, muncă, valori umane sau valorile vieții.

Câte ființe vii sunt sacrificate în zadar în fiecare an la altarul profitabilității / ajutorului / supraproducției / manifestării?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 193