Ziua „D” –5 ... –4 ... –3 ... –2 ... –1 ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Ziua „D” –5 ... –4 ... –3 ... –2 ... –1 ...

de Obamot » 17/08/14, 14:27

Ziua D –5 ... Mâine: "Îmi dau vârful!"


Imagine sexuală eliminată

( : Cheesy: )
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685

de Did67 » 17/08/14, 17:23

Un remake al campaniei de publicitate care a făcut faimoasă o anumită agenție? Asta a fost acum 30 de ani ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16130
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5241

de Remundo » 17/08/14, 18:03

er ...

această tânără este foarte drăguță, dar nu prea înțeleg meritele acestui subiect : Roll:

Dar bănuiesc că am putea încheia cu povești despre fundație... :P
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685

de Did67 » 17/08/14, 21:56

Dar, după cum sa spus, datează din 1981 ...

Dar nici nu știu unde mergem acolo ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

de Obamot » 18/08/14, 01:12

Ziua D –4 ...

Bonjour à tous,

Le "înalt" este partea de sus a paginii, cu toate aceste prostii de pub-uri în "cap" (fie în partea de sus, pe lateral, în inserție în partea de sus, dar de data aceasta în mijloc cu subiectele subiectelor, apoi din nou în banner întotdeauna în partea de sus a paginii, dar de data aceasta chiar mai jos) și care sunt băieți inutili, cu excepția pentru a discredita forum pe conținutul său ...

Imagine

Reprezintă TOTUL, cu excepția unui site serios care ...

Chiar și TF1 nu are atât de multe reclame pe copertă:
http://www.tf1.fr/

Sunt cu siguranță vizitatori care trebuie să creadă că sunt unii aici care nu-și suflă coatele : Cheesy:

Le "înalt" coș în termeni de ecologie, totuși a fost ceea ce acest lucru forum trebuia să țintească, nu ...? Desigur, există întotdeauna discuții filozofice la nivel înalt (încă fericite, dar a existat un moment în care cei care au participat la aceste fire s-au simțit amenințați și chiar mai mult ... dacă știți la ce mă refer ... ), există și un efort clar în domeniul sănătății / prevenirii (toată lumea a recunoscut despre cine vorbesc, dar și el a fost „amenințat” cu câteva invective ...), fără a uita „discuțiile” clasici "de asemenea forum, dar există o pierdere foarte clară de viteză. Deci sincer, fără a dori să schimb pânza în vreun fel, ar fi nevoie de o mare revoltă! Altfel asta forum va muri complet!

Iar cel mai amuzant lucru (fără a vrea să rănesc pe nimeni, dar acestea sunt fapte ...) este că "pentru publicitate", ar fi totuși necesar să existe suficient" trafic "pe Econologie, dar este clar că, timp de un an, participarea / participarea forum a scăzut la jumătate (și la jumătate din nou cu un an înainte, am toate cifrele care să o susțină cu scoruri în fiecare lună ...)

Știați, de exemplu, că Éconologie.com nu mai este listat de site-urile de referință care observă „trafic web”, cum ar fi „Alexa”?

Și asta chiar dacă unii au fost acuzați pe nedrept de toate relele ... Iată-ne în sfârșit: „THE” problema de forum este din ce în ce mai bine identificat, nu?

Așa că vă sugerez să înlăturați acele reclame stupide care aduc arahide, sperie cititorii și ne împiedică să ne concentrăm asupra esențialului: CONȚINUTUL SITE-ului ...

În plus, de puțin peste o lună, observasem că anunțurile dispăruseră. În pofida unor critici vitriolice, l-am felicitat pe Christophe pentru asta ... apoi, dintr-un motiv obscur, le-a predat. Este dreptul său, desigur ... Dar la ce folosește el atunci când există o prăbușire a participării?

O zi frumoasă tuturor!

... mâine scot ciorapii ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16130
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5241

de Remundo » 18/08/14, 07:16

Oh bine ! :P

Porumb Meetic este un site serios! : Mrgreen:
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

de Obamot » 18/08/14, 12:20

Sigur! Nu stiu... : Mrgreen:

Concluzia este că, în afară de o duzină de colaboratori obișnuiți (aproximativ douăzeci pentru a sparge totul ...) nimeni nu participă la acest lucru forum!

În afară de asta, dacă ne uităm la contribuțiile „externe”, acestea pot fi numărate în medie pe degetele unei mâini în fiecare zi :şoc:

Astfel, este clar că CE FORUM ȘURUB ÎN VASĂ ÎNCHISĂ!

Deci știu că există o mulțime de „roboți” care trec pe forum și care umflă artificial traficul (sau au fost programate în acest scop?) Dar acolo, nu este suficient.

Este rușinos, nu dă naibii de capul oamenilor ... Nici măcar nu putem citi textul conținutului site-ului și chiar și reclama este suprapusă reclamei ...

PUBS total inutile pentru un site care este greu vizitat ... (bis)


După aceea, cu greu vom fi surprinși că oamenii fug de asta forum! (Și nu am abordat cauzele profunde).

[EDIT] Da „Meetic” fapt „mai serios” în continuare (fără a râde), aceasta este problema care există aici ...:

Imagine

Este chiar „pro” și aici total „a fost”, amha ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79325
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

de Christophe » 18/08/14, 15:43

Obamot iese din tăcerea sa pentru încă un subiect curios ... am fi făcut bine (pentru că nu sunt sigur că este pentru binele forum că ați postat-o) și voi încerca să vă răspund punct cu punct (deoarece explicațiile mele în privat nu au fost înțelese clar):

a) În ceea ce privește declinul participării, acesta este ciclic (criza, oamenii sunt dezinteresați de ecologie sunt chiar dezgustați, au mai puține proiecte ... etc etc) și competitiv (din ce în ce mai multe site-uri navighează pe „verzii” sunt online) dar și societali (îmi pare rău, dar văd că oamenii sunt din ce în ce mai proști, criza nu ajută, de aceea site-uri serioase din punct de vedere intelectual ca acesta forum sunt neapărat mai puțin populare)

... Și unii au degradat atmosfera, care a dezgustat o mulțime de obișnuiți și sunteți printre primii pe listă!

Deci, plătim pentru rodul subminării pe termen lung ...

Toate acestea se alătură dezbaterii să o stimulăm forum: https://www.econologie.com/forums/re-booston ... 12505.html unde am făcut deja acest tip de analiză ... dar fără prea multe rezultate, deși am aplicat toate sfaturile pe care le-am putut găsi pentru a încerca să recâștig locuri în SEO ...

Obamot: ai pus linkuri pe site-urile sau blogurile tale? Ați vorbit despre subiecte „fierbinți” care v-au interesat pe rețelele dvs. de socializare?

Așa ar fi putut face fiecare dintre noi pentru a îmbunătăți puțin lucrurile ... Nu am văzut mult efort în acea zonă ...

b) Publicitatea este esențială (magazinul este puternic afectat de criză, fără publicitate este simplu: site-ul nu mai există ... aici sunteți conștienți de gravitatea situației economice în care se află site-ul .. .), Știu că poate fi enervant, atunci când sunteți conectat, astfel încât să doriți să participați, nu mai apare! Și aici am vorbit deja despre asta la alte subiecte ...

Și îmi pare rău, dar acolo nu văd alternative la finanțarea unui site independent, dacă aveți idei, le studiez!

c) Blocul publicitar despre care vorbiți, da, tocmai l-am șters o vreme pentru a vedea dacă a existat un efect asupra participării, rezultat zero, așa că l-am pus înapoi ... dovadă că nu s-a deranjat atât de mult că vizitatorii ...

d) În ceea ce privește direcționarea „meetic”, nu eu am ales să pun site-uri meetic sau de întâlnire (dar le pot bloca de la caz la caz): Google poate folosi istoricul căutărilor pentru a viza anunțul Deci, dacă vedeți meetic, este că vizitați acest tip de site sau că faceți cercetări conexe ... Iată ce mă văd:

Imagine

Am observat recent că până și căutările pe YouTube sunt utilizate pentru direcționarea anunțurilor Google ...

e) Dacă doriți sincer să participați la forum, puteți re-participa la subiecte tehnice ...

f) În cele din urmă, dragul meu Obamot, sunt cu siguranță mai supărat decât tine de această situație (sunt 11 ani din viața mea pe acest site), dar încerc să pun lucrurile în perspectivă ... există multe alte lucruri de făcut într-un viața și sarcina pe care mi-o propusesem au fost preluate de alții ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79325
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

de Christophe » 18/08/14, 15:56

Și, în sfârșit, dovada că unii oameni doresc acest lucru forum, au existat recent 2 atacuri defăimătoare vizate care au ajuns în scrisori cu avocații parizieni (cu tot ceea ce implică: stres, timp, bani ...) ... subiecții în cauză au fost totuși deja moderați, dar evident că nu a fost suficient ...

Atât pentru o parte din vârful aisbergului a ceea ce este meseria de webmaster în 2014 ... într-o lume virtuală din ce în ce mai înșelătoare și necinstită care mă dezgustă din ce în ce mai mult !!! : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79325
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

de Christophe » 18/08/14, 16:04

ps: Vreau să refac încercarea de a elimina (sau de a îmbunătăți poziția) acestui bloc din partea stângă sus ... dar veți vedea singur că rezultatele nu vor fi cu adevărat vizibile din punct de vedere al activității. ..

Partea de sus a forum pe paginile subiectului a fost simplificat de luni de zile (conținutul vizibil mult mai rapid)
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 366