Crăciun fericit tuturor

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
orbs
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 156
Înregistrare: 15/09/05, 20:21

Crăciun fericit tuturor




de orbs » 24/12/10, 11:42

sarbatori fericite de Craciun tuturor.

@+

orbs
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 24/12/10, 15:59

Un Crăciun fericit tuturor și familiilor lor! :D
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 24/12/10, 18:42

Curcan bun, bușten bun, ai grijă pe drumuri!
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16134
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5245




de Remundo » 24/12/10, 19:01

Aveți grijă în Auvergne, deja îngheață ... :!:

La mulți ani pentru economiști, moderație și precauție : Idee:

Imagine
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 24/12/10, 20:17

Sărbători fericite tuturor și în gânduri cu cei care sunt în singurătate, în nevoie sau în stare de sănătate precară.
0 x
aerialcastor
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 865
Înregistrare: 10/05/09, 16:39
x 21




de aerialcastor » 25/12/10, 02:12


La mulți ani pentru economiști, moderație și precauție : Idee:

Am ales să fiu atentă cu ceilalți .... Așa că Moderația mă enervează și mă trezesc cu dureri de cap ... dar Noyeux Joel la fel.
0 x
Salvați un copac, mâncați un castor.
Este inutil să reușești în viață, ceea ce este nevoie să pierzi moartea.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 25/12/10, 11:40

La fel ca Castor, dar am avut o durere de cap mai rea!

Deci Crăciun bun și sărbători fericite și precauție pe drumuri https://www.econologie.com/forums/noel-neige ... 10288.html !

ps: nu uita să umpli bine curcanul :)

Imagine

Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 25/12/10, 12:16

reprezentanți: facem dorințele pe acest subiect sau altul?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 25/12/10, 18:53

Dorințele lui Langlois care mi-au plăcut:

Salut tuturor

În fiecare an, în perioada sărbătorilor, nu pot să nu vizualizez Crăciunurile de altădată, acei părinți mei știau și îmi spuneau mereu, pentru că le trăiau. Fără electricitate, gheață în chiuvetă dimineața, vagoane trase de cai „încălzite” cu cărămizi fierbinți încălzite pe aragazul cu lemne și piei groase de blană. Viorile și acordeonele ca sistem de sunet ...

Ce evoluție într-un timp atât de scurt! Noi, care ne grăbim mereu astăzi, simțim adesea că lucrurile nu se mișcă repede. Dar, când ne gândim la ultimii zece ani, dacă ne gândim bine la asta, nu putem decât să observăm marea evoluție a conștientizării oamenilor cu privire la lacunele din civilizația și instituțiile noastre și în fața fragilității Planetei noastre frumoase. Determinarea noastră tot mai mare de a construi o lume mai bună se afirmă puțin mai mult în fiecare zi și ne dăm seama tot mai mult de importanța solidarității pentru a realiza acest lucru.

Toate acestea sunt foarte pozitive și ne oferă o privire asupra Dawn după întuneric. Acesta este, după părerea mea, adevăratul sens al petrecerii de Crăciun, de a sărbători victoria luminii asupra întunericului, nașterea unei ființe excepționale care a venit să ne arate că putem face mai bine și să ne dea speranță. Și nu degeaba această Naștere este sărbătorită în cea mai întunecată perioadă a anului, chiar înainte ca zilele să devină mai lungi și lumina să preia.

De aceea, vă doresc toate cele mai vesele sărbători de Crăciun, care, văzută din unghiul victoriei luminii asupra întunericului, este de fapt o sărbătoare universală care depășește religiile și reunește pe toți oamenii de bunăvoință.

Foarte sincer și călduros! :-)

Pierre Langlois, doctorat.
Fizician: consultant / autor
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 25/12/10, 18:57

Iar cele din „Long” au prezentat deja în subiectul umor acum câteva zile:

http://long.blog.lemonde.fr/2010/12/25/ ... e-de-noel/

Imagine

Imagine

Imagine
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 155