Jumătate dintre șoferi vorbesc cu mașina lor

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79128
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10975

Jumătate dintre șoferi vorbesc cu mașina lor




de Christophe » 23/02/06, 13:05

Unul din doi șoferi vorbea în mod regulat cu mașina lor. Asta reiese dintr-o anchetă britanică comandată de agenția Reuters. „Titine, Pepette sau chiar Mémère”, cum îi spui mașină?
Nu este neobișnuit să te regăsești înveselind mașina înainte de o călătorie lungă și să o felicite pentru kilometrii parcurși și serviciile prestate.
Britanicii cred că mașina lor are o personalitate care poate fi supărată. În orice caz, asta susțin 40% din cei 2000 de vizitatori chestionați la British International Auto Show.
Pentru a recompensa acele mașini dragi, nu este neobișnuit să o duceți la spălătoria auto sau la garaj pentru o mică revizie pentru o mică revizie.
Femeile au, de asemenea, o relație intimă cu mașina lor, întrucât 20% au mărturisit că le-au dat un nume mic de animal atunci când nu folosesc niciunul pentru bărbatul lor.

sursa: http://news.caradisiac.com/La-moitie-de ... ur-voiture
0 x
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12




de abyssin3 » 23/02/06, 13:19

Sincer să fiu, când este dimineața devreme, e frig, umed și ea nu începe ... Recunosc că două sau trei cuvinte dulci rezolvă adesea problema ...
Oricum, dacă asta nu o rezolvă, se rezolvă cu lovitura, așa că .... :şoc: :şoc:

În studiu, nu vorbeau despre oameni care vorbesc întâmplător cu motocicleta lor ???
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79128
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10975




de Christophe » 23/02/06, 13:28

abyssin3 a scris:În studiu, nu vorbeau despre oameni care vorbesc întâmplător cu motocicleta lor ???


Lol, este pentru mine această remarcă?

Ei bine, pe o motocicletă nu poți vorbi ... altfel mănânci insecte ... și nu e bine! : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 23/02/06, 14:02

timpul meu! Vorbesc bine cu bicicleta mea, toată lumea spune că este frumoasă!
Motorul său: bibi dopat cu apă de zahăr și grany !! : Cheesy:
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2871




de gegyx » 23/02/06, 14:10

abyssin3 a scris:Oricum, dacă asta nu o rezolvă, se rezolvă cu lovitura, așa că .... :şoc: :şoc:
Bine văzut, remarca!
Ceea ce dovedește că este considerată o companie obligatorie și nu ca o persoană cu drepturi depline ...
Econologie a scris:Pentru a recompensa acele mașini dragi, nu este neobișnuit să o duceți la spălătoria auto sau la garaj pentru o mică revizie pentru o mică revizie.
De acolo, să-i fac cadouri! :şoc: Destul este deja cheltuit în cheltuieli de bază.
Econologie a scris: Femeile au, de asemenea, o relație intimă cu mașina lor, întrucât 20% au mărturisit că le-au dat un nume mic de animal atunci când nu folosesc niciunul pentru bărbatul lor.
Aș adăuga: „Femeile și bărbații au avut și o relație intimă în mașina lor”. Și și mai mult „de neuitat”, dacă era într-un 2CV ... : Lol:
lau a scris:Motorul său: bibi dopat cu apă de zahăr și grany !! : Cheesy:
Banana, ce!
(cea pe care o vedem, uneori în fotografii ...)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 23/02/06, 14:49

Deuche, am numit-o „Titine” și este adevărat că am încurajat-o înainte de a face o urcare sau de a depăși o mașină.

La fel și pentru bicicletă, când am murdărie pe drum și mi-a urmat cererile permițându-mi să pierd accidentul, măgulesc rezervorul spunând „bine făcut”.

Pur și simplu arată că antropomorfismul și relația cu obiectele au rezistat încă din timpurile preistorice, când am investit pământul, cerul, copacii și animalele cu un spirit care trebuia liniștit, îmblânzit ...

Și câți dintre voi vă insultă computerul atunci când acesta se blochează (eu primul)?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 23/02/06, 15:10

Ei bine, pe o motocicletă nu poți vorbi ... altfel mănânci insecte ... și nu e bine! : Cheesy:



salut
Ei bine, dacă sunt z'insecte bune; du-te la cutie si as face viespe cu un rom aranjat merge de la sine !!! :P
@+
ZAC
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 23/02/06, 16:46

Ei bine, pentru mine, mașina este doar o grămadă de junk cu 4 roți ... punct.

Sincer, de unde am ajuns să considerăm acest obiect ca pe o ființă vie! , ... indiferent dacă avem cuvinte amabile sau neplăcute, dar de acolo până la a ajunge la o adorație, sincer trebuie să fii îngrijorat.

O pot numi „cățea de mașină” dacă nu vrea să înceapă sau să fie fericită că am ajuns întregi la destinație bine, dar pentru adorare și răsfăț la cea mai mică bobosă, nu foarte puțin pentru mine.

Observ într-adevăr această adorare inadecvată în centrele de spălare / curățare ... etc, dar de ce să nu fac un cimitir auto cu data nașterii - data morții și să merg și la mormântul lui!

Pe de altă parte, sunt mai atașat de a face ca vechea hârtie să îmbătrânească cât mai mult posibil, cu cât parcurge mai mulți km și cu atât sunt mai fericită că am făcut-o să dureze, ceea ce face o risipă mai mică pe grămadă, care este deja mare.
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
zero
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 298
Înregistrare: 12/02/06, 12:47




de zero » 24/02/06, 17:17

Sincer, cum poți lăuda o grămadă de junk făcute pentru a-ți goli portofelul.
Este o prescurtare, pentru mine, este ca pentru jean63, mașina este o grămadă de junk și o grămadă de junk.
Dacă oamenii ar ști cum sunt concepute vehiculele și mai ales cum sunt concepute piesele de uzură pentru a nu rezista mai mult de o anumită perioadă de timp, probabil că ar fi mai puțin lăudabile pe cărucioare.
Și, deși sunt fericit pentru că am reușit să fac o călătorie lungă fără o defecțiune, am întotdeauna această idee care îmi vine în minte.
Mi-am purtat anvelopele, am purtat motorul, am purtat frânele, am purtat direcția, am purtat rulmenții, am purtat garniturile, am consumat combustibil, am pierdut ulei și am vărsat diverse substanțe chimice toxice la mediu, iar lista continuă, foarte mult.
Când ai un minim de bun simț și îți folosești neuronii, poți vedea mult dincolo de capătul capotei tale ...

Omul tăie ramura pe care stă și mulțumește performanței de tăiere a ferăstrăului menționat.

Vom vedea totul pe pământ ...
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 25/02/06, 03:11

bonjour
CHAR-ul meu, un 300 TD, conduc numai vara cu el, iernează într-o grămadă de zăpadă, nu-i place sarea de drum și este vechi, l-am cumpărat special pentru a avea un motorină și pentru a experimenta dopajul în apă, este primul rezervor căruia i-am dat un nume, datorită originii sale germanice.
Îl numesc PANZER, pentru că atunci când deschid capota și mă uit la această construcție este direct ca un echipament militar, cabluri electrice cu sârmă aeriană anti-incendiu greu, prize mari și terminale peste tot pentru a ajuta, un filtru de ulei pentru tractor, un rezervor care deține 8 litri de ulei, un răcitor de ulei, un filtru de aer uriaș ca un camion
Cei 5 cilindri ai săi vibrează ca un Harley la ralanti, deschizând geamul în timp ce intră în turbo ca pe o carterpillar, volanta este de dimensiuni mari și suspensia este dură, dar este una dintre cele mai robuste la orice test, asta îmi amintește de tracțiune, prima mașină pe care am învățat-o să conduc, primul motor pe care l-am demontat, a fost în 1962 ...

André
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 293