Formula 1 ecologică în curând?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2

Formula 1 ecologică în curând?




de ZAC » 15/04/07, 08:37

0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 15/04/07, 10:44

Green F1 = Interdicția F1 sau interdicția absolută a folosirii petrolului sub orice formă ... Putem oricând visa ...

: Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 15/04/07, 11:04

Îmi imaginez că drăguț Jean Todd sau ecclestone se alătură circuitelor cu bicicleta sau înotul : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:

@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)

Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 15/04/07, 12:31

O baie? Vrei ... vorbești despre Monaco?
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 15/04/07, 21:24

Christophe a scris:O baie? Vrei ... vorbești despre Monaco?
: Mrgreen:


De exemplu : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)

Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
bambus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1534
Înregistrare: 19/03/07, 14:46
Locul de amplasare: Breizh




de bambus » 16/04/07, 11:19

Christophe a scris:Green F1 = Interdicția F1 sau interdicția absolută a folosirii petrolului sub orice formă ... Putem oricând visa ...

: Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:


De ce nu pedala F1? : Lol:
De fapt, nu sunt sigur că ar fi mai bine: produsele dopante nu ar trebui să fie foarte ecologice ...
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 16/04/07, 14:21

Christophe a scris:Green F1 = Interdicția F1 sau interdicția absolută a folosirii petrolului sub orice formă ... Putem oricând visa ...

: Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:


În mod implicit, aș fi aproape de acord cu asta. Mai ales că cred că niciun „sport” nu mă umflă la fel de mult ca F1 : Mrgreen: .
În plus, este adevărat că, dacă federația impune dispoziții în favoarea eficienței motoarelor și / sau a emanațiilor GES, aceasta va avea repercusiuni mult mai rapide decât dacă se așteaptă până când Parlamentul European, necrozat de lobbies, impune un masura pentru constructori.
Ei bine, ce se întâmplă dacă prin F1 s-a ajuns la o cercetare avansată pe pantone ???
Ei bine, pentru asta, federația F1 ar trebui să impună măsuri drastice mult mai îndrăznețe decât simpla recuperare a energiei cinetice la frânare ...
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 16/04/07, 14:30

Targol a scris:În mod implicit, aș fi aproape de acord cu asta. Mai ales că cred că niciun „sport” nu mă umflă la fel de mult ca F1 : Mrgreen:


Nici măcar Golf sau șah? : Mrgreen:

Targol a scris:Ei bine, ce se întâmplă dacă prin F1 s-a ajuns la o cercetare avansată pe pantone ???


Uh ... Nu mai cred în Moș Crăciun și tu?
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 16/04/07, 15:35

Christophe a scris:
Targol a scris:În mod implicit, aș fi aproape de acord cu asta. Mai ales că cred că niciun „sport” nu mă umflă la fel de mult ca F1 : Mrgreen:


Nici măcar Golf sau șah? : Mrgreen:

golf, cel puțin vedem verdeață.
Cât despre șah, l-am văzut foarte rar la televizor.
altfel, în „telegenic” bun, există poker pe direct8 (TNT), nu l-am urmărit niciodată, dar nimic din ceea ce conceptul nu mă mută la punctul cel mai înalt : Lol:

Christophe a scris:
Targol a scris:Ei bine, ce se întâmplă dacă prin F1 s-a ajuns la o cercetare avansată pe pantone ???


Uh ... Nu mai cred în Moș Crăciun și tu?

Desigur că nu, de aici rezervele mele din mesajul anterior.
După părerea mea, vor pune în aplicare trei reguli proaste pentru a limita consumul de merpers supersonice la 2000litri / 100 km istorie pe care le-am lăsat să continue poluarea în cercuri.
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 16/04/07, 23:54

Bonjour à tous

Targol a scris:După părerea mea, vor pune în aplicare trei reguli proaste pentru a limita consumul de merpers supersonice la 2000litri / 100 km istorie pe care le-am lăsat să continue poluarea în cercuri.


Acest spectacol (F1) nu este pe placul tuturor, miroase a orgia deșeurilor peste tot ... este un lucru, dar în ceea ce privește mecanica îți lipsește o splendoare ...

Găsiți-mă, pentru a compara ce este comparabil cu alte motoare care au un consum specific în gr / cal / oră mai bine? Din Echo Marathon Shell vei avea probleme!

Un raport raport putere-greutate mai bun? Sunt egale cu turbinele aeronautice.

Am avut șansa să ating câteva piese ale motorului F1, chiulasa Matra, pistonul Peugeot, pinionul de distribuție Renault (Mécachrome). Când îți plac mecanica frumoasă, sunt piese care sunt cu adevărat ieșite din comun.

Econologic al tău.
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 131