Acorduri GREDINS

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
bpval
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 561
Înregistrare: 06/10/06, 17:27

Acorduri GREDINS




de bpval » 07/12/07, 08:58

bonjour

„Este un bob de porumb care nu încetează niciodată să pună mâna pe mașina Grenelle de l'environnement. Grupul de lucru pentru OMG-uri era deja singurul dintre care participanții trântiseră ușa în timpul lucrărilor pregătitoare. Ieri, publicarea decretului de stabilire a autorității înalte și mai ales a decretului de suspendare a vânzării și utilizării semințelor de porumb MON-810 a provocat surpriza și uneori furia protagoniștilor Alianța pentru planetă, care reunește 80 de asociații , a decis chiar să-și suspende participarea la Grenelle. "

...

"" Scandalizat "." O insultă adusă inteligenței francezilor și ecologiștilor, indignat Yann Wehrling, purtător de cuvânt al Verzilor. La ce folosește interdicția în timpul iernii de vânzare a unei semințe care este scroafe primăvara? " Dacă legea nu va fi votată pe 9 februarie, nimic nu va împiedica însămânțarea, mai ales că „de fapt, nu s-a făcut nicio cerere pentru o clauză de salvgardare la nivel european”, subliniază purtătorul de cuvânt Yannick Jadot. cuvântul Alianței pentru planetă. La minister, aceștia explică faptul că au preferat eficacitatea unui decret decât „simbolul” clauzei de salvgardare, mai riscant față de Europa. ”


Continuarea pe

http://www.liberation.fr/actualite/econ ... 375.FR.php

Alo
0 x
PIF PAF POUM
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 669
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272




de SixK » 07/12/07, 13:51

Ce grămadă de Cn!

Mi-a plăcut când Bovais a aplaudat suspendarea OMG-urilor de către Sarkozy ...
Trebuie să fiu singurul care a auzit că OMG-urile au fost suspendate pentru iarnă!? ;)

Adică perioada în care nu ne prăbușim;)

Pe scurt, nu aș fi deloc surprins dacă OMG-urile sunt autorizate din nou (dacă nu interzise) în primăvară, din lipsă de lege ...

Haide, cu mai mult de 4 ani și jumătate înainte de a începe din nou timp de 5 ani!

SixK
0 x
bpval
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 561
Înregistrare: 06/10/06, 17:27




de bpval » 07/12/07, 14:07

Bah! avem deja Sarklopinettes pentru mașini (bonus CO2 / penalizare)

- reducerea orelor suplimentare
- reducerea taxelor la salariile mici
- torpilarea SS

Și cu lucrarea plus_gagner plus, ne putem alătura și unui fond de securitate privat

Nu viață bună

Alo
0 x
PIF PAF POUM
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 07/12/07, 14:29

Presiunea lobby-ului trebuie să fie cu adevărat importantă ... :se încrunta:
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
bpval
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 561
Înregistrare: 06/10/06, 17:27




de bpval » 07/12/07, 14:37

Presiunea fenomenală

Nu crezi că s-a micșorat din nou !! ?? Imagine
0 x
PIF PAF POUM
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 07/12/07, 19:04

SixK a scris:Ce grămadă de Cn!

Mi-a plăcut când Bovais a aplaudat suspendarea OMG-urilor de către Sarkozy ...
Trebuie să fiu singurul care a auzit că OMG-urile au fost suspendate pentru iarnă!? ;)

Adică perioada în care nu ne prăbușim;)

Pe scurt, nu aș fi deloc surprins dacă OMG-urile sunt autorizate din nou (dacă nu interzise) în primăvară, din lipsă de lege ...

Haide, cu mai mult de 4 ani și jumătate înainte de a începe din nou timp de 5 ani!

SixK


+1
Și eu am văzut imediat că ne batem joc de gură când au anunțat un „moratoriu” până în primăvară, așa că până atunci speră că vom fi uitat și că vor putea să semene apoi în liniște !
Săptămâna trecută am găsit în Franța un câmp de porumb GM BT11 a cărui cultivare este ILEGALĂ.
O postare este edificatoare pe acest porumb bt
Analizele de laborator independente ale porumbului MON autorizate în Franța sunt la fel de înnebunitoare și ascunse publicului.
În ceea ce privește prima evaluare a măsurilor, cum ar fi orele suplimentare scutite de impozite, acest lucru creează șomaj suplimentar și o pierdere de venit, deci a puterii de cumpărare pentru cele mai precare locuri de muncă, cu jumătate de normă ... (acesta este cazul în anturajul meu ) Angajatorii preferă să plătească orelor suplimentare scutite de impozit angajaților lor cu normă întreagă și să se separe de angajații lor cu jumătate de normă ale căror taxe sunt la rata completă. Și hop mai mulți șomeri, dar economii pentru angajator!
- Mulțumesc CINE?
- Mulțumesc Sarko OSKAR Ier NabotLéon. : Evil:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 181