Vacanța lui Sarkozy

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7

Vacanța lui Sarkozy




de elefant » 08/05/07, 23:53

Ei bine, ca Sarko să-și ia câteva zile libere după campanie pare logic, chiar sănătos după o campanie care cu siguranță nu este un exercițiu ușor.

Sperăm să facă ceea ce fac japonezii: adică să ia vacanțe pentru a lucra mai bine.

dar a-i lua pe iahtul (60 de metri) al unui miliardar e chiar să-i bată joc de g... a proletarilor care l-au votat.
Cu siguranță, nu irosește banii publici, dar acum nu mai sunt îndoieli: știm pentru cine călărește!
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 09/05/07, 01:19

După reflecție cu alți câțiva moderatori, am decis că ar fi de dorit să reorientăm subiectele acestui forum spre tema sa principală: econologia. Vorbind despre sarko da, dar când este vorba doar de mediu...

Vă mulțumim pentru respectarea acestei „reguli” pentru credibilitatea econologiei!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 09/05/07, 08:35

: Evil: Da Christophe, dar mediul este încă îngrijorat de tonele de CO2 pe care Sarko tocmai le-a eliberat pentru vacanțele sale...

În plus, acest lucru ne luminează asupra dimensiunii ecologice a domnului Bolloré care a cheltuit 8 milioane € pe acest iaht (3 pentru achiziție + 5 pentru renovare!) dar încă nu comercializează mașina albastră pe care ne-o promite de atunci. ani... :strigăt:

Oamenii ăștia se bat în poftă și rahat pe planetă, oamenii de pe ea, copiii lor... : Evil:
0 x
depăși
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 190
Înregistrare: 12/12/05, 15:16
Locul de amplasare: Tailanda




de depăși » 09/05/07, 09:33

hi,

...închirierea bărcii pe săptămână....175€!!!

Ah, da, în afara subiectului economic...


sunt deja departe...
0 x
Respect!
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6




de bham » 09/05/07, 10:06

Bine, voi adăuga mai multe un strat

dar asta doar ne permite sa vedem motivatia ecologica a dragului nostru presedinte: jet privat dus-intors pentru 3 zile de vacanta, iaht care consuma.......ugh!! Nu stiu cat combustibil.
În afară de asta, pun pariu că mașina albastră are un viitor. Cumpărați acțiuni Bolloré băieți, va decola : Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 09/05/07, 11:02

: Arrow: Bună publicitate pentru Bolloré și pentru viitoarele închirieri ale iahtului său...

Ah, apropo, se pare că Bolloré și-a făcut avere în „exploatator” al pădurilor africane. :x
Ar putea cineva să confirme?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 09/05/07, 11:53

Această dezbatere nu aduce nimic, decât pentru a ne face să părem anti-Sarko, așa că aș vrea să opriți această dezbatere sterilă!

Întrebarea nu este dacă Sarko închiriază un iaht cu 200 de euro pe săptămână, el este până la urmă președintele republicii!


Întrebarea este: Cheltuiește pe bani publici mai mult decât au făcut alți președinți?

Și atunci ce crezi? Că urma să facă un jurământ de sărăcie după ce va fi ales președinte...E un Sarko liberal, pune gura înaintea altora și mai ales banii înaintea planetei.
0 x
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 670
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272




de SixK » 09/05/07, 13:19

M-am uitat la asta azi dimineață, puțină cultură nu strică:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Vincent_Bollor%C3%A9

http://fr.wikipedia.org/wiki/Paloma_%28bateau%29

2 ori 750Kw pentru motoarele paloma.
Nu e rău pentru o centrală mică deja :)

SixK
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 09/05/07, 14:00

promoție puțin gratuită, dar economică:

depășire a spus:

.
.închirierea bărcii pe săptămână....175€!!!


veste buna: la acelasi pret puteti avea Phocéa, mai lung (75 m) dar cu pânze ! :D
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
depăși
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 190
Înregistrare: 12/12/05, 15:16
Locul de amplasare: Tailanda




de depăși » 09/05/07, 14:12

Christophe a scris:Această dezbatere nu aduce nimic, decât pentru a ne face să părem anti-Sarko, așa că aș vrea să opriți această dezbatere sterilă!

Întrebarea nu este dacă Sarko închiriază un iaht cu 200 de euro pe săptămână, el este până la urmă președintele republicii!


Întrebarea este: Cheltuiește pe bani publici mai mult decât au făcut alți președinți?

Și atunci ce crezi? Că urma să facă un jurământ de sărăcie după ce va fi ales președinte...E un Sarko liberal, pune gura înaintea altora și mai ales banii înaintea planetei.



Suntem de acord. Dar nu poți muta subiectul în altă parte......în categoria „orice” sau „Sunt președinte și te ia naibii!!!”.
Singurul lucru care ma deranjeaza la chestia asta....este ca, chiar si ca oaspete, tot e un cadou al naibii care nu poate fi confundat cu nici un beneficiu in natura....pai pentru el, nu e ca nu e "nebun". „....aproape că ne-am putea păți de el în urma declarației sale la radio...chiar a muncit în vacanță... săracul!!! Apeluri telefonice!!!! Nu, e prea greu!!!! Desigur, orice asemănare cu o personalitate cunoscută ar fi întâmplătoare...

Scuze dar ma enerveaza....fara respect!
0 x
Respect!

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 411