Marcel Violet

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Makarov
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 22/11/04, 20:20
Locul de amplasare: Lille

Marcel Violet




de Makarov » 03/01/11, 14:29

Buna tuturor si la multi ani !!
Bine având în vedere reacțiile despre raportul meu despre prezentarea lui Femradd, vreau să joc Yes Men și, prin urmare, să aduc un pic de pozitivism în acest sens forum moribon de unde negative, tot opusul a ceea ce era când a fost creat inovator și pozitiv!
Anul acesta, pe măsură ce am câștigat ceva mai bine viața mea, am decis să pun în practică ceea ce am vorbit în jurul meu pentru a spune procesele Grander și Marcel Violet.
Din două motive: lucrarea mea de studiu asupra apei, este importanța asupra viețuitoarelor și a corpului uman și, prin urmare, a calității slabe a apei pe care o bem.
Și în 2 probleme de sănătate și oboseală foarte mare, împiedicându-mă să progresez în munca mea personală.
Așa că am instalat un prefiltru și un filtru de carbon de 25 µm, apoi un sistem Grander.
Din păcate, din lipsă de finanțe și prea mult optimism, mi-am redimensionat cutia Grander. De asemenea, pe calcarul care este aici (Flandra) foarte mare (mai mult de 34 de picături de reactivi colorați) există un efect asupra apei reci mai multe depuneri de zgârieturi în jurul robinetelor
o lovitură de deget și nimic mai mult. Pe de altă parte, în duș, unde apa iese fierbinte și există întotdeauna calcar care se depune într-un mod mai mic. În ceea ce privește sănătatea mea, am observat că pisica mea iubește această apă și pe mine și bine am avut probleme fungice și atâta timp cât mă spăl mai mult acasă și nu mai am de ce să mă plâng.
Deoarece nu am trecut încă la o unitate de osmoză, folosesc această apă în fiecare zi pentru gătit, dar nu și pentru băut.
Așa că am decis să investesc în dispozitivul domnului Provignion Olidyn.
Am folosit mai multe tipuri de apă Volvic (practică cu boia) Mont Roucous (scump!) Tarnaise grozav, dar greu de găsit, mont dore bine, dar Ph luchon mare la fel și în cele din urmă la Auchan la Montcalm (grozav și ieftin).
Îmi folosesc apele acolo în legătură cu recomandarea Bio-electronicii lui Vincent.
Apele cu un pH peste 7 tind să înnegrească electrodul de magnezină, în timp ce cel ușor acid trebuie să-l atace și este întotdeauna curat la sfârșitul energizării.
Îmi energizez apa cu un cocktail cu electrod. Dispozitivul este livrat cu 19 dintre ele. Pentru mine este aur, argint, cupru, magneziu, mangan și adaug seleniu și zinc pentru că sunt o deficiență.
Când am început să-l beau, am fost bolnav ca un câine timp de două săptămâni cu o răceală mega plus bronșită.
Cred că este așa pentru toată lumea, este timpul ca organismul să elimine toxinele și să se curețe. Spun asta pentru că am observat că atunci când fac apa să energizeze pentru oamenii din jurul meu, există întotdeauna o reacție violentă la începutul fiecăruia.
Pe de altă parte, am avut un abces oral datorită unei baze de coroană care nu s-a terminat de instalat și al cărei vârf metalic s-a scufundat în gingii, pe care îl trăgeam de ceva vreme și acesta este reabsorbit. Am avut, de asemenea, un nod în cap de la o boală când eram mică și s-a redus foarte mult.
Dar cel mai bun lucru este că înainte eram obosit întotdeauna ca de fiecare dată când mă urcam în mașină pentru o călătorie lungă după o jumătate de oră, aproape că adormeam la volan și dacă aș face un gap ca o noapte nedormită, am plătit-o mereu timp de 1 zile și adesea un atac de răni. Acum, în sfârșit, atâta timp cât beau apă energizată zilnic, pot face o săptămână de exces pe care corpul meu îl susține foarte bine. Pe măsură ce profitez de faptul că iarna, nu lucrez (sezonul necesită) și că mă mișc destul de mult, voi face cât mai curând teste de germinare comparative așa cum se realizează în cartea mov „secretul patriarhilor”. În plus, anul acesta voi face grădinărit, așa că încercați să fac teste comparative pe plantațiile mele.
În orice caz, sunt destul de mulțumit de investiție, chiar dacă nu este ieftin (850 € inclusiv poștale), dar m-am gândit la asta destul de mult timp. Am mai încercat multe lucruri înainte. Mănânc organic, dar nu este suficient. De asemenea, recomand tuturor să urmărească conferința despre vitamina C disponibilă pe dailymotion de MICHEL DUMESTRE: http://www.dailymotion.com/relevance/se ... e+C#hp-h-9. Asociat cu clorura de magneziu "Delbiase" disponibilă în laborator http://www.clspharma.fr/ : http://www.dailymotion.com/video/xdprnb ... 1-5_webcam și bine, acolo este un rapel sacru și permite să înfrunte toate situațiile precum plus_jamais_malade.com Lol !! cel mai tânăr al meu este lutul verde: http://www.dailymotion.com/video/x7jdjl ... _lifestyle.
Rețineți că domnul Provignon nu face publicitate, doar cuvântul din gură îl face să funcționeze și faptul că garantează împotriva rambursării o mulțime de produse. Satisfăcut sau rambursat.
Este o persoană destul de disponibilă, chiar dacă nu vrea să vândă nimic, nu-i pasă să petreacă 1h30 la telefon, iar discuțiile sunt întotdeauna îmbogățitoare pentru participarea la târgul organic, unde există o mulțime de șarlatante, îmi place asta Pași. Pentru că văzusem deja că sunt produse acum cel puțin 5 ani și îmi spunusem: „ce este chestia asta, este încă o capcană stupidă, este fumată ca proces”. Până la urmă nu este atât de fumat. Din fericire pentru portofelul meu !!
Vă voi ține la curent cu restul testelor mele.
Atât de mult pentru un început bun de an și preluarea conducerii ca ființă liberă și bună pe care aspirăm cu toții să fim, nu?
O zi buna!
makharov
0 x
Fii hotărât să nu servești și ești deja liber! (La Boétie)
Tagor
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 534
Înregistrare: 06/04/07, 12:31

Re: Marcel Violet




de Tagor » 03/01/11, 14:50

makharov a scris:Buna tuturor si la multi ani !!
Bine având în vedere reacțiile despre raportul meu despre prezentarea lui Femradd, vreau să joc Yes Men și, prin urmare, să aduc un pic de pozitivism în acest sens forum moribon de unde negative, tot opusul a ceea ce era când a fost creat inovator și pozitiv!
makharov


din păcate, este foarte frecvent în acest sens forum

există ultra-raționaliști ai ceea ce ei numesc ştiinţă

ceea ce mă face să îi asociez cu marea ayatolla a religiei
deoarece răspund la toate mesajele prin obiecții
că lor MODEL interzice acest tip de afirmație
uitând că un model este inerent imperfect
pentru că este doar o reflexie / imagine vagă a lumii reale !!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 03/01/11, 14:53

Ayatolas sunt, în opinia mea, mai degrabă cei a căror știință „lor” se bazează mai degrabă pe credințele lor decât pe fapte reproductibile și măsurabile de către toți ...

Ceva îmi spune că acest subiect „curios” nu va dura mult ...
:| :|

Dar s-ar putea să fim în forum „Umor” nu degeaba ... : Mrgreen:
Dernière édition alin Christophe 03 / 01 / 11, 15: 17, editate 1 ori.
0 x
Tagor
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 534
Înregistrare: 06/04/07, 12:31




de Tagor » 03/01/11, 15:10

Christophe a scris:Ayatolas sunt, în opinia mea, mai degrabă cei a căror știință „lor” se bazează mai degrabă pe credințele lor decât pe fapte reproductibile și măsurabile de către toți ...

Ceva îmi spune că acest subiect „curios” nu va dura mult ...
:| :|

Dar s-ar putea să fim în forum „Umor” nu degeaba ... : Mrgreen:



Îmi place foarte mult propoziția
[știința lor se bazează pe credințele lor]

urmareste-mi privirea !!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 03/01/11, 15:22

Deci nu, nu! Nu este o propoziție, este o propoziție trunchiată!

Important este sfârșitul acestei propoziții!

Tocmai ați produs o tehnică de manipulare a altora.
0 x
Tagor
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 534
Înregistrare: 06/04/07, 12:31




de Tagor » 03/01/11, 15:27

Christophe a scris:Tocmai ați produs o tehnică de manipulare a altora.



cele trei propoziții de mai sus fiind bine separate și independente

O păstrez doar pe ultima

și îmi reiterez insinuarea: urmează-mi privirea!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 03/01/11, 15:32

Independent ???? Prin tăierea cuvintelor mele? Îmi pare rău, dar delirezi sau mai ai resturi din 31?

Mă citați în timp ce mă trunchiați = manipulare.

Pentru ochii tăi, este prea vast ...
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 03/01/11, 15:36

Remarcabil !!
Ca om de știință, am mai puține avatare și probleme de sănătate !!

De asemenea, îi lipsește studii privind efectul placebo din aceste produse si echipamente !!!!!
Cu doar efectul placebo este posibil să câștigi existența, funcționează în 50 până la 30% din cazuri pentru probleme mici și chiar rambursând atunci când nu funcționează și recuperând produsul sau mașina !!!

Cu toate acestea, există studii științifice serioase despre efectul placebo, care funcționează chiar dacă pe cutie este scris cu „placebo” mare:

Placebos funcționează - chiar și fără înșelăciune
http://www.physorg.com/news/2010-12-pla ... ption.html

„Nu numai că am făcut absolut clar că aceste pastile aveau fără ingredient activ și au fost fabricate din substanțe inerte, dar de fapt am avut imprimate „placebo” pe sticlă,"spune Kaptchuk." Le-am spus pacienților că nici nu trebuie să creadă în efectul placebo. Ia doar pastilele. "

Pentru o perioadă de trei săptămâni, pacienții au fost monitorizați. Până la sfârșitul procesului, aproape de două ori mai mulți pacienți tratați cu placebo au raportat o ameliorare adecvată a simptomelor în comparație cu grupul de control (59% față de 35%). De asemenea, la alte măsuri de rezultat, pacienții care au luat placebo și-au dublat ratele de îmbunătățire într-un grad aproximativ echivalent cu efectele celor mai puternice medicamente IBS.

"Nu credeam că va funcționa", spune autorul senior Anthony Lembo, profesor asociat HMS de medicină la BIDMC și expert în IBS. "M-am simțit incomod să le cer pacienților să ia literalmente un placebo. Dar spre surprinderea mea, părea să funcționeze pentru mulți dintre ei".


Este încă remarcabil !!!
Și prin sugestie automată, te poți vindeca fără nimic din micile afecțiuni !!!


Am fost întotdeauna uimit să văd rețete de homeopatie cu 20 de medicamente !!
Cum să crezi într-o determinare validă obiectiv ???
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 03/01/11, 15:48

dedeleco a scris:Este încă remarcabil !!!
Și prin sugestie automată, te poți vindeca fără nimic din micile afecțiuni !!!


Faceți bine să specificați „afecțiuni mici” pentru că atingeți acolo problema de bază (a comerțului) a șarlatanților medicali: un placebo va avea dificultăți în lupta împotriva unui cancer declarat ...

: Evil:

După da, prevenirea este mai bună decât vindecarea (dieta, activitatea fizică regulată) ... și da, efectul placebo există și a fost dovedit din punct de vedere medical (chiar dacă unii medici încă se îndoiesc)!
0 x
Makarov
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 22/11/04, 20:20
Locul de amplasare: Lille




de Makarov » 03/01/11, 16:11

Ei bine, în sfârșit eu „Sunt sigur de un singur lucru, este că nu sunt sigur de nimic” Proverb Sufi.
Vreau doar să împărtășesc experiența mea și să dau câteva informații valoroase, cred. Chiar dacă protocolul meu nu este cel al unui om de știință pur. Știu, mi-am făcut studiile în electro-chimie și laborator. Dar bine pentru că am lucrat la BRF în agricultură și în medii în aer liber, ceea ce este opusul oamenilor de știință care lucrează în interior și cred că toți sunt controlați, dar în principal uită că viața nu funcționează într-un circuit închis, prefer metoda mea, chiar imperfectă și că eu poate îmbunătăți faptul că îl acord celui care studiază ADN excludând apa în animațiile funcționale, în timp ce apa este esențială pentru studiul ADN-ului și că această știință susține că știe ADN-ul, vast râde și pot ieși din asta cam așa. În plus, am un prieten ultra-raționalist din copilărie, care de fiecare dată când îi prezint un studiu științific pentru a-mi susține observațiile, îmi spune că până și protocoalele științifice sunt credințe! Astfel, lucrarea lui Violet și Pagot (fizicieni nucleari), doi oameni de știință care au stabilit protocoale și au lucrat cu organisme de stat care și-au validat munca, acestea sunt credințe lucrarea pe electrocultură pe care o recomand să citiți carte de Maxence Layet pe tema Idem credință! Deci, chiar și așa-numitele experimente științifice raționale, în lumina fizicii cuantice, sunt credințe !! Conservarea energiei la fel cu fizica cuantică care nu mai deține particule poate fi în locuri diferite în același timp să apară de la zero și să dispară ..... și apoi în calculele forțelor, atracția terestră este neglijată. , atunci este conservarea sau dacă neglijăm ce ne deranjează? în cele din urmă, fac această postare, astfel încât toată lumea să poată beneficia de testele mele personale, deoarece în jurul meu este hecatombul cancerelor și al bolilor „incurabile” și, de exemplu, datorită acestui tip de tehnici ai un prieten care s-a vindecat de cancer, asta pentru mine este concret și măsurabil și este, de asemenea, că chimio-ul m-a ucis cel puțin doi, Violet him 0. Me j „observ, testez și credința mea dacă funcționează mult mai bine, explică de ce, că mă contează, nu sunt neapărat suficient de competent să pierd timpul și să demonstrez, vreau sfaturi eficiente, pentru a răspunde la probleme imediate, energie și sănătate, acum pentru că mâine va fi prea târziu! Așa că vorbesc despre ceea ce știu despre test și atât. Nu trebuie să existe pe un forum sau să mă fac spumă în altă parte, îi ajut pe alții să indice! În măsura în care pot.
Ulterior, uneori dorind să înțeleagă și să explice totul poate bloca intuiția și împiedica o descoperire prin exces de raționalism. Uneori, o formă de spiritualitate ne poate ajuta să înțelegem anumite lucruri. Este experiența mea personală, dar coroborată de alții din jurul meu.
0 x
Fii hotărât să nu servești și ești deja liber! (La Boétie)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 473