Zozoii mei

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
roly
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 22/02/13, 11:50
x 1

Zozoii mei




de roly » 27/02/13, 14:48

după plecarea zoziilor mele, învățând să zboare (am unul în Canada, tocmai a terminat un masterat în mc branhie pe păianjeni), am transformat una dintre camere într-o volieră. Când merg acolo, cei mici vin peste mine ca în Cenușăreasa. fiecăruia al lor până la urmă! uneori găsim pui în suferință, mergem împreună un drum lung pentru a le permite să revină la viața lor normală. La fel ca marea tită anul trecut. Ce fericire să-i redea libertatea după ce i-a permis să treacă pe un curs prost!
Dacă găsiți o pasăre, va fi în pericol dacă nu veți interveni, veți găsi sfaturi bune cu privire la forum bile cu pene
În caz contrar, suntem familii de plasament pentru un peruș alexander mare abuzat, ajuns la grădina zoologică, într-o stare imposibilă. cu răbdare, astăzi m-a adoptat complet (la început, a țipat când ne-am apropiat la 1 m de cușcă), vine să caute fructe, dar încă nu îndrăznește să vină pe mine ca pe cel mic. Nu e mare lucru! este fericit ERE, plus că are o prietenă acum.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 27/02/13, 15:15

Ohhh ce zooooli este! Ai niște poze cu păsările și voliera ta?

ps: aveți un mesaj privat, consultați linkul din meniul de sus
0 x
roly
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 22/02/13, 11:50
x 1




de roly » 27/02/13, 17:27

: Cheesy:
de fapt întreaga cameră este voliera. Am pus o prelată pe pământ, pentru a curăța și a evita deteriorarea ei. Am 2 colțuri unde instal ramuri găsite în pădure, cuiburi de casă cu material de recuperare, este o volieră de 5 stele ca să spun cel puțin : Cheesy:
se distrează ca nebunii cu ramurile: este un leagăn când aterizează împreună, aleargă, se ceartă, se curtează, fură fructe etc.
păsări de dragoste, papagali cu inel și o pereche de mari Alexandru

Imagine
măr, marele alexander al grădinii zoologice, care la început era într-adevăr într-o stare de rău
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 27/02/13, 17:59

Vrei un cuicui care iubește zozios?
: Cheesy:
0 x
roly
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 22/02/13, 11:50
x 1




de roly » 27/02/13, 18:58

Imagine
colier albastru indy
Imagine
măr urmărind din cuibul său
Imagine
3 ticăloși mici care îl fac colorat. pappy boyington, casey și boyle
Imagine
albastru un guler albastru
Mi-aș dori bebeluși albaștri pentru vise albastre ...... :D
există o mare diferență în calitatea penajului: cele albastre sunt noi.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 27/02/13, 19:00

Nebun să am toate acestea în „libertate” într-o cameră de acasă!

Nu este zgomotul prea enervant?
0 x
roly
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 22/02/13, 11:50
x 1




de roly » 27/02/13, 19:26

noi, nu, ne place. sunt, de asemenea, destul de calmi. evident nu stresat pentru 2 cenți. pe de altă parte, vecinii au un fiu bun, tanguy ....... nu vrea să lucreze și este bine cu părinții care fac totul pentru el. Și s-ar trezi la ora 12. brusc se potrivește mamei, deoarece fiul este treaz mai devreme : Cheesy: istoria de a-l încuraja să se mute pentru a găsi un loc de muncă, de exemplu : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6980
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2905




de gegyx » 27/02/13, 21:02

În tinerețea mea, erau 2 peruci într-o cușcă și a făcut furori, când au început să concureze cu cine avea cel mai puternic ...

În Spania vedem o mulțime de cuști cu canari și dă!

De asemenea, am avut un gri din Gabon, foarte plăcut.

Dar spune-mi Culbuto, cum schimbi aerul din dormitor?
0 x
roly
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 22/02/13, 11:50
x 1




de roly » 27/02/13, 22:36

Blochez o fereastră într-o poziție destul de deschisă, dar fără a-i face să dorească cu adevărat să caute în altă parte. Și aceasta este ocazia de a petrece ceva timp cu prietenii : Cheesy:
păsările în cuști strigă mai mult decât în ​​libertate într-un spațiu în care chiar pot zbura puțin. Ultimele sosiri născute în voliere mai mici nu pot zbura. Sar de la un băț la altul. Destul de repede își iau notele, își construiesc mușchiul și ajung să zboare bine, inclusiv pe cei mari care fac mai multe viraje fără să aterizeze. Cei mici sunt avioane de luptă adevărate, cei mari sunt marii transportatori la nivel de zbor: brânză:
Le las și cârciumi: fac material pentru cuiburi. pe scurt, sunt ocupați.
Nu exclud eliberarea tinerilor în colonia locală de păsări, dar cei pe care îi am sunt prea bătrâni pentru a învăța să se descurce singuri. La fel ca păsările de trecere salvate nu trebuie să rămână închise.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 315