Mică cules de ciuperci și o captură frumoasă!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79136
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976

Mică cules de ciuperci și o captură frumoasă!




de Christophe » 27/08/06, 20:56

Pentru a-mi îndepărta puțin capul de stresul migrației și a elibera puțin PC-ul, am mers să adunăm câteva ciuperci și am dat peste următoarea fiară (la 300 m de casă):

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Fiara are 1710 g așa cum se arată în fotografie, dar nu este comestibilă deoarece este prea veche (având în vedere dimensiunea) și plină de viermi.

Așa că am pus-o înapoi lângă colțul în care am găsit-o, astfel încât să facă o mulțime de mici bolete mari!
Dernière édition alin Christophe 10 / 12 / 14, 13: 11, editate 4 ori.
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 27/08/06, 21:46

Mergeți pentru fotografii :strigăt:

Am încercat o excursie cu ciuperci, dar nu a dat prea mult. Nu cunosc încă colțurile Normandiei mele și evident că era încă puțin devreme ... dar este doar o amânare! În afara întrebării că nu voi aduce înapoi multe câmpuri anul acesta :P
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 27/08/06, 22:18

pe partea de evadare a stresului migrației, eșuează, legăturile nu funcționează :D

Pofta buna oricum, fii atent!
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79136
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 27/08/06, 22:46

Link-urile funcționează doar cu anumite conexiuni (inclusiv a mea) ... nu vă faceți griji, acest lucru va fi rezolvat odată ce noua configurare a serverului a fost finalizată ... mâine sau mâine ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79136
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 27/08/06, 23:23

Iată fotografii ale recoltei complete realizate în + sau - 1 oră:

Imagine

Imagine

Imagine
Dernière édition alin Christophe 10 / 12 / 14, 13: 10, editate 1 ori.
0 x
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 28/08/06, 11:16

hi,
Răcește marea ciupercă porcini Bordeaux !! : Cheesy: : Mrgreen: Pacat sa nu fi petrecut o zi sau doua mai devreme, pentru ca este destul de deschis ...
Și și lepiotes, este foarte bun yum yum !!

Pe de altă parte, cei din familia boletului dur sau portocaliu, nu este groaznic, ei bine, nepoții mei le preferă ciupercilor porcini, cum ar fi ceea ce au toate gusturile în natură ...

Nu ați găsit chanterelles? :şoc:
(Doar pentru că am raci pentru a merge cu galbenele : Mrgreen: )
Unde este exact ??? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

@+
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 28/08/06, 11:25

Pentru mine fotografiile funcționează bine.

Mi-a permis, de asemenea, să vă văd chipul Christophe. Cel puțin dacă tu ești cel care pozi cu mândrie în fața fotografiei tale în prima fotografie.
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79136
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 28/08/06, 13:36

Targol a scris:Mi-a permis, de asemenea, să vă văd chipul Christophe. Cel puțin dacă tu ești cel care pozi cu mândrie în fața fotografiei tale în prima fotografie.


Da sunt eu (cine altcineva?) ... Cred că a fost primul meu moment de relaxare și zâmbet de joi la prânz ... :se încrunta:
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 28/08/06, 14:10

Christophe a scris:Da sunt eu (cine altcineva?) ...

Ei bine, nu știu, nimeni, un vecin, un prieten care a venit să ridice ciupercile cu tine ...

Christophe a scris:Cred că a fost primul meu moment de relaxare și zâmbet de joi la prânz ... :se încrunta:


Haide, curaj, ai trecut de cea mai grea parte a acestei crize. Oricum, mi-a fost dor de tine și de site-ul tău. Dacă aș avea asta te poate consola după aceea ...
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 28/08/06, 17:54

Mă bucur să-ți văd fața, Christophe!
Aduse înapoi ieri (doi dintre ei) din pădurea din spatele casei mele, trei coșuri pline de ciuperci porcini de visiniu și boletus cu piciorul roșu. Un an grozav! Pe de altă parte, roșiile mele însămânțate cu drag în această iarnă, crescute într-un lighean, plantate în pământ și apoi udate ca un condamnat în timpul caniculei, fac gura ... Nu putem avea totul.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 230