Miniștri incompetenți

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Miniștri incompetenți




de Christophe » 15/05/08, 13:27

Dacă baza gândurilor lui Borloo este, fără îndoială, „sincer și bun”, acest mic text care spune multe despre ignoranța liderilor noștri... cu adevărat supărător...

Imagine

PSA a inregistrat marca "ecolonomies" din 2006...si din moment ce fonetica conteaza...

Ah, nu e câștigat... dacă numai...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6980
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2905




de gegyx » 15/05/08, 13:48

În loc să „inventeze” cuvinte, ar face mai bine să-și facă treaba de super-minister.
Să respecte și să aplice, cel puțin, liniile directoare ale Forumului Grenelle pentru Mediu.

Bufon!
: Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 15/05/08, 13:55

Nu trebuie să-l insultați... îi răniți pe toți ecologiștii...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6980
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2905




de gegyx » 15/05/08, 14:37

Nu jignesc.
„Bufonul” este încă rezonabil pentru mine. Nebunul Regelui?

Când secretarul de stat Kosciusko-Morizet a spus:
„M-am săturat să mă confrunt cu o armată de lași”...
????
---

Nu văd cum i-aș reprezenta greșit pe economiști?

Critic sentimentalismul lui Borloo în acțiunile sale ecologice, în timp ce întârzierea este imensă în Franța.

Nici ekonologi, nici măcar ekonologi.
---

Când ai pune în mesaj „incompetenți”, „ignoranță” și „distressant”, ai face și rău tuturor economiștilor?

:D

Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 15/05/08, 14:49

Ah, da, la fel ca concurentul lui Delanoë care a spus că tocardul nu a fost o insultă... Scuze bufonul, folosit adesea în orașe, este într-adevăr o insultă, chiar moderată...

O armată de lași (bravo!) nu este o insultă ci o realitate...dar uită de inerția mentală și intelectuală...
0 x
martien007
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 565
Înregistrare: 25/03/08, 00:28
Locul de amplasare: Marte planeta




de martien007 » 15/05/08, 17:10

Christophe a scris:Ah, da, la fel ca concurentul lui Delanoë care a spus că tocardul nu a fost o insultă... Scuze bufonul, folosit adesea în orașe, este într-adevăr o insultă, chiar moderată...

O armată de lași (bravo!) nu este o insultă ci o realitate...dar uită de inerția mentală și intelectuală...


Sunt lași, dar trebuie să fie și ea și Rama Yade pentru că ar fi trebuit deja să-și dea de mai multe ori demisia (în special Rama) - amintiți-vă de Chevènement, el și-a dat demisia -; Mi se pare că această comedie este bine orchestrată pentru a promova mai bine pilula OMG-urilor și restul. Nimic nu mă surprinde; Nu văd cum ar putea fi altfel.

Forumul de mediu Grenelle este o înșelătorie URIAȘĂ.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 15/05/08, 22:54

martien007 a scris:Sunt lași, dar trebuie să fie și ea și Rama Yade pentru că ar fi trebuit deja să-și dea de mai multe ori demisia (în special Rama) - amintiți-vă de Chevènement, el și-a dat demisia -; Mi se pare că această comedie este bine orchestrată pentru a promova mai bine pilula OMG-urilor și restul. Nimic nu mă surprinde; Nu văd cum ar putea fi altfel.

Poate, tot il las cu putina incredere, astept sa vad ce va urma. Atâta timp cât este acolo, este auzită, are acces la mass-media. Dacă demisionează, o vom închide...


Forumul de mediu Grenelle este o înșelătorie URIAȘĂ.

Și eu cred așa... ca tot ce face acest guvern. : Evil:
Caut ce s-ar fi putut face pozitiv pentru cei care, ca mine, nu sunt miliardari, ar dori să evite ruinarea planetei și sunt din ce în ce mai în urmă...
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 214