Noi ranguri

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Noi ranguri




de Christophe » 14/11/05, 17:54

Cine spune nou forum a spus noi „rânduri” de membri ... într-adevăr, vechile rânduri nu-mi plac mai mult ... Aș vrea ceva mai „fericit” și mai convingător ...

Problemă: nu sunt foarte inspirat, așa că îți cer imaginația (la urma urmei tu ești cel care va avea aceste „etichete”)

Deocamdată, iată clasamentul (numele, numărul de mesaje de atins pentru a ajunge la rang):


Neofit, 0
Conștientizare, 10
Ecolog, 30 de ani
Econolog neofit, 40 de ani
Economist junior, 50 de ani
Econolog amator, 100
Economist expert, 150

Un alt lucru: există acum posibilitatea de a pune „ranguri speciale” anumitor membri ... Mă voi distra..Niark! : Twisted:
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 14/11/05, 19:38

Ei bine, nu am o idee foarte originală de sugerat ... Poate:

„Primul înotător de păcură de 70 $”
sau „Ciclist cu reciclare biclou pentru cel mai înalt” :D

În caz contrar, pot avea rangul de Mare Vizir sau Mini-guru;)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 14/11/05, 19:52

Ei bine, ai deja „Micul guru” pe care îl preferi mini? : Lol:

Pentru idei nu a fost pentru rangurile speciale (nu am prea multe probleme ...) ci pentru „rangurile publice

Altfel du-te la curățarea semnăturii tale urâte !! yuck !!
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 14/11/05, 22:49

Ah, da !! N-am văzut ! :D

Clasa !! : Lol:

Mă ocup eu de semnare.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 14/11/05, 23:58

Iată c + choooli!

Acum, dacă ai putea reduce ușor dimensiunea (așa cum a mea în 9 cred) ar fi perfect :)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 15/11/05, 18:38

salut
Făcut în funcție de starea ta de spirit, va fi mai amuzant !!! : Lol:
Esqu'on ar putea alege în mod implicit o dată pentru totdeauna ordinea postării (când de multe ori mergem invers sau citim totul este plictisitor). : Evil:
@+
ZAC
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

nu prea mult de acord cu criteriile




de jean63 » 12/01/06, 00:45

există un lucru echivalent în bousorama în care participanții sunt evaluați de alții, primesc stele. Adevărat, sunt în favoarea nimicului, creează totuși un fel de competiție între participanți, iar în zilele noastre există prea multă competiție care generează sentimente proaste precum ură, ură, invidie. ..... în cele din urmă putem fi verzi în sens larg și să nu avem un „titlu”. Este parerea mea.
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

PROPUNERE =>




de jean63 » 12/01/06, 11:43

când spun bousorama ............. este bursa desigur, un site unde puteți urmări bursa. Cred că aceasta nu este ceașca ta de ceai și te înțeleg, dar mergi să vezi într-un forum și vedeți cum funcționează ratingul pe stele. Ceilalți contribuitori sunt cei care acordă stele în funcție de relevanța postărilor. Pe gustul meu mi se pare o prostie, dar hei, fiecare după a lui.

Mai degrab voi opta pentru o clasificare după aptitudini al vorbitorului: de exemplu aici „Pantonien” pentru André etc .... și altele pe care nu le am în minte. Desigur, André nu este doar un „pantonian”, dar ar putea exista și alte „titluri” acordate (până la 5 de exemplu) în ordinea descrescătoare a abilităților. este complicat de implementat, dar ar fi minunat atunci când căutați informații într-un domeniu pentru a putea găsi toate postările tipului, de exemplu.
Tu ce crezi? Este o propunere a unui vechi om de știință în domeniul computerelor care a trecut prin diferitele epoci ale calculelor (da, am început cu cărțile perforate în 1970 și fără ecran, iar când văd unde suntem astăzi este progresul realizat în 35 de ani este incredibil), așa că putem spera că vor exista progrese mari în domeniul industriei, transporturilor și poluării (CO2 => efect de seră și poluarea solului => cancer) ..... dar poate fi presumit !!
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 12/01/06, 12:07

Este evident posibil, dar complicat de configurat în comparație cu ceea ce ar aduce, cred ...

Întotdeauna am posibilitatea de a atribui „ranguri speciale” celor mai „viteji” membri ... De exemplu, André, Misterloxo, rulian și, evident, eu beneficiaz de aceste ranguri speciale ...

Ei bine, va face rândurile clasice puțin mai originale
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 12/01/06, 12:36

Aici am încercat să îmbunătățesc puțin denumirea rangurilor ... Vă las să le descoperiți singuri :)

Dar se pare că putem pune imagini pentru fiecare rând, du-te să vezi asta :) Nu ar fi mai frumos?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 305