Neinteresul publicității la France Television

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
bpval
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 561
Înregistrare: 06/10/06, 17:27

Neinteresul publicității la France Television




de bpval » 22/10/08, 20:53

Seară

Christine ne arată în această seară că Franța 2 3 4 5 poate face perfect fără publicitate

Nu, nu tu Christine : Mrgreen: pupici

Aubanel ... desigur

Am sărit înainte ca ea chiar să-și termine discuția la televizor

Misiunea Kamikaze ... are curaj Aubanel

Personal, sunt mai bine fără un AD
Dar, cu forța de a-l vedea peste tot, reușesc să-l zapez
Chiar și aici ... chiar aici
Site unde îmi place să vin, să discut, să explodez, să mă încurc, să vorbesc

Ea vine să le explice plătitorilor porci că vor colabora
distrugerea serviciului public de televiziune, precum cel al serviciului public de spitale, precum cel al pensiilor, precum cel al serviciului de asistență pentru șomeri

Dar că facem tot posibilul să FUCK DA pentru a recapitaliza băncile, companiile de asigurări, banii și sistemul KAPITALISTIK

Dar ce se întâmplă, oamenii-politici

IMAGINAȚI-VĂ CĂ MILIOANELE pierdute pe piață au fost investite în social

QUE-ul meu ... ce fericire

Dar noi i-am învățat ce la școală Imagine

îmbrăţişări
Alo
0 x
PIF PAF POUM
jonule
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2404
Înregistrare: 15/03/05, 12:11




de jonule » 24/10/08, 10:44

Trăiesc zilnic ascultând un radio local liber ...
radiourile gratuite trăiesc din impozitul audiovizual sau PUB: este anunțată moartea lor să lase mai bine să treacă radiourile comerciale care fac m **** și permit ascultarea m ****.

mai mult, prin eliminarea undelor hertziene pentru a le recupera mai bine [...], ne vor obliga să cumpărăm noi aparate de radio digitale, pe care să apară publicitate pe ecran mic, prin impunerea RNT, radio digital terestru ... al dictaturii!

Deci, iată ce se află în spatele eliminării publicității: este doar o transformare a publicității, o altă reînnoire, cel puțin este la îndemâna lor. : Roll:
0 x
bambus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1534
Înregistrare: 19/03/07, 14:46
Locul de amplasare: Breizh




de bambus » 24/10/08, 17:37

jonule a scris:Trăiesc zilnic ascultând un radio local liber ...
posturile de radio gratuite trăiesc din taxa audiovizuală sau PUB:

Un radio gratuit este opusul unui radio public care afectează licența audiovizuală.
Un radio gratuit local câștigă bani din reclame (sau, probabil, trăiește dintr-o subvenție locală). Nu văd cum absența publicității pe FranceTV va elimina publicitatea din radioul dvs. gratuit. : Cheesy:

jonule a scris:mai mult, prin eliminarea undelor hertziene pentru a le recupera mai bine [...], ne vor obliga să cumpărăm noi aparate de radio digitale, pe care să apară publicitate pe ecran mic, prin impunerea RNT, radio digital terestru ... al dictaturii!


Dacă doar publicitatea ar putea merge de la radio la ecran, așa cum spui tu, asta ne-ar împiedica să o auzim ... Dar cred că ar fi prea mult de întrebat ... Difuzorii / agenții de publicitate nu sunt nebuni ... :?
0 x
Producția solară + VE + VAE = electricitate în ciclu scurt

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 304