Învață-ți pisica să folosească baia

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12

Învață-ți pisica să folosească baia




de abyssin3 » 07/10/06, 14:43

Totul este în titlu, acest site propune să învețe pisica să facă fără cutia de gunoi:

http://www.litterkwitter.com.au

Și mai multe explicații aici:
http://www.litterkwitter.com.au/forum/viewsujet.php?t=5

Tot ce rămâne este să-l înveți să spele toaleta și să aspire ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 07/10/06, 14:52

Punaiz ... nu știm ce să inventăm ...

Dar se pare că nu funcționează cu toate pisicile:

http://www.litterkwitter.com.au/forum/v ... .php?t=194

Tipul a perseverat timp de 8 luni : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12




de abyssin3 » 07/10/06, 17:20

La oameni nici nu ai văzut pe cineva pipi pe un copac ... :şoc: : Cheesy:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 07/10/06, 20:16

abyssin3 a scris:La oameni nici nu ai văzut pe cineva pipi pe un copac ... :şoc: : Cheesy:


Uh, este foarte ecologic să faci pipi pe un copac, nu-i așa? : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 07/10/06, 20:25

Christophe a scris:
abyssin3 a scris:La oameni nici nu ai văzut pe cineva pipi pe un copac ... :şoc: : Cheesy:


Uh, este foarte ecologic să faci pipi pe un copac, nu-i așa? : Cheesy:


Da, dar aveți grijă să nu fiți înțepați de polițiștii care au nevoie de amenzi : Evil:
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"
"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 07/10/06, 22:14

Uh aici (în Ardenne) nu există niciun risc ... dat fiind numărul de copaci : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Pollux
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 164
Înregistrare: 07/05/06, 23:08
Locul de amplasare: Paris
x 1




de Pollux » 07/10/06, 23:58

hi,

Sună destul de bine. Îmi doresc foarte mult să comand unul să încerce să-mi educe pisica.

dar îmi pun o întrebare: care este cea mai economică ... cumpărați litera care necesită extracție, tratare, transport, ambalare, centru de reciclare etc ... sau spălați toaleta aproape de două ori mai des pentru un animal de 2 kg?
Mă voi apleca în mod natural spre educația pisicilor, dar nu sunt sigur. Care sunt părerile tale?

Pollux
0 x
critica este necesară, dar invenția este vitală, deoarece în fiecare invenție există o critică a convenției ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 08/10/06, 11:07

Pollux a scris:hi,

Sună destul de bine. Îmi doresc foarte mult să comand unul să încerce să-mi educe pisica.


Oprește-ți prostii!

70 € pentru 4 bucăți de plastic ... la fel de bine le puteți face sau chiar în lemn!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Pollux
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 164
Înregistrare: 07/05/06, 23:08
Locul de amplasare: Paris
x 1




de Pollux » 08/10/06, 13:55

Știam că asta te va face să reacționezi christophe! : Mrgreen:

Acestea fiind spuse, fabricarea lor în lemn nu este o idee bună, altfel trebuie să vă lăsați cu 5 straturi, astfel încât lemnul să nu se impregneze cu urină de pisică ... pe de altă parte, este o idee bună să obțineți o pisică obișnuită să-și facă nevoile în lemn când rama unde va ajunge să fie din plastic sau faianță? Acest lucru poate pune unele probleme pentru ultima etapă a educației ...

și nu mi-ați răspuns la întrebare, este economic să educați o pisică atunci când implică irosirea apei? și care este impactul utilizării gunoiului?
dar poate locuiți la țară? caz în care pisica ta nu are nevoie de niciun fel de educație și chiar mai puțin literară atâta timp cât trupele tale de platouri sunt primitoare ... : Wink:

Pollux
0 x
critica este necesară, dar invenția este vitală, deoarece în fiecare invenție există o critică a convenției ...
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 08/10/06, 15:17

bonjour,
Pe cele 3 pisici ale mele am una care face exact ca scaunul să fie întotdeauna ridicat, porțelanul nu-l impresionează!
Și nimeni nu i-a arătat-o ​​vreodată .. nu urinează decât marea comisie .. vai, nu spală toaleta, așa că privește toaleta sau lasă ușa închisă dacă nu vrei să meargă acolo ...
În mod normal, el cere să iasă afară, nici măcar foarte frig, dar nu se aventurează departe în zăpada mare și moale, intră în gardul de cedru din apropiere, dar au o așternut în caz că, vara merg foarte puțin în pat .
când să te gândești că o va pune peste tot, este surprinzător precațiile pe care le ia, mulți bărbați nu sunt atât de precise !!
atunci când învelișul din lemn lăcuit le vinde frumoase cu feronerie din alamă la prețuri mici de 25 USD, nu merită să te descurci și îl schimbăm regulat. este ușor să schimbați 2 șuruburi (cel puțin un brevet care nu necesită prea multă muncă este suficient într-o casă)
André
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 517