Rapoarte ecologice

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Rapoarte ecologice




de Christophe » 06/09/05, 14:40

Apropo, am oferit videoclipul HVB ​​cu 6 clone.

Sper că acest lucru va duce la o difuzare.

Pentru cei care nu cunosc acest videoclip aici este:
https://www.econologie.com/video-hvp-doc ... -2078.html

Acesta este unul dintre cele mai bune videoclipuri HVB pe care le-am văzut vreodată (dacă nu chiar cel mai bun)
Dernière édition alin Christophe 22 / 01 / 11, 09: 24, editate 2 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 07/09/05, 22:26

Acest videoclip este minunat! Frumos loc de muncă 6clone :)
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
SAVOY73
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 22
Înregistrare: 03/10/05, 13:45




de SAVOY73 » 20/10/05, 13:23

bonjour,

Nu văzusem acest subiect, așa că am început discuții pe altul ... Oricum ...

Ideea ar fi să mergem și mai departe, propunând un concept pentru un program cheie
în mână, difuzat la prime time pe o rețea "Major" (La 1 sau
Televiziunea din Franța) ...

De fapt, ideea ar fi să adune împreună 5 sau 6 tehnologii „paralele” care s-au dovedit a funcționa, că pot fi industrializate pe lângă faptul că sunt ecologice. Și să propunem prezentarea unui program unde ar fi invitați, un politician, un om de știință, un industrial, un politician „ecologic” ... câțiva consumatori .... Toate prezentate bineînțeles la prime time.

De exemplu, am putea selecta:

- HVB
- Pantonul
- Stirling și aplicațiile lor geotermale și energetice.
- Motoare magnetice (ar avea nevoie de un demonstator ...)
- Captură electrostatică pentru reîncărcarea bateriilor ...
...

Pe scurt, dacă sunteți interesat, am putea deschide un subiect, arhitectura toate acestea, construi un concept și ... mergeți la asalt !!!

Avertizare ! Cu această ocazie, nicio chestiune de a ne certa despre conspirație, extratereștri sau energii secrete etc ... În principal, din cauza acestui tip de răvășire suntem
ia de nebun dulce ...

Scopul nu este să ne înecăm într-o dezbatere politică și ideologie ...

Mergem acolo veseli, profesioniști cu concepte simple, clare și dovedite, nu prea mult
nebun după implementare și costul industrial ...

Toate calibrate și studiate până la cel mai apropiat milimetru pentru a nu lăsa defecte adversarului ... Pentru că, la rândul lor, nu vor fi nici cadouri.

Deci, dacă doriți, putem începe să construim un sinopsis și un anumit conținut, ceea ce mi-ar permite o primă abordare cu niște contacte ....
0 x
SAVOY73
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 22
Înregistrare: 03/10/05, 13:45




de SAVOY73 » 24/10/05, 10:45

Re Bună ziua,

Pot confirma că acest tip de proiect ar putea funcționa într-adevăr.

Cu toate acestea, aș avea nevoie de 5 rezumate scurte (de la 1/2 la 1 pagină maxim) pentru fiecare dintre tehnologii
menționată (sau una care credeți că este mai potrivită pentru acest gen de ocazie).

Pentru fiecare rezumat, aș avea nevoie de 1 sau 2 persoane care ar fi dispuse
prezintă materialul, pentru a vorbi despre el. Idealul ar fi 1 tehnician pentru fiecare concept cu
1 experimentator.

Cei care sunt interesați pot să mă primească „er” ... De când sunt la Paris, pot
De asemenea, călătoresc pentru a avea o secvență de chat la o băutură.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Tot
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 11/01/05, 10:48




de Tot » 24/11/05, 10:45

salut

Sunt un animator multimedia și video în Lot (46), așa că am echipamentul necesar pentru filmări, precum și pentru editare.
Sunt pregătit pentru un astfel de proiect, dar trebuie să definiți ce doriți la început și în conformitate cu standardul TV.
Ofer 2 opțiuni:
un 6 minute care prezintă cu exemple concrete un ansamblu panton. Pentru acest timp de 6 minute aveți nevoie de un scenariu foarte simplu, cu strictul minim, astfel încât spectatorul să lovească și să-și dea seama că este posibil.
un lucru de 52 de minute la fel, dar foarte complet, cu un exemplu diferit de realizare și o explicație mai completă a operației (diagramă, video, model ...).
de fapt, există o cantitate imensă de pregătire în amonte, scriere, pregătire, machetă, apoi tăiere a subiectului pentru organizație (istoricul conceptului, fabricarea, instalarea, testul gol, încărcarea ...)
filmarea nu ar trebui să dureze mai mult de 2 zile fără călătorie, deoarece pentru editare va fi mai lungă, dar va depinde de pregătirea din amonte. Dacă există un storyboard precis va merge mai repede, atunci să vedem dacă pune un suport muzical, deoarece are brusc dacă nu cumva cineva vrea să cumpere muzică pentru a pune sau să găsească un muzician econolog;)

6 minute vor fi, după părerea mea, la fel de dificil de realizat ca 52, pentru că într-un timp scurt trebuie să arăți o mulțime de lucruri și informații.
a+

Vă stau la dispoziție pentru orice întrebare și, dacă se dovedește a fi populară, încercăm să organizăm scrierea.
Pot pregăti un cadru general, dar pentru aspectele tehnice voi fi prea scurt;)).
Am propus pantone, dar subiectul poate fi diferit, desigur. :)

re a +
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 273