Reorganizarea forums

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Reorganizarea forums




de Christophe » 15/05/06, 11:56

Pentru a deranja în continuare Gegyx : Cheesy: dar mai presus de toate să vă faceți navigarea și forum mai plăcut, am reorganizat forums :

1) Crearea unui nou forum „Noul transport alternativ: tehnologii, politici sau organizații”. :

https://www.econologie.com/forums/les-nouvea ... -vf55.html

Am mutat deja postările pe care le-am găsit care corespundeau subiectului, pe de altă parte, dacă moderatorii au găsit alte postări referitoare la transport, vă rugăm să le mutați (ștergând vechea postare, vă rog) :)

2) Deplasarea Forum „Biocombustibili” în secțiunea „Motoare neconvenționale sau combustibili”

3) Fuziunea de forums „Coup de Gueule” și „Umor”

4) Reformularea și / sau reorganizarea (deplasarea internă în aceeași parte) a descrierilor de forums și / sau piese.

Dacă aveți comentarii, vă rugăm să nu ezitați.
Dernière édition alin Christophe 10 / 02 / 11, 11: 56, editate 2 ori.
0 x
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 16/05/06, 08:39

hi,
De ieri, (15) lățimea paginilor afișate este mai mare, este necesar să folosiți mouse-ul de câmp pentru a vedea întreaga pagină, nu este foarte practic. :strigăt:
Acest lucru se întâmplă doar, din câte am văzut, când postezi postări într-o secțiune.
Există posibilitatea de a remedia acest lucru? :?:
Mulțumesc și @ + : Mrgreen:
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 16/05/06, 09:25

Econologie a scris:Pentru a deranja în continuare Gegyx : Cheesy: dar mai presus de toate să vă faceți navigarea și forum mai plăcut, am reorganizat forums.

Dacă ați decis să reorganizați subiectele, să clarificați procedurile și să cumpărați un dicționar, acest lucru nu poate decât să ne satisfacă.

Bibiphoque a scris:lățimea paginilor afișate este mai mare, este necesar să folosiți mouse-ul de câmp pentru a vedea întreaga pagină, nu este foarte practic. : Mrgreen:

Da, trebuie să fie în formatul lui Christophe 19 p ... : Cheesy:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 16/05/06, 09:36

Bibiphoque a scris:Acest lucru se întâmplă doar, din câte am văzut, când postezi postări într-o secțiune.
Există posibilitatea de a remedia acest lucru? :?:


De asemenea, am observat asta, dar cu Internet Explorer ... voi lucra la problema ...

gegyx a scris:pentru a clarifica pașii de urmat


Dacă doriți să luminați treptele, aveți nevoie de o lampă LED ... hhihihihihi
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 16/05/06, 19:34

Econologie a scris:De asemenea, am observat asta, dar cu Internet Explorer ... voi lucra la problema ...


Este reparat! :)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
--Ex--
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 36
Înregistrare: 09/06/06, 16:42




de --Ex-- » 20/08/06, 13:52

Ar fi posibil să redenumiți piesa

"Forum ecologie, economii, petrol și energii regenerabile și motor pantone de la Econologie.com Index of Forum "

printr-un simplu

„acasă” de exemplu? pentru că oferă astfel de lucruri atunci când suntem într-un subiect:

Imagine

Nu cred că toate aceste detalii sunt utile la acest nivel.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 20/08/06, 16:26

1) Nu, nu putem redenumi acest lucru deoarece este titlul forum și nu o simplă „parte”

2) [Upgrade]: funcția "Căutare" a forum este acum limitat la membrii înregistrați.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
--Ex--
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 36
Înregistrare: 09/06/06, 16:42




de --Ex-- » 20/08/06, 17:44

OK, dar chiar trebuie să dăm un titlu atunci?
Numele site-ului nu este suficient?
Oricum, am spus-o așa.
Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 07/11/06, 10:36

Deschiderea unui nou forum :
https://www.econologie.com/forums/liberalisa ... -vf62.html

Destinat, după cum sugerează și numele său, să vorbească despre următoarea liberalizare a piețelor energetice ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 06/12/06, 17:50

Îmbunătățirea forums:

1) Textul și poziția anumitor sub forums Modifie

2) Crearea sub forum:

Laboratorul ecologic (Am copiat diferitele subiecte referitoare la experimentele actuale și anterioare)

Anunțuri și prezentare site web

Coșul de gunoi
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 257