hi

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 05/04/04, 15:23

bonjour,
Nu este o idee rea de prezentare... ;)
Ei bine, atunci am putea la fel de bine să începem, Jean-Christophe este prenumele meu, locuiesc la Bruxelles :P Știu, unii dintre ei vor râde de asta ;)
Am 47 de ani, activitatea mea actuala este in sectorul ascensoarelor, sunt responsabil de logistica/stoc/serviciu de intretinere. (Negustor ce!) lol
Pasiunile mele sunt numeroase, aș spune științe în general (mi-e puțin lene să menționez toate cele care mă interesează) arta bonsaiului (din 1989) și mai presus de toate, sunt tot mai revoltată de faptul că „noi „ își bat joc de oameni neexploatând soluții alternative doar pentru probleme politice/economice, când aceste soluții există deja!
Mai mult asta forum este foarte dragut :P :P :P
(aproape) toate întrebările primesc răspuns acolo B)
Și îmi doresc din ce în ce mai mult să mă implic într-un grup care să facă lucrurile să se întâmple, atât prin informare, cât și prin orice mijloace non-violente.
Uite, asta-i tot mwa :ph34r:
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 06/04/04, 17:39

Bună !!

Bine, o să mă prezint și eu.

Porecla mea este Julien, student la o școală de inginerie (UTC) și mă concentrez pe proiectarea mecanică. Vin din Caen, studiez la Compiègne. Am 22 de ani.

În ceea ce privește motivațiile mele de a ține cont de asta forum, pentru că este unul dintre rarele site-uri ecologice care se potrivește cu felul meu de a vedea lucrurile. Personal sunt interesat de tehnicile alternative (deși foarte suspicios față de ele...) și pentru că urmând să absolv în curând, aș dori să îmi pot alini viața profesională cu opiniile mele. Pentru aceasta caut inspirație pentru a crea o structură care să-mi permită să mențin oala în fierbere în timp ce lucrez la creșterea (rapidă dacă este posibil) a energiei curate și a transportului. Dar sunt singur și nu mă văd făcând asta singur ;)

În plus, cred că cel mai bun mod de a transmite sistemele economice oamenilor este să le vinzi lor (pai da, dacă trebuie să o faci, nici nu le pasă). De aceea consider că MDI este absolut exemplar (presupunând că sunt sinceri, ca să revin la o discuție anterioară).


Iată, prezentare făcută (plus câteva digresiuni).

Rulian
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 548