Spad bis ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Spad bis ...




de Christophe » 09/05/06, 12:38

Asociația Apt poate avea probleme cu denumirea kiturilor sale Spad în cazul unei dezvoltări semnificative, într-adevăr este numele unei companii și a unui software.

http://www.spadsoft.com/
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 09/05/06, 20:57

Absolut, vă confirm!

Este un software pentru analiza / extragerea datelor.

L-am folosit în principal pentru a face analize factoriale.

Acum destul de mult timp (în 1998-1999) : Cheesy:
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Avatar de l'Utilisateur
camel1
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 322
Înregistrare: 29/01/05, 00:29
Locul de amplasare: Loire
x 1
A lua legatura cu:

Economiile de combustibil se pot plăti foarte mult!




de camel1 » 09/05/06, 23:24

Salut baieti!

Hei, zilele trecute partenerul meu mi-a adus un anunț pentru un sistem de economisire a combustibilului, cu o adresă de internet, iată-l:
http://www.rhp-system-france.com/presentation.html

Am avut o explozie și tu?

Michel
0 x
Eram pe marginea drumului, dar am făcut un mare pas înainte ...
Avatar de l'Utilisateur
camel1
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 322
Înregistrare: 29/01/05, 00:29
Locul de amplasare: Loire
x 1
A lua legatura cu:

SPAD...




de camel1 » 09/05/06, 23:35

Ah da, urma să uit, îmi amintesc de unchiul meu mare (fratele bunicului meu) care mi-a spus că a pilotat un SPAD în timpul războiului din 14/18.

Când am văzut acest acronim reapărând pe forum pantone, asta m-a făcut să-l regândesc imediat.

Cred că, în ceea ce privește stadiul tehnicii, depășește toate celelalte!

Dacă doriți să vedeți cum arată, mergeți aici:
[url] http://storage.mfa.free.fr/SpadXIII.html##top [/ url]

În caz contrar, o căutare pe Google pentru „spad” oferă un număr impresionant de răspunsuri, dintre care unele chiar nu au nicio legătură cu schmilblik !!

Moartea râsului!

Michel
0 x
Eram pe marginea drumului, dar am făcut un mare pas înainte ...
Avatar de l'Utilisateur
Superform
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 294
Înregistrare: 09/11/04, 14:00




de Superform » 10/05/06, 08:27

totul depinde de modul în care numele a fost protejat

de fapt, putem proteja un nume doar pentru o activitate, un singur sector, fără a-l proteja pentru toate.

din fericire, pentru că numele nu sunt nesfârșite!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 10/05/06, 09:14

Bună Camel!

A trecut ceva timp ...
Pentru RHP nu vă faceți griji, cu cât mai mulți combustibili vor fi scumpi, cu atât vor exista mai multe produse miraculoase ca acestea și niciunul (până la o notificare ulterioară) nu funcționează cu adevărat (cu excepția psihologic) ...

Pentru SPAD în aviație ca (ex) fan al simulării aerului, auzisem deja despre asta ... dar este un model, nu un brand, dacă?

Superform a scris:totul depinde de modul în care numele a fost protejat

de fapt, putem proteja un nume doar pentru o activitate, un singur sector, fără a-l proteja pentru toate.

din fericire, pentru că numele nu sunt nesfârșite!


Chiar așa ? Așadar, am putea numi un magazin de lenjerie de corp Mac Donalds, deoarece nu vând fast-food?

Sincer, am îndoieli GRAVE cu privire la asta ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Superform
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 294
Înregistrare: 09/11/04, 14:00




de Superform » 12/05/06, 08:55

de fapt, atunci când solicităm artele anterioare organizației care o gestionează, oferim sectoarele de activitate în care suntem interesați.

un brand precum MC Do își va proteja evident marca în TOATE domeniile de activitate, au mijloace, dar pentru SPAD, nu cred că acesta este cazul
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 12/05/06, 09:18

Econologie a scris:Pentru RHP nu vă faceți griji, cu cât mai mulți combustibili vor fi scumpi, cu atât vor exista mai multe produse miraculoase ca acestea și niciunul (până la o notificare ulterioară) nu funcționează cu adevărat (cu excepția psihologic) ...


Așteptați, sistemul lor RPH funcționează probabil: este scris pe site-ul lor, a fost testat de un site mai presus de orice suspiciune: tuning-project.com : Lol:

... în orice caz, dovedește un lucru dacă este aprobat de un site de tunning: este inutil, te poți arăta cu el dar este inutil !!!
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 482