Urmărirea și raportarea cuvintelor cheie pe forums

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Urmărirea și raportarea cuvintelor cheie pe forums




de Christophe » 30/06/08, 15:28

Săptămâna trecută Maloche mi-a spus (telefonic pentru curioși), pe bună dreptate, a suflat ideea ca urmărirea cuvintelor cheie să fie activată forums.

Deci, atunci când un cuvânt cheie este introdus într-un subiect (porecla dvs. de exemplu), veți primi o notificare prin e-mail.

Poate fi foarte interesant să urmăriți subiectele care vă interesează cel mai mult.

După unele cercetări, nu pare să existe direct, dar mi-am dat seama că în mod normal ar fi (testez) perfect posibil să folosesc Alerte Google pentru acest lucru: http://www.google.fr/alerts/

Avantaj: configurabil independent de site-ul econology (serverul este mai puțin utilizat atât în ​​resurse, cât și în trimiterea de e-mail)

Dezavantaj: necesită crearea unui cont Gmail ... care va amâna unele sunt de acord, dar păcat ...

Pentru ao utiliza este foarte simplu, trebuie doar să creați o alertă de acest tip:
Imagine

Termeni căutați: "site: econologie.com/forums/ cuvânt cheie "

Tip: WEB

Frecvență: depinde de dependența ta de forums :).
Posibilele alegeri sunt: ​​instantanee, 1 x pe zi sau 1 x pe săptămână. Personal iau instantanee sau zile, în funcție de cuvântul cheie.

rezultat:

Imagine

Orice alertă poate fi în mod evident ștearsă sau modificată.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 30/06/08, 21:54

mulțumesc :D

Bună, tocmai am creat 2 alerte
site: econologie.com/forums/ Capt Web în funcție de editarea știrilor
Dernière édition alin Capt_Maloche 30 / 06 / 08, 22: 00, editate 1 ori.
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Matt113
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 344
Înregistrare: 22/05/08, 09:15




de Matt113 » 30/06/08, 21:57

Capt_Maloche a scris:
brusc, mi-e frică să caut tpe web ...


„Aveți 12582 mesaje noi” : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 30/06/08, 22:01

Nu,

Tocmai am corectat, atât : Cheesy: : Cheesy: Sunt obosit în seara asta

Hei Matt, ți-ai ales cazanul?
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Matt113
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 344
Înregistrare: 22/05/08, 09:15




de Matt113 » 30/06/08, 22:06

De fapt, nu pentru mine, ci pentru părinții mei am întrebat.
Dar i-am dat tatălui meu niște documente, în special pdf-ul dvs. și, de asemenea, pe arzătoarele cu flacără albastră Buderus pentru a vă face o idee.

Voi vorbi din nou despre el când îl voi vedea.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 30/06/08, 22:12

Personal, aș ezita între gaz și o pompă de căldură
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 30/06/08, 22:21

Nu a fost găsită nicio pagină pentru limba selectată. Google a afișat rezultatele pentru site-ul: econologie.com/forums/ Maloche pe tot web.

web


Termeni de căutare specificați - site: econologie.com/forums/ Maloche - nu corespund niciunui document.

Sugestii:

* Verificați ortografia termenilor de căutare.
* Încercați alte cuvinte.
* Folosiți cuvinte mai generale.


ce crezi tu Toff?
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Matt113
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 344
Înregistrare: 22/05/08, 09:15




de Matt113 » 30/06/08, 22:26

Este posibil să trebuiască să așteptați ca pagina să fie menționată de motorul de căutare, nu?
0 x
Matt113
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 344
Înregistrare: 22/05/08, 09:15




de Matt113 » 30/06/08, 22:28

Capt_Maloche a scris:Personal, aș ezita între gaz și o pompă de căldură


Pentru benzină, nu există casă. Le voi oferi și câteva informații despre PAC-uri.

Oricum, nu cred că vor face modificări înainte de această iarnă. Va trebui văzut în 2009.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 01/07/08, 10:25

Spune Toff

Alertele în timp ce le-ați introdus funcționează?

Mă îndoiesc că site-ul: econologie.com/forum etc funcționează
în orice caz, nu am primit nicio alertă ...

Alertele trec numai prin Gmail?
Dernière édition alin Capt_Maloche 01 / 07 / 08, 10: 32, editate 1 ori.
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 375