super_newbie_pro devine verde - greu pentru un geek

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
super_newbie_pro
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 20/08/14, 14:35
Locul de amplasare: hârtie cu pătrățele

super_newbie_pro devine verde - greu pentru un geek




de super_newbie_pro » 20/08/14, 14:44

bonjour :)

Știam asta forum la acea vreme datorită lui Pascal H. şi robiplanului său.

Am făcut pasul de a mă înregistra astăzi pentru că aveam nevoie de sfaturi și mă întrebam care este cel mai bun loc în care să merg pentru a obține sfaturi relevante.

Am 32 de ani, fără diplomă, fără copii, angajat permanent în firmă de servicii IT (ajut bancherii cu erf erf IT...), autoconstruitor în domeniul imobiliar, internetul fiind profesorul meu ceea ce însă nu m-a împiedicat să fac fac multe mizerie pe șantierele mele ^^.

Locuiesc in Vichy - chiar in centrul Frantei - de unde cumpar ruine pe care nimeni nu le vrea, si pe care le renovez complet in weekend.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 20/08/14, 16:20

Dormi uneori? Care este cursul ruinei deocamdată. Sunt în Lozère în vacanță și găsim câteva pentru 24000 de euro.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16136
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5246




de Remundo » 20/08/14, 16:41

Buna Incepator!

Da da, bine ai venit la forum. Și autoconstrucții fericite. 8)
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
super_newbie_pro
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 20/08/14, 14:35
Locul de amplasare: hârtie cu pătrățele




de super_newbie_pro » 20/08/14, 16:53

mulțumesc :)

elefantul a scris:Dormi uneori? Care este cursul ruinei deocamdată. Sunt în Lozère în vacanță și găsim câteva pentru 24000 de euro.


Pe Vichy este variabil, variază de la 25 la 40.000

Mai jos, chiar dacă a mai rămas doar jumătate din acoperiș, nu mai ies uși, obloane, șobolani și vegetație, proprietarii, în general persoane în vârstă, refuză să renunțe la ele... Și când sunt în proces de vânzare, puțini. oamenii sunt înclinați să pună bani în astfel de lucruri.

Dar făcând totul singur sau pe cât posibil, nu este doar plină de satisfacții, ci și interesant financiar. Doar motivația care ia lovitura din când în când pentru că este lungă... foarte lungă...
0 x
Informații despre PC - Subiectele computerului super_newbie_pro: http://www.pcinfos.fr/forum/

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 184