Monitorizarea firului, eroare sau fără eroare?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
bambus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1534
Înregistrare: 19/03/07, 14:46
Locul de amplasare: Breizh

Monitorizarea firului, eroare sau fără eroare?




de bambus » 02/12/08, 09:54

bonjour,

Cu mult timp în urmă, cineva a subliniat că monitorizarea firelor nu funcționează întotdeauna. Nu am gasit aceasta observatie.
În mod regulat, nu mai primesc notificări de mesaje noi.
Daca ma duc pe firul de discutii, Econologie imi spune ca sunt abonat... dar nu primesc nimic... :strigăt:
Trebuie să mă dezabonez/reabonez. Când fac asta, funcționează din nou pentru un timp, apoi nimic din nou...

FYI, am aceeași problemă și la alții forums, deci presupun că motorul are acest bug (pentru că am înțeles că folosești un motor dezvoltat de altcineva. Greșesc Christophe?)
Ai totuși „puterea” să-l modifici puțin?
Știu că acest lucru nu ar trebui să fie evident, așa că o spun doar așa, ca să fiți conștienți de persistența acestei probleme.

A+ și mult succes!
0 x
Producția solară + VE + VAE = electricitate în ciclu scurt
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 02/12/08, 11:08

Nu a existat niciodată o eroare pentru mine... cel puțin niciodată nu am observat:

a) Pentru a primi un email de notificare, trebuie să fi scris cel puțin UN MESAJ în subiectul în cauză.

b) Verificați-vă căsuța de spam/mail nedorită sau orice nume îl dă furnizorul tău de e-mail acestei casete...

Când primiți între 10 și 20 de e-mailuri pe zi din aceeași cutie poștală, există șansa ca sistemului anti-spam să nu-i placă...

Deci soluție: ai pus e-mailurile @econologie.com ca „prieten”...

c) În fine, dacă nu vrei să ratezi nimic: îți editezi profilul și configurezi notificările. Pentru a vă abona la toate subiectele care ai participat.
Dernière édition alin Christophe 08 / 12 / 08, 10: 45, editate 1 ori.
0 x
bambus
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1534
Înregistrare: 19/03/07, 14:46
Locul de amplasare: Breizh




de bambus » 02/12/08, 11:45

Christophe a scris:Cred că ceea ce nu funcționează este în principal asta nu vă verificați căsuța poștală spam / nedorită sau orice nume îl dă furnizorul tău de e-mail acestei casete...

Când primești între 10 și 20 de e-mailuri pe zi din aceeași cutie poștală, nu crezi că roboții anti-spam vor lăsa acest lucru să se întâmple?

Ei bine, în acest caz, nici eu nu aș primi e-mailurile după dezabonare/reabonare...
(dar tot am verificat de două ori și nu am nimic ecologic în caseta mea de spam)

Christophe a scris:Deci soluție: ai pus e-mailurile @econologie.com ca „prieten”...

Acum este gata.

Christophe a scris:si tu editezi profilul tau https://www.econologie.com/forums/profile.ph ... ditprofile pentru a vă abona la toate subiectele la care ați participat.

Dacă la asta mă gândesc, a fost deja pus (verificat chiar acum)

Ei bine, nu e nimic dramatic, pentru că atunci când nu mai primesc nimic de mult, revin pe site, dar e mai puțin ușor (multe întârzieri).

Multumesc oricum si o sa vad daca merge mai bine.
0 x
Producția solară + VE + VAE = electricitate în ciclu scurt
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 02/12/08, 12:53

Ei bine, verifică și că la subiectul pe care vrei să-l urmărești ai bifată următoarea casetă:

Anunță-mă când este postat un răspuns


Personal am debifat in profilul meu si urmaresc doar anumite subiecte pentru ca am fost coplesita de email-uri :D asa ca urmaresc doar anumite subiecte...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 02/12/08, 19:00

Eu am fost cel care a ridicat problema și ceea ce Marele și Veneratul nostru Webmunster a văzut corect.

Deci nu ar trebui să mai fie nicio problemă 8)
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 02/12/08, 19:09

Gregconstruct a scris:Eu am fost cel care a ridicat problema și ceea ce Marele și Veneratul nostru Webmunster a văzut corect.


Ai uitat zâmbetul care merge bine cu acest gen de ocazie: Imagine

Hihihihihiih Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 02/12/08, 19:13

Având în vedere înălțimea mea și a ta, ar trebui mai degrabă să mă întind pe burtă decât în ​​genunchi, altfel oamenii vor crede că încă stau în picioare...

Te-am rupt acoloImagine

De râs eh, găina mea
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 02/12/08, 19:16

Oh, da, dar nu pentru că având în vedere dimensiunea burtei tale de bere (bierbüsch în Halsachian în text eh!)....de fapt, pe spate ar trebui să te pui...

KAAAAAAAAAAAAAAACCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC!

Koitumesearch?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 02/12/08, 19:20

Pentru burtă, este singurul lucru pentru care ești cu o mărime mai mare decât a mea, așa că mă simt în siguranță... : Mrgreen:

re-rupt

Da, te cautImagine
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 02/12/08, 19:23

cpafo
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 348