Sfârșitul unui mit: Zidane expulzat pentru agresiune

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christine
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1144
Înregistrare: 09/08/04, 22:53
Locul de amplasare: În Belgia, o dată
x 1

Sfârșitul unui mit: Zidane expulzat pentru agresiune




de Christine » 09/07/06, 23:38

Aproape vreau să plâng: Zidane care a reprezentat atât de mult pentru mine, frumusețea jocului, tehnica infailibilă, calitățile umane, integrarea, generozitatea, Franța cu un mare F frumos tolerant și generos, și-a încheiat cariera pe un gest agresiv .

Poate că nu suntem un fan al fotbalului, există anumite valori pe care le iubim și cu care ne putem mândri cu toții; în această seară au căzut în fața provocării și ne simțim inima în doliu.

Adulmeca.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 09/07/06, 23:40

Aș spune doar un singur lucru:

Franța a pierdut, dar intoleranța a câștigat (teren)!

(Nu cred că Zidanne nu a făcut acest gest fără o insultă gravă din partea italianului ...)

Dar hei, este tot sport ... nimic de-a face cu ceea ce se întâmplă cu companiile petroliere de peste Atlantic ... : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 09/07/06, 23:49

Da! Italianul zgâria ortografia numelui său ...

Zizou a plecat din moft.

Și în plex Solaire, Vă rog!

: Mrgreen:
0 x
freddau
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 641
Înregistrare: 19/09/05, 20:08
x 1




de freddau » 10/07/06, 10:38

Da,

săracul Zidane, crăpat la sfârșitul meciului așa ...


Nu știu dacă este un zvon care să-l scuze, dar poate că a fost numit „terorist”.
Atât de mult pentru informațiile care mi s-au spus.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 10/07/06, 12:48

Terorist care m-ar surprinde ... dar o insultă rasială din partea italienilor nu m-ar șoca ... poate nu vom ști niciodată ...

În cele din urmă, acest lucru nu a împiedicat zidane să fie numit cel mai bun jucător al Cupei Mondiale de către presă

http://permanent.nouvelobs.com/sport/20 ... .html?0946
0 x
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13




de nonoLeRobot » 10/07/06, 13:53

Și eu, super dezamăgit. Oricare ar fi insulta, nu a fost publică, deoarece nimeni nu a auzit că și-ar fi putut stabili conturile în privat. Mai ales că împușcătura lui a fost atentă.

Pe scurt, eliberarea lui este cu adevărat ratată ... este păcat că bărbatul a fost drăguț cu mine :strigăt:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Sfârșitul unui mit: Zidane expediat pentru agresiune




de Cuicui » 10/07/06, 15:15

Christine a scris:Aproape vreau să plâng: Zidane care a reprezentat atât de mult pentru mine, frumusețea jocului, tehnica infailibilă, calitățile umane, integrarea, generozitatea, Franța cu un mare F frumos tolerant și generos, și-a încheiat cariera pe un gest agresiv .Poate că nu suntem un fan al fotbalului, există anumite valori pe care le iubim și de care ne putem mândri cu toții; în această seară au căzut în fața provocării și ne simțim inima în doliu. Adulmeca.

Mulțumesc, Christine, pentru că ai exprimat sentimentele pe care mulți le simt atât de bine.
Cât despre Metarazzi (sau ceva de genul asta), tipul care l-a provocat și păcălit pe Zidane, nu cred că asta îi va aduce noroc.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 10/07/06, 20:23

Există unii care nu pierd timp:

Imagine

(încărcarea este destul de lungă, imaginea este de 500 kb așteptați puțin)
0 x
os
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 54
Înregistrare: 11/11/05, 14:28
x 8




de os » 11/07/06, 09:08

dar o insultă rasială din partea italienilor care nu m-ar șoca ... poate nu vom ști niciodată ...


Nu știu dacă ați observat, dar în echipa italiană nu există niciun jucător de culoare ... Au fost destul de mulți emigranți în Italia în ultimii ani! Poate că nu le place să joace fotbal? sau că nu le oferim o șansă!
0 x
Către a șasea dispariție a vieții pe Pământ?
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2

Re: Sfârșitul unui mit: Zidane expediat pentru agresiune




de tăietor de lemne » 11/07/06, 17:36

Christine a scris:[...] Este posibil să nu fim fan de fotbal, există anumite valori pe care le ținem drag și de care putem fi cu toții mândri; [...]
Nu sunt deloc un fan al fotbalului, dar din ceea ce am văzut și am citit, Zidane are și valori pe care le are drag și aparent printre acestea se numără și valoarea familiei și a onoarei, care ar fi fost mult neglijat de italianul Materazzi, nu un model de probitate de partea lui ...

Zidane s-a defectat ca orice om obosit și hărțuit, dar nu nu are voie să o facă având în vedere rangul său, imaginea și circumstanțele ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 266