Un ashram ecologic și de ce nu?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.

buna idee?

Puteți selecta 1 opțiune

 
 
Consultați rezultatele
recyclinage
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1596
Înregistrare: 06/08/07, 19:21
Locul de amplasare: teren de artist

Un ashram ecologic și de ce nu?




de recyclinage » 27/07/09, 10:09

Am venit să vă prezint o apărare în juri


imaginați-vă un ashram ecologic

asta ar face o treabă decentă pentru toată lumea

o situație sociologică pentru fiecare dintre locuitori

promovarea tuturor meseriilor și a tuturor aspirațiilor

părinții își puteau vedea copiii crescând

bunicii nu ar mai fi neglijați și ar continua să participe la viața familiei lor

o viață idilică care nu ar avea un demografic galopant

toți cei de la serviciu, prin urmare, nu văd deloc deloc

mai mulți oameni din sectoarele cercetării și dezvoltării durabile

pâine binecuvântată pentru cei mai tari și mai slabi


acest lucru ar oferi o societate cu o viteză constantă și conștientă că este gata să ajute și să nu se împotmolească în catastrofa socială


o schimbare profundă de mentalitate care nu s-ar mai baza pe obiecte și bani
dar recentrează-te asupra oamenilor și sunt potențiale


ce crezi
0 x
recyclinage
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1596
Înregistrare: 06/08/07, 19:21
Locul de amplasare: teren de artist

Papa salută rolul bunicilor




de recyclinage » 27/07/09, 10:59

Papa salută rolul bunicilor
AFP
26 | Actualizare: 07:2009 | Comentarii 12 | Adaugă la selecția mea
Papa Benedict al XVI-lea a adus un omagiu astăzi bunicilor pentru rolul pe care îl joacă în educația copiilor, în timpul rugăciunii Angelus pe care a pronunțat-o în Les Combes (nordul Italiei) unde își petrece vacanța. El a subliniat că bunicii erau în cadrul familiei „depozitarii și adesea martorii valorilor fundamentale ale vieții”.

„Datoria educației bunicilor este întotdeauna mai importantă și devine cu atât mai mare cu cât, din diverse motive, părinții nu sunt în măsură să asigure o prezență adecvată cu copiii lor pe măsură ce cresc” a spus Papa care le-a dedicat o binecuvântare specială.








sursa de știri Figaro
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6930
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 27/07/09, 13:50

Ben ashramul tău, va fi neapărat pentru,

după Marea Catastrofă ...
0 x
recyclinage
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1596
Înregistrare: 06/08/07, 19:21
Locul de amplasare: teren de artist




de recyclinage » 27/07/09, 13:54

ce dezastru?

dacă mutăm cu toții fundul cu o plăcintă în ceafă
va exista acel dal


cu o astfel de creație va fi plăcinta ideală și bine îmbrăcată

dreapta?

dacă vorbesc cu tine despre o alternativă, îmi poți nega cuvintele

dacă îți arăt alternativa, vei putea contempla și admira doar


nu vedeți paharul pe jumătate gol sau pe jumătate plin

fundul uscat și după biliard

:P
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 27/07/09, 14:29

Bună ziua fratelui idealist ...

Să vorbim despre viața comunității, sunt destul de cunoscător, mi-am început viața la 17 ani în comunități și sunt categoric!

Dacă nu există o valoare morală și etică comună, nu va exista viitor pentru această încercare ...

Lasă-mă să explic, tu vorbești (intenționat?) De ashram, mulți economiști nici măcar nu știu ce este un ashram sau într-un mod livresc ... Deci un ashram este o comunitate de tip monahal sau regulile vieții sunt stricte și acolo unde ascultarea față de un Guru (maestru, ghid spiritual) este esențială, deoarece acesta servește ca „mortar” pentru comunitate, exact ca în mănăstirile creștine, numim un (a) superior, care va fi tatăl sau mama în puterea incontestabilă a comunității ... alegem și o regulă de viață care va fi urmată de membri într-un mod inevitabil ...

Din experiența mea, vă voi spune că, atâta timp cât mortarul păstrează și respectul rămâne, nu există griji, dar oamenii sunt, prin fire, instabili și dornici să se însușească mai bine decât aproapele, iubitul, fratele, sora (inclusiv în sensul monahal al termenului) sau chiar, legături, care nu sunt de dorit în acest gen de mediu ... și aceasta este doar o analiză sumară : Cheesy:

Ceea ce m-a intrigat în propunerea ta este că corespunde bine cu ceea ce încerc să fac, într-un mod altruist cu locul meu de lucru, pentru a cunoaște oamenii în contextul muncii grele, dar plină de satisfacții , care nu este înțeles de mulți și trebuie spus, nici nu este ușor de înțeles ...

Așa că vă trimit un zâmbet plin de compasiune foarte budist, plin de sinceritate

:P

Și îmi miau aprobarea, dacă reușești să aduni oameni care pot împărtăși și trăi un ideal, fără să vină să ceară conturi sau să aibă o criză acută de „dominație”


miau :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
recyclinage
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1596
Înregistrare: 06/08/07, 19:21
Locul de amplasare: teren de artist




de recyclinage » 27/07/09, 14:53

oops

este adevărat că plec forum en forum și uit adesea că cititorii nu urmăresc toate rătăcirile mele


compania în care visez va funcționa în așa fel încât toată lumea să aibă dreptul să vorbească încât lama limbii să se termine numai cu limba

veți observa că diferența dintre partidele politice se bazează pe populația necunoscută și care nu se confruntă

Sunt ferm convins că o mai bună comunicare între toată lumea și o explicație rațională pentru a elimina diferențele ar ajunge la un fel de gând unic

bun simț

în viața mea aș fi votat pentru fiecare partid din fiecare stare a vieții mele

odată la final nu voi vota pentru nimeni sau mai bine zis pentru toată lumea

Am ajuns într-o stare în care încerc să văd pozitivul în fiecare cuvânt

Încă mă enervez des
dar la sfârșitul jocului dintre interlocutori vine o transformare pentru amândoi

dacă bineînțeles toată lumea este fericită

Budiștii o numesc starea trezirii dacă nu mă înșel

nu cu mult timp în urmă un bătrânel mă privea râzând și spunând

te vezi crescand !!!!


dar este adevărat că obiceiul consumului nu atrage cu adevărat acest aspect

mai rău probabil aș fi numit de modă veche și de modă veche

totuși mulți știu că aceasta este singura soluție



alt punct

dacă comunitatea nu are proprietăți care aparțin doar comunității

nimeni n-ar bate asta din moment ce totul aparține tuturor

Gandhi și-a creat ashramul, astfel încât toată lumea să facă totul, nu avea cu adevărat un loc potrivit, ci era specializat

dacă punem acest lucru în contextul nostru, ar putea oferi idei noi și alte interpolare ale gândirii

un nou curent


Nu prea cred în stăpân
Aș prefera să le spun profesor

învățăm multe de la acești oameni inofensivi care nu apar la televizor sau radio

el ne învață să lucrăm acest comportament, ...
sunt surse inepuizabile de predare
cui prin ceea ce ne dau (voi numi dragoste) le oferim instinctiv respect
doar un cuvânt greșit de la ei și cade asupra noastră imensă tristețe

Spun tristețe pentru că împotriva acestor oameni nu există niciodată furie

totul rămâne întotdeauna în cadrul unui respect

un alt respect decât respectarea respectului
ar trebui să spun prietenie?


toate legăturile subminate de societatea actuală

că mi se pare greu de găsit în viața de zi cu zi

ce am primit și că nu văd dând nicăieri


Cred că un eseu tematic între oamenii acestor obiceiuri ar fi o palmă decisivă în fața renunțării ambientale

iată ce m-am gândit
0 x
recyclinage
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1596
Înregistrare: 06/08/07, 19:21
Locul de amplasare: teren de artist




de recyclinage » 27/07/09, 15:00

nici un guru

egalitate perfectă între toți

numai adevărul ar fi zeu
numai egalitatea ar fi zeu
0 x
recyclinage
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1596
Înregistrare: 06/08/07, 19:21
Locul de amplasare: teren de artist




de recyclinage » 27/07/09, 15:09

într-o zi sau cu prietenii am luat parte la tabăra unui șef ca bucătar

necazul încerca să fie invitat de limba bifurcată

un prieten și cu mine eram prea tineri
altul nu era potrivit
, ...

vechile zvonuri creștine bune (cred în Dumnezeu, dar nu în biserică sau în acești practicanți) au făcut ca toți să fim urâți

înainte de a pleca, toate privirile s-au îndreptat către cei mai excitați dintre noi spunând că el va urma să ia locul responsabilului și să-l facă așa-numita tiranie


În acea zi, s-a uitat la creștinul perfect și le-a spus
nu nu ea va fi șefa

cel care a fost desemnat era cel mai rău din ochii lor
îl ajutăm cu toții să scape de ea
și chiar și fără noi se descurca foarte bine

în toată tabăra am văzut tot felul de enormități care se desfășurau în privința tuturor


dar am primit mulțumirile animatorilor care din gura majorității fuseseră cel mai inovator bucătar pe care l-a avut vreodată


împotriva vântului și a râsului, am învins dragonii și Sfântul Michel trebuie să fie cu siguranță gelos pe noi 8)


dacă vă spun asta, poate fi pentru a demonstra că a fost doar o poveste de voință

că dacă vrem putem


și avem mai multe


sărutări tuturor celor care sunt îngrijorați, o vor recunoaște
0 x
dekerle
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 28
Înregistrare: 16/03/09, 13:41
Locul de amplasare: Douai




de dekerle » 27/07/09, 22:36

Mă recunosc direct în ceea ce spui!
adevărata democrație, unde fiecare poate exprima ceea ce crede cel mai bine .... și majoritatea care votează conform cuvintelor reciproce, și nu pentru profit personal, ci pentru profit colectiv!
sunt sate ecologice! să ne apropiem deja de el nu ar fi rău, sau chiar cum funcționează, dar se face puțin pe acest principiu .... ideal ar fi să comunicăm pe el! fă un film de descărcat ... nu știu ce! deoarece funcționează ...
Poate un amestec de sat ecologic și modernitate ... pentru a atrage
0 x
Vreau să fac ecologie în fața economiei ... dar planifica, bineînțeles, proiecte viabile.
recyclinage
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1596
Înregistrare: 06/08/07, 19:21
Locul de amplasare: teren de artist




de recyclinage » 28/07/09, 08:12

nimeni nu lucrează și nu cunoaște pe cineva la arte?

dacă există deja, este mai bine să profitați de ea
și mai ales pentru a beneficia
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 210