Un fir de prezentare a noilor membri !!!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
leonotis224
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 15/02/10, 22:07
Locul de amplasare: Strasbourg
x 1

Un fir de prezentare a noilor membri !!!




de leonotis224 » 15/02/10, 22:27

Bonjour à tous,

Deci sunt un membru nou-nouț. Dar, fiindcă sunt și un hard-hard ... am imediat un punct de făcut.

Ar trebui să înființăm cu adevărat o secțiune specială, vizibilă în mod clar, pentru a permite noilor membri să se prezinte, să-și spună poveștile, să spună prostii, să-și explice proiectele, ceea ce au făcut deja etc.

Ar fi tare mișto și puțin mai puțin impersonal.

Acolo.

Așa că mă voi prezenta.
Dacă secțiunea este creată între timp, nu ezitați să mutați postarea mea de prezentare.

Mulțumesc tuturor,
Ziua foarte bună plină de nori albaștri,
Daniel
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 15/02/10, 23:36

: Arrowu: E o idee buna ...

Aș spune că l-ați fi putut posta în secțiunea:
- Mass-media, schimburi și diverse discuții
și în subcapitolul:
- Umor, dezgust și convivialitate:
Umor - Rants - Convivialitate între membrii forum - Prezentarea noilor membri înregistrați
:D
Ziua a fost foarte bună și productivă:
- 9 kWh de energie electrică fotovoltaică
- 15 kWh de căldură solară stocată în CESI.
: Mrgreen:
0 x
rudy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 23/08/10, 11:41
x 1

Re: Un fir pentru a introduce noi membri !!!




de rudy » 01/03/16, 14:31

Bună ziua tuturor, nu știu dacă am greșit postând aici? în sfârșit, aici este încântat să fiu printre voi motto-ul meu! "este necesară înțelepciunea"
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Un fir pentru a introduce noi membri !!!




de Christophe » 01/03/16, 14:39

Re Bun venit aici Rudy! :)
2 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42

Re: Un fir pentru a introduce noi membri !!!




de Capt_Maloche » 02/03/16, 00:46

Uh, salut :P

Mă prezint, fost membru nou, reiau serviciul Econo Versiunea 2.0 :D
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
rudy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 23/08/10, 11:41
x 1

Re: Un fir pentru a introduce noi membri !!!




de rudy » 02/03/16, 01:17

Bună seara MOUAI este aproape că maloche salut nu mai este fantoma mea sub forums , eu sunt de data asta.
0 x
rudy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 23/08/10, 11:41
x 1

Re: Un fir pentru a introduce noi membri !!!




de rudy » 02/03/16, 01:22

Ma prezint pe mine, ma numesc rudy, fost membru nou fantomă, reiau serviciul de cercetător pe Econo
0 x
rudy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 23/08/10, 11:41
x 1

Re: Un fir pentru a introduce noi membri !!!




de rudy » 02/03/16, 01:31

rudy a scris:Ma prezint pe mine, ma numesc rudy, fost membru nou fantomă, reiau serviciul de cercetător pe Econo



Așa că vă prezint.
Dacă secțiunea există deja, nu ezitați să mișcați postarea de prezentare sau să o aruncați.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: Un fir pentru a introduce noi membri !!!




de chatelot16 » 02/03/16, 14:03

o secțiune de prezentare este utilă

pe o mulțime de forum , fiecare nou înregistrat poate face o prezentare, dar asta are un interes suplimentar: fiecare membru poate adăuga ceea ce vrea să spună fără a ieși din subiect ... ar putea fi chiar un instrument ușor de moderare! atunci când un membru aglomerează o discuție, mesajul lor voluminos nu este mutat la subiectul prezentării personale ... este mai puțin brutal decât moderarea prin ștergere: conținutul nu este pierdut, autorul său poate

o altă notă: lipsește în acest sens forum o secțiune de viață a forum foarte usor de gasit! fie la început, fie la sfârșit, dar nu pierdut la mijloc

este de obicei în această secțiune de viață a forum că găsim o secțiune de prezentare a membrilor în care fiecare își face un subiect pentru el

Folosesc cuvântul secțiune, pentru că pentru mine cuvântul forum este un cuvânt cu dublă semnificație care îi desemnează pe ambii forum întreg sau parțial din forum que j'appelle section ... Problemă de traducere în engleză-franceză: în engleză în întregime forum este bordul sau buletinul publicitar și forum înseamnă secțiunea din forum ... în franceză întregul este un forum ... și secțiunea este o forum de asemenea, ceea ce face limbajul ștrumf în care același cuvânt spune lucruri diferite

o subtilitate utilizată aici este de a spune „ forums"pentru seturile de forum , și unul forum„pentru o secțiune, dar este o subtilitate pe care o văd doar aici, necunoscută în altă parte
0 x
rudy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 23/08/10, 11:41
x 1

Re: Un fir pentru a introduce noi membri !!!




de rudy » 02/03/16, 22:10

Bună seara chatelot 16 dacă Christophe dorește să se îndepărteze imediat ce a citit
Fie că vrei să spui secțiune sau altele, nu mă deranjează dacă nu m-am prezentat bine, te rog să îmi cer scuze, dar aici nici măcar nu am fost sigur că voi fi la locul potrivit în timpul prezentării mele. „În altă parte m-a făcut să zâmbesc, eram de parcă tocmai am ajuns și probabil că fac deja o greșeală, așa că cred că nu este perfect, dar nici eu nu sunt.

Sincer, nu este foarte clar când ajungi aici, (grade secundare, te rog) Am foarte greu să mă îndrept spre acest lucru forum sau voi spune secțiunea sincer, nu este o glumă, trebuie să știi totul înainte de a începe, altfel este Moise, îmi pare rău să o spun așa, dar este adevărat, ușor de spus <numai> mine Nu mă deranjează că, atunci când suntem de mult timp în el, este ușor de spus, deoarece ne înțelegem foarte bine, să fim la fel, acum putem spune că eu sunt bargeot, este mai mult decât posibil în informatică , dar în domeniul meu sunt imbatabil pot provoca pe oricine! va pierde, așa că dacă am făcut o greșeală scuzați-mă. (Încă trebuie să înțeleg toate limbile din această secțiune.) În cazul în care vreți să știți, am venit aici să vă prezint o mașină necunoscută, o noutate pe care nimeni nu o văzuse vreodată studiată acolo, să aștept că cred că (Hic) se întoarce, este mizerie pe secțiunea pe care am deschis-o, nu ar fi grav, îi lipsește înțelepciunea bună seara
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 271