Videoclip accidentat evitat: fals sau nu fals?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Videoclip accidentat evitat: fals sau nu fals?




de Christophe » 06/11/08, 14:20

0 x
Avatar de l'Utilisateur
tigrou_838
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 573
Înregistrare: 20/10/04, 11:25
Locul de amplasare: frontiera Lorraine luxemburg

video




de tigrou_838 » 06/11/08, 14:53

buna, as spune doar un singur lucru, este posibil, avand in vedere puterea motorului si pro la comanda.

pe acest tip de avion acrobatic, motorul este atât de puternic încât, chiar și fără aripi, vă ridicați până la stratosferă.

același lucru mi s-a întâmplat acum câțiva ani cu modelul de aeronavă și aterizând doar cu puterea motorului ca o floare, sau mai degrabă ca un elicopter.

în orice caz, nu-i place pilotului, este un profesionist de la profesionist.

Tigger 8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 06/11/08, 14:56

Ei bine, da, dar atingerea este încă ... uh ... prea puternică și revenirea prea "perfectă" cred ...

Apoi, există efectul de estompare al camerei, parcă întâmplător la acel moment ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tigrou_838
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 573
Înregistrare: 20/10/04, 11:25
Locul de amplasare: frontiera Lorraine luxemburg

video




de tigrou_838 » 06/11/08, 15:10

da, de acord cu tine în legătură cu acest lucru, el a aterizat încet pe coadă într-un lanț de porumb pentru a amortiza șocul.

ok, pentru mica îndoială cu privire la aterizare, deși cu acest tip de zinc fac orice și orice.

în orice caz, din partea dinaintea aterizării, vă pot spune că este un adevărat pilot acrobatic profesionist la comenzi.

Tigger : Hopa:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
renaud67
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 638
Înregistrare: 26/12/05, 11:44
Locul de amplasare: marseille
x 8




de renaud67 » 06/11/08, 15:15

bonjour,
înainte de aterizare aș fi spus că este un model la scară ...
0 x
Absurditățile de ieri sunt adevărurile de astăzi și banalitățile de mâine.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'Utilisateur
tigrou_838
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 573
Înregistrare: 20/10/04, 11:25
Locul de amplasare: frontiera Lorraine luxemburg

video




de tigrou_838 » 06/11/08, 15:20

da si eu.

Tocmai l-am urmărit iar și iar.

și pot spune că este real.

în orice caz, zborul feliază la 45 de grade la viteza minimă și apoi doar o împingere a bățului și a eleroanelor la trei metri deasupra solului, doar pentru a pune avionul înapoi plat, pe care îl cade pe roți.

Aș spune doar un lucru, pălării.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tigrou_838
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 573
Înregistrare: 20/10/04, 11:25
Locul de amplasare: frontiera Lorraine luxemburg

video




de tigrou_838 » 06/11/08, 15:22

asta mă face să mă gândesc, când am realizat modelul redus, reușesc să țin felia de zbor așa și să ating ating coada avionului pe pistă sau iarbă înainte să plec din nou pentru a face un alt acrobatic.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6982
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2907




de gegyx » 06/11/08, 16:34

Descopăr videoclipul.

Ceea ce mi se pare ciudat ...
Chiar înainte de aterizare, a păstrat lateral, aripa stângă în sus, pe verticală, datorită puterii motorului și a clapelor aripii din spate, fără îndoială.

Când își întrerupe motoarele, cade plat ca o piatră, într-un mod bun.

Dar aripa care se afla în vârf este readusă la orizontală, în timp ce într-o cădere, suprafața, cu rezistența sa la aer, ar fi împiedicat-o să se refacă atât de repede? Nu ?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 06/11/08, 16:40

Nu-mi vine să cred, „posibil” cu o cursă rapidă a cârmei pentru a îndrepta aripa pe axă în ultimul moment, dar manevra este prea perfectă

dacă este adevărat, este un amestec de măiestrie incredibilă și o mare lovitură de noroc

și apoi, într-o aripă, există un rezervor, cabluri, furtunuri ... nu puteți vedea nimic ieșind, tăierea aripii mi se pare mult prea simplă

ce crede André?
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Re: video




de Christophe » 06/11/08, 18:31

tigrou_838 a scris:asta mă face să mă gândesc, când am realizat modelul redus, reușesc să țin felia de zbor așa și să ating ating coada avionului pe pistă sau iarbă înainte să plec din nou pentru a face un alt acrobatic.


Da, este perfect posibil ... în cele din urmă, cu 2 aripi, există chiar și un videoclip în descărcări: https://www.econologie.com/aviation-extr ... -3653.html dar este atingerea atât de „perfectă” încât îmi este greu să cred

Gegyx și Maloche: Îmi plac analizele tale :)

+1 ce crede André (și în buclă)?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 139