Vinifile

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
manet42
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 631
Înregistrare: 22/11/08, 17:40
Locul de amplasare: Lorraine

Vinifile




de manet42 » 11/03/15, 20:35

Bună seara.

Am un concurs amical ....
Întrebare subsidiară, fotografia unei podgorii!
Ce regiune?
Dacă unii recunosc acest peisaj?
Vă mulțumesc pentru tine.

Imagine
0 x
Încercând continuu, unul sfârșește reușind. Deci, cu cât lipsește mai mult, cu atât este mai probabil să funcționeze.
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13713
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1524
A lua legatura cu:




de izentrop » 11/03/15, 20:48

Bună seara, mă gândesc la Picardie.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
manet42
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 631
Înregistrare: 22/11/08, 17:40
Locul de amplasare: Lorraine




de manet42 » 11/03/15, 22:14

Mărfuri.
Într-adevăr, ceața, lemnele tari, iarba dintre linii ...
Dar ce mă atrage: viile de vie par a fi plantate pe movile! Putem vedea apă, în adâncituri, sol argilos?
0 x
Încercând continuu, unul sfârșește reușind. Deci, cu cât lipsește mai mult, cu atât este mai probabil să funcționeze.
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13713
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1524
A lua legatura cu:




de izentrop » 11/03/15, 23:18

Asta e atunci! E norocos, ai crezut că va trebui să ne dăm limba pisicii. Din nefericire, a existat un Picard : Cheesy:

Mă gândeam la vițele de șampanie din jurul Chateau Thierry din Aisne. Singurul loc din Picardia unde mai există viță de vie.
Într-adevăr, copacii de foioase toamna, de tip deal. Am fost deja acolo să vizitez un cumnat care nu a ratat niciodată un sezon de recoltare la Mont St Père. Imagine

Valea Marnei (Marne, Aisne și Seine-et-Marne): dealurile sunt situate pe soluri predominant argilo-calcaroase, cu tendință marno. Soiul de struguri dominant este Pinot Meunier.
https://fr.wikipedia.org/wiki/Vignoble_de_Champagne
0 x
Avatar de l'Utilisateur
manet42
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 631
Înregistrare: 22/11/08, 17:40
Locul de amplasare: Lorraine




de manet42 » 06/04/15, 09:03

Răspunsul a fost:
Limousin, vin de pays de Corrèze (IGP), nu departe de Brive-la-gaillarde.
0 x
Încercând continuu, unul sfârșește reușind. Deci, cu cât lipsește mai mult, cu atât este mai probabil să funcționeze.

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : JimmyBoss și oaspeții 221