Zbor VAE în Toulouse: l-ați văzut?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
PP
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 21
Înregistrare: 30/01/07, 12:05
Locul de amplasare: Toulouse

Zbor VAE în Toulouse: l-ați văzut?




de PP » 16/06/09, 12:15

bonjour,

Mă întorc la forum după o lungă absență să cer o mână de ajutor din Toulouse: mi-a fost furată e-bike din sediul reședinței, deoarece m-a costat relativ scump și nu mă bazez pe asigurare, aș vrea să încerc să o găsesc , chiar dacă șansele sunt mici.
Nu am o fotografie, așa că am făcut un montaj:
Imagine

Bicicletă de 28 "marca Decathlon btwin 7 echipată cu un kit electric
Portbagaj și top case Decathlon
Motor roată față el-bike Nr. Marca: 7236V-250W071116029
Cutie cu motor electric sub portbagaj
Cutii de joncțiune pe ghidon și sub portbagaj
Multe cabluri între diferitele cutii
Afișaj digital pe ghidon
Faruri rotunde cu LED
Cârjă marca JEEP
Mânerul de accelerație și schimbătorul de declanșare în dreapta ghidonului
Două încuietori în U stocate pe fiecare parte a roții din spate
Este posibil ca unele articole să fi fost eliminate / înlocuite

Furat fără spargere duminică 14/06 din camera de biciclete a reședinței.

Dacă aveți informații mp sau mail
Merci pour votre aide.
Recompensă dacă este colectată.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 16/06/09, 12:21

: Evil: : Evil: : Evil:

Noroc să-l găsesc chiar dacă e subțire... Mi s-a spus atâtea biciclete și gloate în Strasbourg că știu despre ce vorbesc...

Dar ce face sarko? : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 16/06/09, 14:59

În orice caz, trebuie să depuneți o plângere la poliție și să o raportați asigurării dumneavoastră și administratorului dumneavoastră de coproprietate.

Apoi, împreună cu câțiva prieteni, faceți o excursie la „piețele de vechituri” și piețele din zona dvs. și verificați e-bay (utilizați funcția de căutare regională pentru a găsi vânzători în zona dvs....)

Amintiți-vă că în acest caz bicicleta dumneavoastră riscă să fie revândută în piese de schimb.
Dacă ați instalat un kit, acesta este deci detașabil și bicicleta poate fi vândută pe o parte (doar aduna -fura-) o roată din față pentru a vinde bicicleta de munte pe de o parte, iar pe cealaltă vinde baterii-controller-motor. Hoțul poate monta trusa și pe propria bicicletă.

Pe scurt, mult noroc. Am si o bicicleta electrica si e drept ca e putin ingrijorator. Am 2 U (inclusiv unul pentru motocicletă) și un cablu cu alarmă încorporată care se stinge dacă cablul este tăiat sau bicicleta se mișcă (puteți selecta ce doriți).
0 x
[Mod MODO = ON]
Zieute, dar nu credeți mai puțin ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, nicio motocicleta electrica inca...
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 16/06/09, 16:13

Este urât să te înțepi cu bicicleta : Evil:

Dar, iată, ați avut ideea bună să puneți asta aici și v-aș sfătui și să depuneți plângere la poliție...

Mult noroc pentru tine și, mai presus de toate, degetele mele încrucișate :D

Miau de Lietseu, pisica nebună a ecologiei ...
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Avatar de l'Utilisateur
Superform
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 294
Înregistrare: 09/11/04, 14:00




de Superform » 16/06/09, 20:50

monitorizează, de asemenea, leboncoin.fr

si mult noroc! in curand vom avea nevoie de alarma/GPS pentru tot ce costa mai mult decat o bagheta!
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 17/06/09, 06:22

Superform a scris:monitorizează, de asemenea, leboncoin.fr

si mult noroc! in curand vom avea nevoie de alarma/GPS pentru tot ce costa mai mult decat o bagheta!

Nu demult, am văzut trackere GPS ieftine pe net ... Și fără contract ...
Ha, am găsit unul, tot sunt 250 de euro
http://www.e-shopauto.com/snooper.tracking.SPT200.php
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 670
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272




de SixK » 17/06/09, 11:46

Furtul în peșteri este la modă ca acum ...
Un coleg i s-au furat o bicicletă și un cort... lucruri care pot fi revândute cu ușurință...

Du-te să arunci o privire la vânzările de lichidități de lângă tine în acest weekend...

CDL,
SixK
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 17/06/09, 11:50

lejustemilieu a scris:Nu demult, am văzut trackere GPS ieftine pe net ... Și fără contract ...


M-am gândit la asta în momentul furturilor mele repetate ale mafiei (un tracker costa mai mult de 10000 de franci francezi la acea vreme, așa că nu am insistat :D ) dar ceva mă îngrijorează cu adevărat:

TRACKING GPS: SNOOPER TRACKING SPT200 Baterie litiu reîncărcabilă integrată (70 ore de autonomie)


70 de ore in acest caz nu sunt nimic...dispozitivul de urmarire trebuie deci conectat permanent la bateria vehiculului...in cazul unei biciclete "neelectrice" va fi dificil asa ca...
0 x
pumnal pitt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2081
Înregistrare: 10/01/08, 14:16
Locul de amplasare: Isere
x 68




de pumnal pitt » 17/06/09, 13:06

aveți grijă să nu confundați 2 lucruri distincte despre urmărirea GPS

1- sisteme de comunicare: în general cu abonament.
sistemul își detectează propria poziție prin primirea semnalelor GPS și le transmite prin intermediul rețelei de telefonie GSM

2- trackere GPS simple, ieftine, care își înregistrează traseul într-o memorie sau pe un card și care pot fi apoi descărcate... dar cu condiția recuperării tracker-ului.

primul poate fi folosit pentru detectarea unui vehicul furat

principala utilizare a celui de-al doilea este urmărirea soților infidel!
0 x
Imagine
faceți clic pe semnătura mea
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 17/06/09, 13:30

Este tocmai un 1) acesta...din moment ce trimite SMS (probabil trebuie sa platesti pentru un cip dedicat)

2) este acest tip de produs: https://www.econologie.com/shop/recepteu ... p-283.html
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 382