„Econopro”

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Trecerea
x 17

„Econopro”




de Trecerea » 10/12/05, 13:59

Nu știu la ce merită .... un prieten mi-a dat doar linkul:
http://lcn.canoe.com/lcn/sciencesetmede ... 82052.html

Ei vorbesc despre asta și aici:
http://news.caradisiac.com/Revolution-d ... -emissions

Încă o înșelătorie :)

-> http://www.parcelledevie.com/mt-comment ... ry_id=2691
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 10/12/05, 17:30

Dracului, vezi reacția mea pe pagina pe care o citezi: http://news.caradisiac.com/Revolution-d ... -emissions

Când va trusa „econolopro” escroc în același gen?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 10/12/05, 17:34

Apropo, doriți să creați un director cu toate aceste produse escroc? Cu mărturie contrară la cheie?

Într-adevăr, toate aceste lucruri charalante afectează procesul de injectare a apei în Sistemul G (care funcționează pentru el), deoarece oamenii înșelați o dată nu se vor face 2 ... Deci, la fel de bine ați putea fi cel mai transparent în ceea ce privește poziția noastră în relație la aceste „artefacte” magnetice, ionizator, fotonizator ... și așa mai departe :D
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 10/12/05, 19:52

econologie a scris:Apropo, doriți să creați un director cu toate aceste produse escroc? Cu mărturie contrară la cheie?


salut

Îl montez pe pantoni „serios” către membrul asisei mele; cu garanție și dacă nu suntem fericiți, demontăm și Rambursăm (de la un an de când am început, am 2500 de euro din buzunar; asociația mă va rambursa când va avea o subvenție : Lol: ). Deci, dacă trebuie să-i concedim pe escroci care ne fac rău tuturor, sunt 200/100 cu tine Christophe.
@+
ZAC
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Trecerea
x 17




de Trecerea » 10/12/05, 19:53

Cred că directorul escrocheriilor ar fi într-adevăr util, apar regulat întrebările ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 11/12/05, 09:34

Ok cum o facem?

Cel mai „corect” ar fi să testez cu adevărat aceste economisitoare minune înainte de a le sparge ... Personal, nu am nici o mașină sau bancă (atunci motocicleta mea consumă deja foarte puțin, mai puțin 5,3 L pentru 100 CP ...) ... Deci, fie :
1) cumpărăm (obținem un împrumut?) Acești economizatori
2) găsim martori mulțumiți sau nu de sistemul în cauză
3)...?

În plus, acest sistem de testare este una dintre ideile de bază ale asociației „econologie” care, după cum știți, va apărea în 2006 :)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 11/12/05, 10:00

hi
Dacă puteți obține un împrumut sau puteți găsi finanțare pentru a le cumpăra; soluție mai bună, deoarece produsul de serie : Lol: și nu personalizate pentru test (vezi mașini de producție și vehicule „jurnalist”; la citröen à la janais à rennes există un atelier special care fabrică doar mașini pentru jurnaliști). : Evil:
Am timp și vehicul pentru a face toate testele care ne interesează.
@+
ZAC
PS: cu excepția din 26 până în 12 pentru că voi călări pantone în Madagascar.
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)

Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
aidiv
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 103
Înregistrare: 20/12/04, 18:57




de aidiv » 11/12/05, 16:58

salut, ceea ce mă face să zâmbesc la acest gen de articol este această propoziție:

„Acest dispozitiv ar elimina emisiile toxice și ar reduce consumul de benzină, sporind în același timp performanțele motorului.”

Sunt sigur că, arătând bine, ciufulește linia de eșapament și răzuiește caroseria.

Dacă am înțeles un lucru în viață, este că cu fiecare avantaj există întotdeauna un dezavantaj și acest tip de dispozitiv pare să aibă doar avantaje ???

la fel ca geamurile de pe televizor cu curățătorul 9000 turboplus
motorul dvs. își recapătă 100% din puterea sa inițială
100% din emisiile poluante sunt reduse
100% etc ...

cu acest tip de produs că motorul este mai puțin rău, nu mă deranjează, dar am afirmat că este mai bine decât dacă ar fi nou. O.K

asta e părerea mea.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 11/12/05, 17:26

Cu acest tip de produs, singura certitudine pe care o are cumpărătorul: este aceea de a fi scutit de portofel cu câteva sute de euro. : Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13




de nonoLeRobot » 11/12/05, 18:55

Da, aș găsi foarte bine un director de escrocherii. Și dacă nu este testat, ar fi acesta doar un rezumat al discuțiilor pe care le avem despre forum (link-urile mai presus de toate).
0 x

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 87