Firestorm lumanari

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
bel3pc
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 26
Înregistrare: 14/09/05, 12:47

Firestorm lumanari




de bel3pc » 15/09/05, 07:42

bonjour,

Recitind Nexus din mai iunie, el vorbește despre acest lucru:

Indiferent cât de mult am căutat pe NET, nu am putut găsi o modalitate de a obține CANDELA REVOLUȚIONARĂ menționată

Poate când faci apel la cititorii acestui lucru Forum, Voi avea mai mult noroc

Aștept cu nerăbdare observațiile și comentariile dvs.

Christian PERET

O lumânare revoluționară

Informații transmise de un vânzător al unei mari companii japoneze de automobile, pe deplin conștient de faptul că prețurile combustibililor ar putea continua doar să crească.

El a găsit un domn Robert Krupa, din Farmington Hills, Michigan, care și-a numit lumânarea „FireStorm”.

Cu această bujie specială, conform R Krupa, este posibil să aveți mai multă putere pentru a reduce consumul cu 44 până la 50% și pentru a reduce dramatic emisiile de eșapament.

În plus, nu mai este necesar să aveți un convertor catalitic, interferența RFI și utilizarea rezistențelor în electrodul central sunt eliminate, nu este nevoie de sisteme care recirculează gazele de eșapament ...
0 x
bel3pc
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 26
Înregistrare: 14/09/05, 12:47




de bel3pc » 15/09/05, 07:48

Un alt link în care vorbim despre asta,


http://www.robertstanley.biz/firestorm2.htm

Christian Peret
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79128
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10975




de Christophe » 15/09/05, 08:28

am vorbit deja despre asta pe forum... rezultatele anunțate sunt fără îndoială exagerate ... 5-10% ok ... Dincolo de ...

Nexus nu este chiar un punct de reper în ceea ce privește fiabilitatea informațiilor ... Cred că singurul lor obiectiv este să vândă .... vise!
0 x
bel3pc
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 26
Înregistrare: 14/09/05, 12:47




de bel3pc » 15/09/05, 08:55

Da, cu siguranță nu există nicio îndoială, de fapt, Nexius a tradus doar articolul care este pe net ...

Preocuparea mea este să găsesc câteva, pentru că fără să pot testa produsul! Nu mai este un vis, ci începutul unei fraude.

Îi lipsește doar un site de cumpărături și online și hai să mergem.

Așadar, să fim vigilenți, în mod regulat, scrupt acest site, care a fost inițial oferit de o companie comercială ....

Christian PERET
0 x
Trecerea
x 17




de Trecerea » 15/09/05, 08:55

econologie a scris:[...] ... Cred că singurul lor scop este să vândă .... vise!

Pentru a face dezinformare vrei să spui? : da ochii peste cap:
0 x
bel3pc
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 26
Înregistrare: 14/09/05, 12:47




de bel3pc » 15/09/05, 09:05

econologie a scris:am vorbit deja despre asta pe forum... rezultatele anunțate sunt fără îndoială exagerate ... 5-10% ok ... Dincolo de ...

Nexus nu este chiar un punct de reper în ceea ce privește fiabilitatea informațiilor ... Cred că singurul lor obiectiv este să vândă .... vise!

bonjour,


Este un început, nu-i așa?
Dacă este real, este mult mai ușor de utilizat decât un reactor PMC!

Pentru rezultate similare atunci când kitul funcționează.

Pentru o realizare funcțională, câți au rămas în uitare și l-au dezamăgit teribil pe regizor să nu ajungă la un rezultat și mai puțin puternic.

Acestea cu siguranță nu fac o publicitate bună pentru PMC. Și cât de dificil este să avansezi proiectul.

Dacă această lumânare îmi garantează 10% și o realizare slabă a reactorului 10%, am mult mai mult de-a face cu a fi un adept PMC mulțumit. Chiar dacă înseamnă să adăugați puțină acetonă la benzină și să o faceți mai volatilă.

Nu găsești?

Christian PERET
0 x
mp49
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 30/10/06, 19:24
Locul de amplasare: 05




de mp49 » 30/10/06, 19:37

Salutare tuturor
Vreau să măresc un punct al articolului publicat în nexus: conform lor, diferența scânteii cu o bujie obișnuită a permis scăderea raportului aer / combustibil (14,7 / 1 până la 24 / 1) și, prin urmare, un consum mai mic, așa că, dacă am putea avea aceste lumânări, ar fi necesar să le folosim cât mai bine pentru a modifica amestecul de aer / benzină.
voila
un plus
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 30/10/06, 19:45

O ușoară influență a unei lumânări mai bune poate avea loc într-adevăr: în anii șaptezeci, am avut lumânări cu scânteie Lodge Golden 70 montate pe Austin-ul meu, a existat într-adevăr o mică diferență de consum.

Acestea fiind spuse, am auzit un anunț Michelin în această dimineață la radio pentru o anvelopă nouă. Ei susțin că pot economisi până la 25% din consum. Da, dar în raport cu ce ?? : Cheesy:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 30/10/06, 19:57

bonjour
Teoretic 1/28 acest lucru nu mai explodează, sau cel puțin nu există o progresie a frontului flăcării, cu excepția cazului în aprindere prin compresie.
La 1/24 face o petardă umedă, motorul funcționează atât, chiar dacă ar fi proiectat robust pentru a funcționa la un amestec extrem de slab, aproape că nu există cuplu.
Într-un motor, ceea ce trebuie căutat nu este cel mai mic raport, ci raportul care oferă cea mai mare putere cu cel mai puțin combustibil, iar acest lucru l-am învățat destul de repede de când am pus raportul așa cum vreau cu un potențiometru simplu, mersul prea slab necesită uneori mai mult combustibil decât raportul corect, care de altfel nu este 1 / 14,7, ci în jur de 1/18, dar crește noxul .. Nimic n este perfect totul este de învățat ..

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 30/10/06, 20:23

elefantul a scris:Acestea fiind spuse, am auzit un anunț Michelin în această dimineață la radio pentru o anvelopă nouă. Ei susțin că pot economisi până la 25% din consum. Da, dar în raport cu ce ?? : Cheesy:


salut

pentru anvelope este teoretic foarte ușor.
te umfli la 7 kg și dacă reușești să rămâi pe drum consumul va merge foarte mult rostogoli : Mrgreen:

michelins mxt, cunoscut sub numele de "energie", economisește mai mult de 5/100 în comparație cu o anvelopă competitivă, deține de două ori mai mult decât o curte bună sau un pod dunlop, dar este limitat la frânare pe uscat și costă de trei ori pe Premiul I.

între 2 anvelope slick de duritate diferită cu 1kg de diferență (2 / 3kg) pe o bancă de motocicletă putem găsi diferență de putere 35/100 cu aceeași bicicletă (acesta este unul dintre motivele pentru care nu am făcut-o încredere limitată în măsurătorile de pe bancă).

Bujia miracolă nu am găsit-o niciodată, dar un electrod de platină își păstrează calitatea între 50 și 80000 km ceea ce înseamnă că conducem întotdeauna cu aprindere optimă în timp ce o bujie clasică scade de la 2000 km și întrucât șoferul mediu nu schimbă consumul crește : Evil:

@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 243